Skocz do zawartości

Indiana Line Tesi 561 - podłączenie kabli


Piootrek

Recommended Posts

Witam.

Kupiłem niedawno kolumny i chciałem fabryczne zworki zastąpić kablem głośnikowym Chord Clearway X, który biedzie biegł od wzmacniacza przez jeden zacisk aż do drugiego tak jak na zdjęciu poniżej. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie?

11.jpg.0e581abcf95f9a84528eefd2fbbf0196.jpg

Zastanawia mnie umiejscowienie podkładki. Na górnych zaciskach pokazane są dwa sposoby umiejscowienia jej:

111.jpg.646c5c50f888242d84043be8ffc97910.jpg

Gdy będzie ona na dole to góra podkładki będzie powyżej dołu otworu w śrubie. Wtedy opierając się na niej przewód przechodziłby prze śrubę w powietrzu.. Sygnał audio będzie szedł przez podkładkę do śruby. Jednak gdybym dał podkładkę na górze to kabel głośnikowy dotykałby dołu otwory śruby, dołu podkładki miedzianej więc powinna być większa powierzchnia docisku. Tylko wydaje mi się, że to nie jest po myśli producenta. 

A Wy jak uważacie? Dalibyście tą podkładkę na górze czy jednak powinna być na dole?

 

Pozdrawiam Piotr

Edytowano przez Piootrek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby był solidnie dokręcony, a miejsce podkładki raczej pomijalne. I tak prąd popłynie w miejscu pierwszego styku.

Dlatego eksperymentuj sobie po kilku dniach, jeśli chodzi o to czy najpierw Chord wchodzi sekcje basu, czy też najpierw w sekcje wysokich ( zacisków) przy niektórych kolumnach jest to mocno słyszalne bo zmienia się nieco balans tonalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolodziejski za odpowiedz.  To raczej wybiorę z podkładką u góry. Wtedy kabel będzie bezpośrednio dotykał śruby. 

O tych wariantach wchodzenia przewodów już zdążyłem poczytać na forum.  Zazwyczaj dźwięk był lepszy jak kable były połączone w pierwszej kolejności do sekcji basowej. Ale nie zaszkodzi samemu spróbować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Piootrek napisał:

Jest minimalnie szerzej niż podkładki, dlatego nie widać miedzianego przewodu. 

Trochę dziwna ta kombinacja kabla. Sugerowałbym Ci podłączyć :

albo pod górne bądź dolne terminale - niezależnie

lub zastosować bi-wiring ale to rozwiązanie zmieni bardzo kosmetycznie cokolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...