Skocz do zawartości

Jakie kolumny do istniejącego zestawu RX-V6A + B&W 607 s2 AE


przemyslaw1993

Recommended Posts

Witam,

Sprawa wygląda następująco.
Posiadam zestaw jak w tytule (Yamaha RX-V6A + 2 x B&W 607 s2 AE) w pomieszczeniu 30m2 (5m x 6m)
Do niego zamierzam dokupić dwa fronty, centralny i subwoofer. Na razie jednak skupiam się na frontach, budżet to 8.000zł (4000zł/szt) i nie zamierzam wydać jak najmniej. Zaznaczę, że jestem zdecydowanie początkujący w tematach audio, a zestaw wykorzystuję do muzyki/filmów w proporcjach 50:50.

1. Czy do tej powierzchni lepiej dobrać głośniki podłogowe, czy podstawkowe ale z wyższej serii?

Do tej pory miałem okazję przesłuchać 3 kolumn (podłączałem do mojego RX-V6A)
- B&W 702 s2 AE (poza budżetem, ale chciałem mieć porównanie)
- B&W 603 s2 AE
- KEF Q950
Wnioski nieco mnie zaskoczyły, bo zauważalnie bardziej pasowały mi 603 w porównaniu z 702, choć spodziewałem się że będzie zdecydowanie odwrotnie. 702 wydawały mi się nieco wycofane, bardzo zachowawcze. Być może wąskim gardłem w ich przypadku jest amplituner. Co do KEF, w moim odczuciu najgorsze z tej trójki. Szukają basu tam gdzie go nie ma, dźwięk opisałbym jako mętny, duszny, nieklarowny. Więc z tej trójki ostatecznie bardzo pozytywnie zaskoczyły mnie 603.

2. Czy takie wnioski z mojej strony są spowodowane brakiem doświadczenia, wiedzy, osłuchania, głuchoty, zwyczajnie takiego a nie innego gustu, a może rzeczywiście niezgraniem elementów konfiguracji?
3. Jakie inne kolumny/podstawki w określonym budżecie mogą być alternatywą dla 603, jeśli widocznie właśnie taka charakterystyka mi odpowiada?

Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...