Skocz do zawartości

kolodziejski

Uczestnik
 • Zawartość

  29
 • Dołączył

 • Ostatnio

O kolodziejski

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Polska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Wymiana kolumn da sporo, bo te firmowe grają bardzo licho, mało dynamicznie itd. Zupełnie nie ma sensu kupowania modeli po 3- 4 tyś, bo to nie ta klasa wieży. Podobnie nie ma sensu kupowanie B&W bo te marki nie pasują do siebie. Fajnie zagra ta yamaha z Dali sensor 3, lub Monitor Audio rx2, polecam używane.
 2. Najlepiej posłuchaj jakiś zestawów w salonie audio na mieście. Każy ma inny słuch i gust. Amplituner stereo sieciowy, bo chyba nie jak piszesz wzmacniacz kup może nowy, a kolumny na podstawie odsłuchu podobne stylem z drugiej ręki za 30-50% ceny, czasem mniej.
 3. Napiēcie może i pewnie jest na tobie. Wiēkszość rzeczy jest plastikowa, ładujesz na ciele ładunki szurajäc po sztucznym dywanie, panelach, ruszając się na sztucznym odbiciu sofy itd. Dotykajäc tej powierzchni następuje wymiana ładunków, jakby była metalową, czy bardziej ujemna to by mocniej uszczypało.
 4. Fajna opcja jest optic dla tv, mini jack dla urządzenia zewnętrznego, itd. Jakości niema się co bać, zresztą skoro muzyka ma być z telewizora, tel. to wiadomo d..y nie urywa. Ważne żebyś dobrze akustycznie kolumny ustawił w pokoju. Te Pylony używane za 800 zł można trafić, bo na więcej szkoda kasy . Są dużo lepsze i solidniej zbudowane kolumny do 1kzł. Używany ,klasyczny wzmacniacz za 500zł nie ma optyka, wymaga zakupu dodatkowego DAC.
 5. Co do 1 to szerokie ustawienie kolumn np 3m daje fajne i szerokie stereo, ale siedzäc bliżej niż 3 m ( RÖWNOBOCZNY) trzeba bardzo siedzieć centralnie. Jak siedzisz dalej( więcej niż rozstaw) to pewnē odstępstwa od symetrii są mniej dotkliwe.
 6. Tak jak Horn ma Denona i Dali tworzył te nieudolne i złe brzmieniowo połączenia np Denon 720 z Dali zensor 7 .Te w sumie udane i solidne kolumny zamiast grać z czymś sensownym i pasującym bardziej Atoll, Marantz, Yamaha to marnują się z zamulonym,słabym, tanim Denonem. Co do tych Kef i innych aktywnych kolumn, słuchałem też jakiś aktywnych Klipscha ale to jednak spore ograniczenie. Owszem może komuś się spodobać, czy wystarczyć, ale jest zerowe pole manewru jak przy zestawie kolumny i wzmacniacz. Zresztą jaka jakość po bth(nawet aptx), wpinajäc kabel do średnich słuchawek widać różnicę in plus dla kabla.
 7. Według mnie onkyo gra bardziej zimno, szybciej od yamaha 602. Słuchałem obu na Dali sensor 7 , Monitor Audio rx6, stx Electronic 250 .Onkyo gra jakby szybciej, precyzyjniej, a yamaha ma więcej mīesa w bazie i średnicy. Ta Yamaha ma ostrą górę ?buahaha , OMG! Onkyo z analitycznymi Monitor Audio grało z suchym ledwo wyczuwalnym basem, ostrą górą, a z yamahą bardziej sprawnie? Przymglone Stx z yamahą jak z pod koca, z onkyo lepiej ? Trzeba pożonglować odpowiedniki kolumnami. Co kto lubi, ale bezdyskusyjnie yamaha działa szybciej w kwestia sportu. Doknona dra800 nie oferuje lepszej jakości od tamtych, jest nieco gorzej nawet a cena z sufitu jak u Demona. Brzmieniowo bardziej pod Tamę, ale się kulawy. Polki są fajne jak na monitory. Nie kupuj bez słuchania jak nie masz doświadczenia, szkoda kasy i nerw. Happy New Year!
 8. Onkyo zagra sterylniej od yamahy, po co powtarzać legendy o ostrości yamaha z lat 90? IMO nowe serie klipscha grają mniej metaliczne od tych z początku XXI w, jednak płasko, do techno ujdą bo szybkie , ale nie do spokojniejszych klimatów.
 9. Znajomek porównywał nowe Onkyo 8390 z Yamahą 803 i stwierdził że Onkyo 8390 poza faktycznie nieco większą mocą od modelu 8270 i jakąś multiroomowymi opcjami gra podobnie zimno jak 8270. Obsługa menu rozbudowana jak w strefowym kinie domowym, a to miało być stereo z intuicyjną obsługą, muzyka też go nie przekonała bo Onkyo 8390 grało mało muzykalnie, zimno, ale dokładnie, Yamaha 803 bardziej gładko i dynamicznie.
 10. Dlatego napisałem "jeśli to ten stary" Ale jeśli to nowy model Technicsa to ja dziwię się jeszcze bardziej bo jeśli tak gra ile kosztuje, a tak twierdzisz, to nie wiem czemu chcesz go upodlić jakimiś zupełnie przypadkowymi kolumnami typu kinowymi jazgotnikami Jamo C, czy S, Perl od Pylona. Zresztą każdy wzmacniacz obojętne czy kosztuje 2 tys i za 10tys, czy 20 tys wymaga podłączenia do konkretnych kolumn i posłuchania. Kupowanie kolumn w ciemno , oraz podłączanie kolumn 2-3 tańszych od wzmacniacza jest zupełnie bez sensu. Z tych Twoich propozycji Może podpasuje stylem brzmienia Heco aurora , lub Dali zensor 7.
 11. Jeśli to ten stary Technics to kupowanie do tej konstrukcji droższych kolumn niż 2tys za nowe to wyrzucanie kasy. Droższe mogą być za wyrafinowane, a niektòre z nich zbyt liniowe, naturalne co sprawi że stwierdzisz że są drogie a nie grają ,( mimo że to Technics nie gra.) Stx 250 pasują do niego fajnie bo mają mięsisty dòł.
 12. Te heco Aurora są dla baslubòw, a jamo gra gòrą, kolumn musisz posłuchać cyferki nic w ogóle nie mówią jak gra. Robienie kolumny 3 drożnej( chodzi o zwrotnice) w cenie do paru tys to sztuka dla sztuki, większość fajnych konstrukcji jest 2 drożna, czasem 2,5.
 13. Te kolumny są dużo za małe w ten opisany metraż, grają za analitycznie z też twardo i precyzyjnie grającym Onkyo. Kup większe używane Dali, coś z Heco np Aurora do Onkyo pasuje. Aplikacja i system w Onkyo pracuje gorzej, wolniej niż w Yamasze, samo brzmienie w Yamasze ma bardziej mięsisty dòł, średnicę.
 14. DAC to co innego niż odtwarzacz. Przykładem typowego taniego daca jest Cambridge audio dacmagic 100 np przekształca sygnał cyfrowy z odtwarzacza cd, czy tv na analogowy to jest jego rola. Ty pytasz o przenośny odtwarzacz plików muzycznych, pierwszy słuchałem i gra lepiej od większości smarfonów, przyjmie też trudniejsze słuchawki ktörych smarfon już nieprzyjmie za te kase jest ok.
 15. No do oglądania, tak bo to tv . Ale sposób kompresji i układ audio w tv jest do dxxy. Przerobiłem pare tv i czy to nowa seria Panasonic gx, czy LG serii 6 i 7, oled, różne serie Samsunga, serie Sony jest tak samo jakiściowo na wyjściu optic. Obraz w serii np sony xf a xg, dzieli przepaść, podobnie Samsung 7002, a 7400, mimo tylko kilku stów różnicy, wbudowane głośniki też dzieli przepaść jakościowa, ale nie na wyjściu optycznym. Szkoda drogiego zestawu audio jak słucha się TYLKO z Tv. Te same nuty z YT, czy nawet pena wlozonego w tv vs te same z CD, czy odtwarzacza sieciowego to przepaść. PS. Radia z tv/chromcasta vs radio w odtwarzaczu sieciowym nie sprawdzałem wierzę Twojej opini, fajnie że jedt ok. ale to pokazuje też może słabą jakość nadawanych serwisów muzycznych i realizacji nagrań.
×
×
 • Utwórz nowe...