Skocz do zawartości

Snab euphony af-100 / DT 990 pro 250ohm + fiio e10k olympus 2. Zmiany do 500zł


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Posiadam obecnie następujący zestaw  Snab euphony af-100 + fiio e10k olympus 2, podpięte jest to do laptopa. Byłem z niego bardzo zadowolony aczkolwiek ostatnio popękał mi pałąk w snabach i postanowiłem kupić sobie coś lepszego w ich miejsce.

Wybór padł na Beyerdynamics DT 990 pro 250ohm niestety mam wrażenie że obecny wzmacniacz FiiO E10k Olympus 2 nie daje im rady. Gdzie przy snabach pękała mi głowa na max głośności tak przy DT990 jest kiepsko.  Liczyłem na spory przeskok a niestety jest zawód bo jedyna zauważalna różnica to fakt że są sporo cichsze. 

Zastanawiam się nad wymiana tego wzmacniacza na coś innego w budżecie 500zl. Ewentualnie mogę jeszcze oddac te DT990 i kupić coś innego. W innym temacie rzuciły mi się w oczy  Philips Fidelio X2HR/00 które są w podobnej cenie a podobno są dużo mniej wymagające aby fajnie grały. 

Zestaw ma generalnie służyć do gier (FPS-y, RPG)  filmów i słuchania muzyki (słucham dosłownie wszystkiego w zależności od humoru)

Dzięki za pomoc i wszystkie sugestie. 

Edytowano przez Shivern
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snaby ustawiają bardzo wysoko poprzeczkę jeśli chodzi o brzmienie. To w końcu ostatnie mutacje tego co było sprzedawana na naszym rynku pod marką Brainwavz jako HM5. Philips Fidelio X2HR to słuchawki o bardziej efektownym brzmieniu. Z tego powodu że są otwarte oferują bardziej przestrzenne brzmienie o nieco bardziej pełnym basie. Na pewno nie będzie to krok w tył. Są zdecydowanie solidniej wykonane od Euphony, szczególnie jeśli chodzi o pałąk. DT 990 pro 250ohm to też nie są słuchawki lepsze, raczej bardziej specyficzne. Te Philipsy jest wprawdzie łatwo napędzić, jednak sam musiałbyś ocenić kwestię mocy. One są w stanie grać bardzo głośno bo są w stanie przyjąć dużo mocy. Ich niska impedancja pozwala na to że wzmacniacz słuchawkowy jest wstanie oddać jej więcej. To są słuchawki które szczególnie dobrze sprawdzają się przy bardzo dużym natężeniu dźwięku, do tego są bardzo uniwersalne. Myślę ze to jednak nieco lepsze słuchawki od Snab Euphony jeśli chodzi o dźwięk. Sporo zależy od oczekiwań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze wyżej @MobyDick ja ostatnio borykałem się także z problemem typu otwartych słuchawek :) i kolega @MobyDick doradził mi własnie te Philips'a wcześniej testowałem Audio-Technica adx-500 (jak dobrze pamiętam model). Philips są to solidnie zbudowane słuchawki, długi przewód, solidnie wykonanie wtyki. U mnie gra to z FX-Audio DAC-X6 - szczegółowość dźwięku na bardzo przyzwoitym poziomie. Przede wszystkim czysty, bardzo fajna szeroka scena. Bass miły a chwilami potrafi być solidny. Obecnie ustawione na 25 % na X6 i na więcej już nie nakręcam bo będzie baardzo głośno :) 

Dodatkowo mamy możliwość wymiany przewodu na inny (już szukałem sieć i mam fajny na oku) a także pady wymienne więc możliwości duże.

PS: Korzystając z okazji chciałbym jeszcze raz @MobyDick podziękować za pomoc: świetna propozycja dla mnie :)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaweczki  przyszły i  rzeczywiście bardzo sympatycznie grają, bardzo podoba mi sie ta ich "mięsistość" gdzie te moje stare snaby wydają się bardzo neutralne i wręcz takie bezpłciowe przy tych z philipsa. Nie miałem jednak nigdy konstrukcji otwartej i nie byłem świadom że aż tyle dźwięku ucieka na zewnątrz.  (Przy odsłuchu tych DT990 250 ohm nie było takiego problemu bo grały tak  cicho z tym FIIO że nic nie było słychać praktycznie na zewnątrz)

Niestety moje centrum komputerowe jest w salonie i dziewczyna skarży się że musi słuchać muzyki i grać razem ze mną. Zastanawiam się czy nie spróbować zamówić jeszcze jakiejś pary zamkniętej albo pół otwartej. 

Jest szansa że to moje fiio uciągnie np. takie dt770 32 albo 80ohm?  Ewentualnie co mogę sensownego jeszcze sprawdzić w tym budżecie? (500-600 pln)

Edytowano przez Shivern
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Dt770 to wybrał bym do tego FiiO wersję 32ohm. Jeśli masz jeszcze te uszkodzone Snaby , to najsensowniej było by je naprawić. 

Tu masz oryginalny kompletny pałąk do bliźniaczych Brainvavz HM5: https://pl.brainwavzaudio.com/kolekcje/akcesoria/produkty/hm5-części-zamienne-wymienny-pałąk-z-uchwytami-na-słuchawki

a tu jest znacznie solidniej wykonany pałąk, który ktoś z kupujących użył właśnie do naprawy HM5: https://pl.aliexpress.com/item/4000282189957.html

Myślę ze warto w nie trochę zainwestować, bo to naprawdę dobre słuchawki, tylko z niezbyt trwałym pałąkiem. Widziałem że powstała z resztą ich mutacja otwarta z widelcami podobnymi do np. Dt770, a wykonanie tego solidnego pałąka z Aliexpress wygląda jak z konstrukcji hiend.

Z zamkniętych słuchawek myślę że warto brać też pod uwagę AKG K371 lub K275. K245 to ich wersja półotwarta, ale myślę że mogą być za bardzo otwarte :) do tego, do czego je potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...