Skocz do zawartości

Jak wyprowadzić sygnał audio z tidala z telewizora z androidem na stary wzmacniacz hi-fi ?


Recommended Posts

Cześć,

Czy jest możliwe wypuscić więk z telewizora z androidem na stary wzmacniacz przy wykorzystaniu zewnetrznego DACa i co wazne aby działało to tak jak gniazdo słuchawkowe z regulacja głośnosci z pilota do androida?
inaczej:
Czy system android w telewizorze umożliwia sterowanie głośnością z pilota jeżeli do wyjścia USB podłącze zewnętrzny przetwornik DAC na DragonFly i czy to zagra z jakością jaka daje tidal?

W opisie tego dragon fly jest podane że działa on z urządzneiami z androidem:  laptopem i smartfonem, a mi zależy aby z telewizora z androidem wyprowadzić jakościowy sygnał na wzmacniacz Hi-Fi Vintage (bez wejść cyfrowych).

I zależy mi aby było sterowanie głośnością z pilota androida(telewizora) tak jak mam teraz przez wyjście słuchawkowe - bo to bardzo wygodne a stary rotel ra 2020 (z głośnikami t+a) ma super dźwiek ale nie ma pilota - trzeba by wstawac z kanapki żeby podgłośnić :(

Czy tak będzie działać np w połaczeniu z tym dragon fly?

Lub czy znacie drodzy forumowicze inne rozwiazanie spełniające te 3 warunki: 
jakosc sygnału 
na stary wzmacniacz 
i strerowanie głośnościa z pilota od androida (TV)?

Z góry dzięki za pomoc. 
Kris

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien bo nie imałem TV z androidem. Ale on tamtędy chyba nie wypuszcza dzwięku.

Optyk

I faktycznie jego sygnał nie jest wówczas regulowany.

Aczkolwiek w moim starym TV jest. Z tego co wiem to jednak zostało dawno temu zaprzestane.

Więc DAC z regulacją albo zwykły DAC nawet fioo bo do TV lepszy nie potrzeba i sterować na wzmacniaczu

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...