Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne, zamkniete 300/500zł


Recommended Posts

Witam. Szukam słuchawek nausznych, przewodowe, zamknięte do stacjonarnego PC, głównie gry/filmy.

Wcześniej posiadałem słuchawki z Lidla SilverCrest gaming za 70zł połączone z zintegrowaną kartą Realtek ALC-887 i byłem z nich zadowolony.

Zastanawiam się nad dwiema opcjami:

1. Łatwe do napędzenia słuchawki + Chipset dźwiękowyRealtek ALC-887 np:

-AKG K92

-Sennheiser HD 400S

-AKG K361

-Sennheiser HD 569 ( Mój faworyt )

2. Stacjonarny wzmacniacz/ karta muzyczna tutaj otwiera się większa lista słuchawek np:

-DAC FX-AUDIO X6

-FiiO K3

-Creative Sound Blaster X AE-5

-Creative Sound BlasterX G5

-ISK HD9999

-Superlux HD669 

Ważnym dla mnie aspektem jest solidna konstrukcja, wygoda użytkowania, miło jak będzie odpinany kabel + mikrofon ale to już nie mus.

Co do opcji nr 2. to lampka na ten pomysł zapaliła się po czytaniu internetowych opinii, ale de facto nie wiem czy w ogóle to urządzenie jest mi potrzebne, da słyszalną poprawę?

Lepiej tańsze słuchawki + wzmacniacz/karta muzyczna czy może lepsze słuchawki + zintegrowana karta w PC i za zaoszczędzone pieniądze pójść z Żoną do restauracji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że pomysł z Sennheiser HD 569 może okazać się bardzo dobry. Przydała by się wersja z dwoma kablami, w tym z jednym jack 3,5mm na końcu do podłączenia. Warto by je wyposażyc jednak we wzmacniacz np. taki jak Aima H1 https://pl.aliexpress.com/item/1005003583553123.html . To pozwoli zagrać im z większą energią i nasyci ich brzmienie większą ilością detali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie każdy zestaw HD569 posiada dwa kable? Dziękuje za informacje bo przyznam szczerze że szukałem tylko po cenie.

Tani jak barszcz ta Aima H1, wnioskuje że moja integra jest bardzo słaba jak przenośny sprzęt za 100 zł+ będzie lepszy?

Na ten moment zdecyduję się na same słuchawki, jeżeli będę czuć nie dosyt bądź głowa nie da mi spokoju że można lepiej, to poszukam wzmacniacz.

Jeżeli można prosić na przyszłość o jakieś polecenie sprzętu pasującego do HD569, preferowany stacjonarny, chyba ze do HD569 w zupełności wystarczy przenośny zasilany z usb do 500/600 zł. Z góry dziękuje.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doniesień wiem że HD569 są często sprzedawane z jednym kablem 3m zakończonym wtykiem 6.3mm do podłączenia do sprzętu stacjonarnego i wtedy aby je podłączyć do gniazda  3,5mm trzeba przejściówki której brak w zestawie lub trzeba dokupić kabel z odpowiednią końcówką. Czytałem że są dostępne zestawy wyposażone również w drugi kabel z wtykiem jack 3,5mm i mikrofonem. Przy niskiej impedancji tych słuchawek właśnie taki kabelek wydaje się mieć więcej sensu nimi. Realtek ALC-887 jeśli jest dobrze zaimplantowany na płycie głównej może być zupełnie niezłym źródłem sygnału. Ma on jednak bardzo małą moc wyjściową i gdy jest dość mocno obciążony gubi detaliczność. Ten tani wzmacniacz który podałem jako odpowiedni ma sporą moc i bardzo dobrze gra już na stokowych opampach. Myślę że zdziwił byś się jak bardzo słuchawki mogą zyskać z czymś takim. Nie wiem jak długo pociągnie akumulator który ma w środku, jeśli będzie ciągle podłączony  do zasilania. Można go jednak zawsze łatwo wymienić na nowy, a gdy jest podłączony z ciągłym zasilaniem, to i zużyty będzie dawał radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje MobyDick za pomoc, zamówiłem HD569 + Aima H1 i zostało jeszcze na wizytę w restauracji.

31 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Wielokrotnie polecałem, model Audio Technica AVC500 https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-avc500.html

Duże, lekkie i bardzo wygodne! Za 300 zł nie można już oczekiwać więcej. Zapraszam Cię do naszych punktów Tophifi na odsłuch :)

Dziękuje za propozycje, MobyDick upewnił mnie w moim wyborze więc długo się nie zastanawiałem i poszło zamówienie na HD569.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Aima H1 przyjdzie poczekać ponad miesiąc więc słuchawki będą wygrzane do porównania między integra. Co do wrażeń po odsłuchu, jako osoba nie osłuchana może być ciężko opisać, obstawiam że co bym nie wybrał zrobiłoby na mnie wrażenie, jedyny odnośnik do którego będę się odnosił to słuchawki z Lidla bądź zestaw z salonu RN803d + Aurora 700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Keleris napisał:

Dziękuje MobyDick za pomoc, zamówiłem HD569 + Aima H1 i zostało jeszcze na wizytę w restauracji.

Dziękuje za propozycje, MobyDick upewnił mnie w moim wyborze więc długo się nie zastanawiałem i poszło zamówienie na HD569.

Ok. Życzymy w takim razie przyjemności z użytkowania nowych słuchawek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...