Skocz do zawartości

Głośniki aktywne do 2000 zł


Ewelina1988

Recommended Posts

Darujcie brak profesjonalizmu w ocenie ale nie znam się zbyt na fachowych określeniach. Kolumny dotarły. 

Wrażenia:
1. Zapakowane solidnie, ciężkie 
2. Pilot estetyczny ale bez szału jakościowego. Podobny w tym do pilotów dodawanych do soundbarów Yamahy
3. Kolumny - bardzo estetyczne i solidnie zbudowane. Okleina w żadnym stopniu nie wygląda tandetnie czy tanio. Maskownice bardzo wygodnie zdejmowalne. Ciężko zdecydować czy je zdjąć czy zostawić, bo kolumny wyglądają ładnie z nimi i bez nich. Zostały założone ze względu na koty. 
4. Podłączenie - sprawa banalna. W zestawie kabel zasilający, kabel do głośnika lewego, pilot, baterie. HDMI we własnym zakresie. Wszystko złączone w 5 minut. Test podłączenia BT - parowanie trwało kilkanaście sekund. Parowanie wywołuje się z pilota. Problemów nie zauważyłam. Kolumny na komodzie pod telewizorem. Odsunięte około 10 cm od tyłu ściany. Po bokach około 70 cm miejsca. Odległość między kolumnami około 2 metry. 
5. Kilka słów o dźwięku. Tu wybaczcie brak profesjonalizmu.
a) na pierwszy strzał poszedł Netflix i GLADIATOR. I chyba z racji dość starego filmu i starej kopii nie zrobiło to na mnie wrażenia i nie poczułam różnicy względem soundbara. 
b) przełączenie na nowszy film - serial Bad Blood i już mamy efekt WOW. Po pierwsze mówione kwestie są dużo wyraźniejsze. Z ciekawostek - z pokoju obok jestem w stanie stwierdzić co jest mówione w filmie - dźwięk z soundbara gdzieś ginął. Po drugie - muzyka i efekty dźwiękowe robią duże wrażenie. Tam gdzie w soundbarze był wymuszony - sztuczny bas tak tutaj brzmi to naturalnie
c) muzyka ze spotify. Tutaj wątpliwości się rozwiały. Soundbar nie ma żadnego podejścia.  Więcej czystego basu, więcej dźwięków (nie wiem jak to nazwać). Słyszę linie melodyjne o których na soundbarze mogłam pomarzyć. 

Podsumowując. Czysty dźwięk, bez sztucznych podbić, szumów, dudnienia zamiast basu. Estetyczne wykonanie i wrażenie dużej solidności. Łatwa obsługa. Cena moim zdaniem przystępna. Zobaczymy za jakiś czas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie do Was za 100 punktów :)

Mam okazję dostać
Magnat RS8 za 700 zł
lub
Jamo SUB210 za 300 zł

Czy takie coś da się podpiąć do moich Magnatów? Która opcja jest lepsza? I głupsze pytanie - czy takie coś dużo daje? Nigdy nie słuchałam zestawów z subwooferem nie mam pojęcia czy bardziej to nie przeszkadza. Nie chciałabym zagłuszyć muzyki czy filmu dudnieniem, bo teraz jest na prawdę nieźle :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.02.2022 o 23:57, Ewelina1988 napisał:

Jeszcze jedno pytanie do Was za 100 punktów :)

Mam okazję dostać
Magnat RS8 za 700 zł
lub
Jamo SUB210 za 300 zł

Czy takie coś da się podpiąć do moich Magnatów? Która opcja jest lepsza? I głupsze pytanie - czy takie coś dużo daje? Nigdy nie słuchałam zestawów z subwooferem nie mam pojęcia czy bardziej to nie przeszkadza. Nie chciałabym zagłuszyć muzyki czy filmu dudnieniem, bo teraz jest na prawdę nieźle :) 

Niestety ten model nie ma wyjścia na subwoofer. Przy muzyce i tak by raczej nie pomógł a mógłby nawet zaszkodzić ale w filmach zapewne dźwięk byłby bardziej potężny. Musiałbyś wybrać subwoofer z wejściem wysokoprądowym ale nie wiem czy będziesz zainteresowany zakupem suba klasy w kwocie 2-3 tys. zł. To by trochę zaburzyło koncepcję systemu. Musiałby to być np. SVS SB1000 lub Rel T5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 8.02.2022 o 07:20, S4Home napisał:

Edifer. nie wiem. Jakoś nie specjalnie nam było w ta samą droge. Ale te Magnaty miałem okazję sprawdzać i w swojej cenie na prawdę ciekawy produkt.

Piotr

czy te reference 3a to aktywna wersja supreme 202 ? wyglada to bardzo podobnie .

Dnia 8.02.2022 o 07:20, S4Home napisał:

Edifer. nie wiem. Jakoś nie specjalnie nam było w ta samą droge. Ale te Magnaty miałem okazję sprawdzać i w swojej cenie na prawdę ciekawy produkt.

Piotr

czy te reference 3a to aktywna wersja supreme 202 ? wyglada to bardzo podobnie .

Dnia 8.02.2022 o 07:20, S4Home napisał:

Edifer. nie wiem. Jakoś nie specjalnie nam było w ta samą droge. Ale te Magnaty miałem okazję sprawdzać i w swojej cenie na prawdę ciekawy produkt.

Piotr

czy te reference 3a to aktywna wersja supreme 202 ? wyglada to bardzo podobnie .

Dnia 11.02.2022 o 18:40, Ewelina1988 napisał:

Darujcie brak profesjonalizmu w ocenie ale nie znam się zbyt na fachowych określeniach. Kolumny dotarły. 

Wrażenia:
1. Zapakowane solidnie, ciężkie 
2. Pilot estetyczny ale bez szału jakościowego. Podobny w tym do pilotów dodawanych do soundbarów Yamahy
3. Kolumny - bardzo estetyczne i solidnie zbudowane. Okleina w żadnym stopniu nie wygląda tandetnie czy tanio. Maskownice bardzo wygodnie zdejmowalne. Ciężko zdecydować czy je zdjąć czy zostawić, bo kolumny wyglądają ładnie z nimi i bez nich. Zostały założone ze względu na koty. 
4. Podłączenie - sprawa banalna. W zestawie kabel zasilający, kabel do głośnika lewego, pilot, baterie. HDMI we własnym zakresie. Wszystko złączone w 5 minut. Test podłączenia BT - parowanie trwało kilkanaście sekund. Parowanie wywołuje się z pilota. Problemów nie zauważyłam. Kolumny na komodzie pod telewizorem. Odsunięte około 10 cm od tyłu ściany. Po bokach około 70 cm miejsca. Odległość między kolumnami około 2 metry. 
5. Kilka słów o dźwięku. Tu wybaczcie brak profesjonalizmu.
a) na pierwszy strzał poszedł Netflix i GLADIATOR. I chyba z racji dość starego filmu i starej kopii nie zrobiło to na mnie wrażenia i nie poczułam różnicy względem soundbara. 
b) przełączenie na nowszy film - serial Bad Blood i już mamy efekt WOW. Po pierwsze mówione kwestie są dużo wyraźniejsze. Z ciekawostek - z pokoju obok jestem w stanie stwierdzić co jest mówione w filmie - dźwięk z soundbara gdzieś ginął. Po drugie - muzyka i efekty dźwiękowe robią duże wrażenie. Tam gdzie w soundbarze był wymuszony - sztuczny bas tak tutaj brzmi to naturalnie
c) muzyka ze spotify. Tutaj wątpliwości się rozwiały. Soundbar nie ma żadnego podejścia.  Więcej czystego basu, więcej dźwięków (nie wiem jak to nazwać). Słyszę linie melodyjne o których na soundbarze mogłam pomarzyć. 

Podsumowując. Czysty dźwięk, bez sztucznych podbić, szumów, dudnienia zamiast basu. Estetyczne wykonanie i wrażenie dużej solidności. Łatwa obsługa. Cena moim zdaniem przystępna. Zobaczymy za jakiś czas

Pilot - material z jakiego wykonany to najtanszy plastik  :) 

Mysle ze reference 3a o wersja aktywna supreme 202 ( lub cos kolo tego ) i jako ze mam te kolumny to tak , dialogi z filmow sa bardzo dobre i czysciutkie , ale same kolumny dzwiekowo takie sobie , tzn wersja pasywna kosztowala 500zl i w tej cenie super :) 

Jezeli niewyrazne dialgi z soundbara to znaczy ze soundbar niska polka  lub jakies LG itp .  Mam / mialem topowe soundbary samsunga i jakies gorsze np LG , i w tych tanich wystepowal efekt zamulonych / przebasowionych dialogow . W topowych soundbarach dzwiek dialogow jest krystalicznie czysty , a efekt ogladania filmow z takiego 950A  jest nieporownywalnie lepszy niz z stereo :)

Dnia 6.02.2022 o 21:19, Ewelina1988 napisał:

Cześć.

Przeglądam forum od jakiegoś czasu. Strzelałam, że uderzę w Toppinga albo SMSL z kolumnami Polk T50 ale z powodu braku dostępności wzmacniaczy lub ich chorego wzrostu cen skłaniam się ku kolumnom aktywnym. Poza tym nie mam już zbytnio miejsca na komodzie i nawet mały Topping mógłby się nie wcisnąć

Pokój ma około 14 m2. Odsłuch jakieś 4 metry od kolumn. Obecnie gra soundbar ale brakuje walnięcia zwłaszcza w filmach. Źródło dźwięku to 70% filmów z netflixa, 20% youtuba i 10% gier.  HDMI byłoby mile widziane, bo ułatwi życie

Rozważam głównie 
Magnat Reference 3A, który niestety nie ma żadnych opinii, bo chyba jest dość nowym sprzętem
Magnat 220 (dlaczego mają 80W w porównaniu do 40W 3A?)
Edifer S2000, które okrutnie mi się nie podobają ale mają niezłe opinie. Brakuje tutaj HDMI
A26 - mieszane opinie mnie troszkę odrzucają

Nie jestem audiofilem. Wiem, że dokładając 200/500/1000/10000 uzyskam lepszy dźwięk ale przy słuchaniu netflixa czy youtuba to chyba przerost formy nad treścią. 

PS. mile widziane byłoby wyjście gramofonowe. Mam starą kolekcję płyt od rodziców ale nie mam na czym odsłuchać. Byłby to jakiś pomysł na przyszłość

Edifier 2000 dzwiekow to super kolumny :)  brakuje tylko basu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...