Skocz do zawartości

Połączenie AMC XIA100 i Audiolab 8300A


keri83

Recommended Posts

Witajcie,

Jestem tu od niedawna, zalogowalem sie by uzyskać poradę odnośnie doboru wzmacniacza do Castle Knight 5, ktorych jestem posiadaczem. Przewertowałem już wszystkie wątki dotyczące tych kolumn...

Dlaczego taki tytuł tematu? Zdecydowałem się na wypożyczenie wzmacniaczy na odsluch jak w tytule.

Niestety ani jeden nie zostanie u mnie... Dlaczego?

Na pierwszy strzał poszedł mój typ: XIA100 - czuc jego moc, kolumny odżyły pod jego sterowaniem, bas jest cudowny, głęboki, sprężysty, kontrolowany, czegos takiego szukałem pomyślałem. Jednak po dłuższym odsluchu coś jest nie tak z wokalami i średnicą, wszystko przykryte jakby kołdrą, wokale jakby wycofane, trochę mało detali...

No to przyszedł czas na Audiolaba 8300a, trochę słabszy, ale moze da radę Castlą pomyślałem... Zasiadam w fotelu, play na pilocie i... Średnica, wokale, ech wszystko w punkt, detale cudne, scena w idealnym miejscu, ale... No właśnie bas jest, ale po tym co pokazał XIA, to tak jakby go nie było...

Jestem początkujący, ale juz wiem czego szukam, połączenia średnicy i góry Audiolaba z dolem i pazurem AMC 😉

Doradzicie coś?

S4home doradzał mi w innym watku Cyrus ONE, ale nie pasuje mi jego panel przedni i szukam wzmacniacza szerszego niż głębszego - ograniczenie odnosnie miejsca.

Będę wdzieczny za porady. Warunek kolor czarny.

Czego słucham? Elektroniki szeroko rozumianej, polskiego rocka, zagranicznego również. Mocnego uderzenia perkusji i basu, wyrazistości gitary i ssaksofonu. Nie zalezy mi na skrzeczącej górze, choc o jej melodyjność zadbaja juz Castle 😉

Pomieszczenie odsluchowe to salon o powierzchni ok 32mkw, dość dobrze wytłumiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli chciałbyś uzyskać połączenie obu wzmacniaczy czyli średnica, przestrzeń Audiolaba oraz kontrola i zróżnicowanie AMC to Cyrus One niestety tego nie zapewni. Będzie zdecydowanie jaśniejszy charakter brzmienia. Tutaj bardziej polecałbym zwrócić uwagę na Magnat MA900 lub Vincent SV500. Oba wzmacniacze to hybrydy, które łączą ceny wzmacniacza tranzystorowego oraz lampowego. 
Warto byłoby także posłuchać Atoll IN100 Signature, który zapewni dynamiczny bas oraz muzykalność. Przestrzenią może spokojnie konkurować z Audiolabem 8300a. 


Zapraszam na odsłuch w naszym salonie oraz po wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...