Skocz do zawartości

lolekdrugi

Uczestnik
 • Zawartość

  2 108
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Śląsk

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. chyba jeszcze Yamaha robiła takie płaskie subwoofery kiedyś. Ale to byłaby używka raczej.
 2. czyli zabezpieczenie zrobiło swoje, nie rozumiem w czym problem. Od tego ono jest. Nic się nie stanie, zadziała zabezpieczenie. Jak nie zadziała to znaczy, że sprzęt miał wadę fabryczną.
 3. piąty, szósty, siódmy itp. To nie bezpiecznik który należy wymienić. A jeżeli byłby to bezpiecznik do wymiany to po pierwszym zadziałaniu musiałbyś go wymienić. jeżeli Ty nie chcesz czytać informacji od ludzi którzy mają wiedzę techniczną (nie mówię o sobie) tylko bazujesz na swoich subiektywnych teoriach to również nic mi do tego, tylko nie pisz ludziom, że to jest prawda objawiona.
 4. Żeby móc dodać etykietkę "zgodne z 4Ohm" już kiedyś o tym pisałem i dawałem nawet linka do artykułu który to tłumaczy. Selektor jest zbędny o ile używasz sprzętu z głową. A nawet wtedy powinny zadziałać zabezpieczenia.
 5. za 1389,- EUR masz Denon x4700 to daje nam około 6270,- PLN Przekracza trochę budżet plus wysyłka, ale może tyle jesteś skłonny dołożyć skoro x3700/x3800 Ci nie leży?
 6. TX-RZ50 bez dwóch zdań z tych dwóch.
 7. ale te kilka utworów próbowaliście przenosząc NR800 do Ciebie czy V4A do niego?
 8. @n7toan skoro masz te same głośniki co znajomy, pożycz od niego ten wzmacniacz, podepnij do swoich i zobacz czy będzie tak samo fajnie jak u niego. Dopiero wtedy można się zastanawiać nad zmianą. Jak nie będzie tak samo, to znaczy, że należy się zająć akustyką pomieszczenia a nie amplitunerem.
 9. ile razy padała wzmianka z Twojej strony dotycząca serii Avantage 10xx to było jakie to są super och ach i w ogóle.
 10. wyjaśnij mi w jakim celu potrzebujesz odpowiedzi na to pytanie? i co to zmienia? Był w dobrej cenie, więc kupiony. I nie zachwycam się nim tak jak Ty. Wręcz przeciwnie bm powiedział. Bo tej otoczce jaką tutaj zbudowałeś w okół serii Avantage, powinien mnie powalić na kolana. No jednak tak nie jest, ot zwykły amplituner który robi to co powinien bez jakichś ochów i achów. W życiu bym go nie kupił za te pieniądze jakie chce za niego Yamaha. Ale za to ile za niego zapłaciłem, nic lepszego na rynku nie było. i gdzie widzisz problem? Moje zdanie na temat yamahy jest nadal takie samo, że jest na ten amplituner i ogólnie ich amplitunery "hype" tutaj zrobiony. a to są normalne sprzęty. Może jak potrzebujesz nagłośnić z 50m2 to wtedy się coś zmieni a, tak przy pomieszczeniach do tych 30m2. Różnicy nie słyszę.
 11. i co w związku z tym? Ile to można różnych peanów w sieci odnaleźć? Oczywiście, że są na wykresie częstotliwości. Jak będziesz miał tak zwane "V" to będzie dużo "góry i dołu". to jest jak najbardziej mierzalne. Niemierzalne są indywidualne odczucia które każdy ma inne bo każdy inaczej odbiera dane rzeczy. Ktoś podrzuci link do artykułu o którym mowa?
 12. a co to ma do rzeczy? Tutaj mowa jest o wpływie czynnika finansowego na postrzeganie jakości produktu. Odsłuch to jest inna sprawa. Już nie raz pisałem i pytałem czy odsłuch był na ślepo i oczywiście odpowiedź, że nie. Z jakiegoś powodu wszyscy się bronią przed tym ślepym odsłuchem. Wiele osób w wielu sprawach idzie za stadem i ciężko im powiedzieć co innego bo się boją być zakrzyczani przez innych. Nawet na tym forum mieliśmy wypowiedzi ludzi którzy również pisali całkowicie co innego niż Ty i Twoi poplecznicy, kończyło się podobnie. Tak działają ludzie, tak działają zachowania ludzi. Chcą być częścią czegoś. Ciężko im przyznać że jest inaczej niż wszyscy im mówią, że inaczej widzą, słyszą, czują. Natomiast Twoje prawdy objawione są traktowane jako - tak jest bo ja tak mówię. Nie masz na to, żadnych badań, żadnych dowód tylko swoje "ja słyszałem". Nie raz również piszę to ludziom, idź do sklepu, posłuchaj czy Ci odpowiada i kup. Nie piszę im że te grają cieplej, te grają ostrzej. Bo to nie ma sensu. Niech sobie każdy sam określi czy dla niego jest to odpowiednie, czy tego oczekuje czy nie. Bo każdy słyszy to co chce słyszeć z jedną różnicą, że w przypadku kolumn wykresy faktycznie pokazują różnicę inna sprawa, czy je odbiorca słyszy i jak dużą uwagę do tych detali przywiązuje.
 13. no i odzyskać to czego byś nie usłyszał, przez ściszenie. dostęp mam do: RX-V481, RX-V685, RX-A1070 jeżeli to Cię interesuje i pisałem już o tym.
 14. poważnie? Ja piszę o badaniach naukowych a Ty "odsłuchaj"? Ciekawi mnie z jakimi szamanizmami wyskoczysz później.
 15. zmniejszając poziom głośności wycinasz część dźwięków ostatecznie tracąc. Oczywiście, że będziesz słyszał gorzej coś czego nie ma, dlatego Dynamic Eq i podobne mają za zadanie przywrócić to co wyciąłeś przy pomocy pokrętła głośności. I oczywistym jest, to że to zaburzy przekaz tak jak samo skręcenie pokrętła wycina część niektórych najcichszych dźwieków.
×
×
 • Utwórz nowe...