Skocz do zawartości

Kolumny Stereo wlasnej roboty


Daniel B

Recommended Posts

Czesc,

Mam w planie budowe 2 kolumn na podstawie glosnikow:

Niskotonowy: Tonsil GDN 30/120/1 8ohm

Sredniotonowy: GDM 16/80/1 8ohm

Wysokotonowy: GDWT 9/100 FP 8ohm

Kolumny: 70 litrow

Salon: 45m2

Chiclabym uzyskac pomoc z waszej strony w dobraniu gotowej zwrotnicy trojdroznej pod ten zestaw, chyba ze macie cos innego do zaproponowania to chetnie wyslucham.

Wzmacniacza jeszcze nie mam ale jezeli ktos mi jakis podsunie, ktory sobie poradzi z takimi kolumnami bede wdzieczny. 

 

 

Edytowano przez Daniel B
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Daniel B napisał:

Niskotonowy: Tonsil GDN 30/120/1 8ohm

Sredniotonowy: GDM 16/80/1 8ohm

Wysokotonowy: GDWT 9/100 FP 8ohm

Muszą być akurat te? Tzn. Nic nie mam do w/w, ale skoro nie potrafisz sam zbudować zwrotnicy, to może lepiej "zaatakować" pewniaka, czyli jakiś sprawdzony zestaw głośników i rozdzielacza pasm. Jest tego sporo w sieci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą być te ale patrzyłem przedewszystkiem aby niskotonowy był 12 calowy aby uzyskać jak najlepszy bas pod filmy. 

Plan jest może niecodzienny ale mam szafkę rtv 3 metrową w której chce zrobić wbudowane 2 kolumny po 70l z lewej i prawej strony, oczywiście profesjonalnie od środka wygluszone zgodnie ze sztuką, bass reflex itd. 

Może być to dla niektórych śmieszne i nie do przyjęcia ale chce taki projekt wykonać i potrzebuje pomocy. 

Miro, wnioskując to co napisałeś nie ma szans abym kupil gotowa zwrotnice pod te głośniki i musiałbym zrobić sam. Jeżeli jest to jedyna opcja również się jej podejmę i zbuduje zwrotnice pod te głośniki jeżeli ktoś mnie pokieruje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Daniel B napisał:

wnioskując to co napisałeś nie ma szans abym kupil gotowa zwrotnice pod te głośniki

Nie wiem czy nie ma szans. Ja próbowałem cos znaleźć i... klops. Może jednak źle szukam 🤔

41 minut temu, Daniel B napisał:

Plan jest może niecodzienny ale mam szafkę rtv 3 metrową w której chce zrobić wbudowane 2 kolumny po 70l z lewej i prawej strony, oczywiście profesjonalnie od środka wygluszone zgodnie ze sztuką, bass reflex itd. 

W tej sztuce przeszkoda moze być stolik na kawkę ;) pytanie czy nie bedzie "zasłaniać" dźwięku?

Pomysł generalnie ok. Jesli sie juz podejmiesz, proponuje "odsprzeganie" mechaniczne od obudowy 3 metrowej szafki. Wibroizolacja czyli obudowa w obudowie najlepiej o nieregularnych płaszczyznach wzgledem siebie (nie równolegle).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Daniel B napisał:

Gdyby było to bym już pewnie montował głośniki w szafkę

A wbrew pozorom to najtrudniejsze to właśnie będą te "budy" dla przetworników, by to wyglądało i nie brzeczało podczas pracy 12-stek.

33 minuty temu, Daniel B napisał:

Tak że przychodzi paczka, wsadzam to wszystko w obudowę i gra. 

A bierzesz pod uwage to.... że właśnie Nie wiesz (bo nie mozesz tego wiedzieć) jak to może zagrać!

35 minut temu, Daniel B napisał:

masz może namiar na jakieś fajne gotowe zestawy? Ze zwrotnicami, kondensatorami itd.

Dlatego moim zdaniem warto poczytać wątki (zagraniczne też) gdzie ktoś użył danego kit-u i opisuje wrażenia. Wiadomo ze to tyle mowi co prawue nic, bo inna akustyka itp. Ale ogólny zarys co do poprawności dzialania ukladu jednak jest ;)

A że w DIY o to chodzi by wskoczyć do "zimnej wody"... heh... pozdr. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...