Skocz do zawartości

Elac Debut B5.2 vs Klipsch RP-400M


roll_nick

Recommended Posts

Dobry wieczór Państwu,

uprzejmie zwracam się z prośbą o poradę, ewentualnie i w miarę możliwości, słówko wyjaśnienia "dlaczego", odnośnie pary frontów jak z tematu.

Gwoli nakreślenia sytuacji - na dniach stanę się posiadaczem sprezentowanego Denona AVR-1905. Pomału i w miarę możliwości kompletuję resztę. Nabyłem dotąd Elac Debut C5.2 na front, oraz Canton Plus GX.3 jako surround, i kable Klotz'a. Salon 23m, kształt L-ki, poczciwa plazma umiejscowiona niestety na jednej z krótszych wewnętrznych ścian L. Przeznaczenie to 70% film, 30% audio, 95% muzyki to rock.

A dlaczego taki akurat dylemat? Ano dlatego że kilka dni temu polski amazon coraz to bardziej obniżał ceny Elac'ów, by finalnie sprzedawać je za 350zł (niestety przegapiłem), w związku z czym coraz większych ich wysyp w ogłoszeniach ~600 zł, a szukając i zastanawiając się co w zamian, natrafiłem na https://www.fnac.com/Enceinte-Biblioteque-Klipsch-Reference-RP-400M-Noir-vendue-par-paire/a14729602/w-4 z wysyłką jakieś ~1100 złotych. To oczywiste że to 2 razy drożej, ale jeśli są tego warte..? Niemniej to max, jaki jestem w stanie jeszcze wysupłać z zaskórniaków. O sub'ie nawet jeszcze nie myślę - w sensie nie wykluczam, wręcz przeciwnie, ale muszę się jeszcze dokształcić, poczytać.

Serdecznie dziękuję za wskazówki i pomoc w podjęciu decyzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Poluj na b6.2

Jakiej wielkości masz pomieszczenie?

Piotr

Dziękuję bardzo za podpowiedź, mimo iż niezbyt wpisuje się w wybór pomiędzy dwa wskazane modele :)

Co do pomieszczenia, tak jak pisałem:

"Salon 23m, kształt L-ki, poczciwa plazma umiejscowiona niestety na jednej z krótszych wewnętrznych ścian L."

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...