Skocz do zawartości

Podłączenia Tv,Blu-ray,dekoder


Goga

Recommended Posts

Proszę o pomoc,bo,ja-70 siwa nie blond -mam problem.

Do tej pory mialam podlaczenie:tv( scart) -do video(scart)-do dekoder Polsatu(scart)-od dekoder(HDMI)-do Tv(HDMI).To kiedyś podłączył fachowiec z Polsatu.Teraz video się zepsuło,kupiłam "Blu-raya"a w nim jest tylko 1x HDMI. Wszystko jest Samsunga.  (Oprócz dekodera).Jaka powinna być kolejność, co do czego-bo mam o 1 wyjscie/wejście za mało,aby podłączyć,tak jak teraz ,no i blu-ray nie ma scart.Babcia jest bezradna,a emerytura za mała na fachowca.Pimozcie,ale tak"lopatologicznie",żebym załapałam.Dziekuje.

P.S.Tv ma tylko 1 wyjście scart i 1HDMI.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Goga napisał:

Proszę o pomoc,bo,ja-70 siwa nie blond -mam problem.

Do tej pory mialam podlaczenie:tv( scart) -do video(scart)-do dekoder Polsatu(scart)-od dekoder(HDMI)-do Tv(HDMI).To kiedyś podłączył fachowiec z Polsatu.Teraz video się zepsuło,kupiłam "Blu-raya"a w nim jest tylko 1x HDMI. Wszystko jest Samsunga.  (Oprócz dekodera).Jaka powinna być kolejność, co do czego-bo mam o 1 wyjscie/wejście za mało,aby podłączyć,tak jak teraz ,no i blu-ray nie ma scart.Babcia jest bezradna,a emerytura za mała na fachowca.Pimozcie,ale tak"lopatologicznie",żebym załapałam.Dziekuje.

P.S.Tv ma tylko 1 wyjście scart i 1HDMI.

Masz 2 wyjścia. Albo kupujesz rozdzielacz sygnału HDMI 2 wejścia 1 wyjście, koszt około 50-70 zł. Wtedy podłączasz blu-ray i dekoder Polsatu do tej skrzyneczki i ze skrzyneczki jednym kablem hdmi do tv i to co ma być wyświetlane na tv zmieniasz na rozdzielaczu HDMI. Drugie wyjście to kupić kabel scart HDMI i wtedy podłączyć czy to dekoder czy blu-ray przez tą przejściówkę do tv czyli HDMI-scart do np. blu-ray końcówką HDMI a potem podłączasz normalny kabel scart do przejściówki i do tv scartem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, gutozaur napisał:

Drugie wyjście to kupić kabel scart HDMI i wtedy podłączyć czy to dekoder czy blu-ray przez tą przejściówkę do tv czyli HDMI-scart do np. blu-ray końcówką HDMI a potem podłączasz normalny kabel scart do przejściówki i do tv scartem.

@Goga przejściówek bym nie kupował raczej, prędzej ta pierwsza opcja wskazana z rozdzielaczem.

Ewentualnie opcja nr 3, wymiana TV.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...