Skocz do zawartości

lolekdrugi

Uczestnik
 • Zawartość

  266
 • Dołączył

 • Ostatnio

O lolekdrugi

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. @pawel102bart jeżeli chcesz puszczać Atmosa z TV to zakładam, że źródłem będzie jakiś Netflix itp. Zatem będzie to słaby Atmos ze względu na tragiczną jakość dźwięku z serwisów strumieniowych. Amplituner pokazuje Ci DD+ gdyż właśnie w taki sposób jest wysyłany Atmos z takich serwisów. Jest to opakowane w Dolby Digital Plus by mogło lecieć przy użyciu ARC. eARC tutaj nic nie pomoże bo i tak lepszego sygnału nie dostaniesz. Jak chcesz usłyszeć dobry jakościowo dźwięk, proponuje zaopatrzyć się w odtwarzacz blu-ray i kupić jakąś płytę z Atmosem. Możesz się mocno zdziwić jak duża różnica dźwięku będzie względem tego co do tej pory słuchałeś.
 2. nowe informacje, jeżeli planujecie odtwarzać coś po sieci to sprzęt musi mieć albo złącze LAN 1Gbps albo WiFi 5GHz czyli jednak model x700 odpada. Nie poradzi sobie z odczytem po sieci pliku z wysokim bitrate.
 3. jedyna opcja to spamować producentów sprzętu którzy robią nas na szaro. gratuluje, ale to nie znaczy, że u każdego będzie działać, to raczej odstępstwo od normy.
 4. To jest problem z obsługą HDMI-CEC możecie kombinować ile się da ostatecznie to jest loteria. Czasami działa by po miesiącu przestać a za chwilę działać dalej. Marka nie ma znaczenia. Yamaha, Denon, Onkyo wszystkie mają tak samo. Główny powód to według mnie brak współpracy producentów ze sobą. Zamiast skupić się na dopracowaniu HDMI-CEC to sami nawet wprowadzają swoje nazwy do standardu jakieś SimplyLink, AnyNet itp itd. A cierpimy na tym my, konsumenci. Bo próba zgłoszenia problemu producentowi telewizora kończy się zwaleniem winy na producenta sprzętu audio a ten odsyła nas z powrotem do producenta tv. Proponuje albo regularnie zgłaszać reklamacje i usterki, albo się z tym pogodzić, jak działa to ok, jak nie działa no to trudno.
 5. nie ma sensu poza budową praktycznie brak różnic względem tańszego x700. @Arek_B Pytanie na czym Ci dokładnie zależy. Bo x700 oraz x800 mają te same wady czyli brak wyświetlacza, brak nawet jednego przycisku play, menu w trakcie odtwarzania pozwala zrobić wszystko ale nie do końca pewne rzeczy są dopracowane. EDIT: Mój bład, tutaj mowa o M2, z tego co widzę to doszedł Bluetooth, HLG oraz możliwość przesuwania napisów. Pytanie czy Ci na tym zależy.
 6. Może wypadałoby żonie wytłumaczyć, że sprzęt audio jest droższy od telewizora i to jest jak najbardziej normalne.
 7. jak najbardziej możesz zastosować takie rozwiązanie tylko kup dobry i cichy wentylator. Najlepsze są produkty firmy Noctua ale ich cena jest wysoka, dużo taniej ale i słabiej beQuiet!. Reszta produktów jest dużo dużo dalej. Zamontuj go z tyłu szafki w taki sposób by wyciągał powietrze. Proponuje 2 wentylatory po 120mm. Z Noctua nie powinno ich być słychać w ogóle. czy tak przypadkiem nie są chłodzone procesory w komputerach czy mocniejsze modele amplitunerów? Takie rozwiązanie zda egzamin do czasu kiedy to ten wentylator nie będzie w stanie odprowadzić ciepła od tej dłoni. Tutaj zasada jest taka sama. Trzeba wymusić przewiew, zabrać ciepłe i napłynie świeże, tym samym sprzęt będzie się wentylował. Jestem gotów przyjąć, że taka wentylacja będzie nawet lepsza niż naturalna ponieważ będzie wymuszona niezależnie od warunków.
 8. zerknąłem z ciekawości na listę i modeli jest bardzo mało. Fakt głównie URC mają podświetlenie ale jest ten sam problem co z nowymi, robią piloty wąskie i długie przez co kiepskie w obsłudze. ja dokładnie tak samo mam, aplikacji nie używam w ogóle - nie widzę powodu. tez mi zbędny jest wyświetlacz, bardzo mnie interesuje wygoda całego pilota. Tutaj wbrew pozorom stare duże programowalne piloty z onkyo pomimo swoich gabarytów były naprawdę wygodne w obsłudze.
 9. to zależy z którego punktu patrzymy, obsługa amplitunera przy pomocy aplikacji to nieporozumienie. Powód prozaiczny, musisz patrzeć na ekran telefonu jeżeli zmieniasz opcję. To jest niestety drama. Można sobie od czasu do czas coś zmienić ale nie w codziennym użytkowaniu. Niestety OFA w wyższych modelach pilotów podświetlenia nie ma.
 10. @Marcinus kiepska propozycja i obecnie niedostępna ale w Onkyo zawsze była możliwość zrobienia dosłownie wszystkiego bez użycia telewizora tylko z poziomu pilota lub przycisków na ampku.
 11. ponieważ są to całkowicie inne urządzenia o całkowicie innych możliwościach.
 12. tylko po co płacić więcej? 2*2.5mm2 pszczyńskiego Zamela miedź OFC kosztuje w hurtowni pomiędzy 2-3pln jak dobrze pamiętam.
 13. jak już chcesz brać na raty to nie brał bym starych amplitunerów tylko najnowsze.
 14. wybacz ale ja musiałem napisać coś w sposób niezrozumiały lub Ty nie do końca przyswoiłeś treść mojego pytania. Pozwolę sobie napisać/zapytać jeszcze raz, by wykluczyć ewentualne niezrozumienie. Chcę przy pomocy pilota od telewizora sterować zestawem który opisałeś wcześniej, jak mogę to zrobić?
×
×
 • Utwórz nowe...