Skocz do zawartości

Recommended Posts

Za materiały typu: sklejka + pocięcie na wymiar, kit, farby, lakier, pianka, papier ścierny itd. zapłaciłem około 1k. Doliczając głośniki, przewody, złączki, magnesy itd.  1500 zł za całość. Nie kupiłem jeszcze wełny do wygłuszenia komory głośnikowej. Dla ścisłości: wszystkie zakupy robiłem w UK a ceny na pewno się różnią w zależności od miejsca zakupu. Myślę że w Polsce będzie taniej.

Robię właśnie odsłuch. Brakuje wysokiej góry, jak się można było spodziewać. Martwiłem się czy aby bas zejszie odpowiednio nisko ale zupełnie niepotrzebnie:) Środek jest miodny, wiolączela brzmi niesamowicie. 

Dla zrealizowania projektu kupiłem sporo różnych narzędzi a część pożyczyłem. Tego nie wliczam do kosztów. 

IMG_20220428_115853.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Prawie skończyłem kolumny, prawa potrzebuje jeszcze warstwe lakieru, po za tym są gotowe. Po kilku godzinach odsłuchu mogę powiedzieć coś niecoś o brzmieniu. Nie są to głośniki uniwersalne, mają swój specyficzny charakter. Dzwięk jest "duży", bezpośredni, szeroka scena, bardzo analityczne brzmienie, co ma swoje zalety ale też wady. Słychać wszelkie niedoskonałości w nagraniu. Dobrze brzmią wokale, pianino, smyczki ale też elektronika. Do jazz-u się moim zdaniem nie nadają, miotełki na talerzach to porażka, syki i szumy. Tutaj słychać braki w górnych pasmach, może kiedyś przetestuję w połączeniu z dodatkowym tweeterem. Ogólnie jestem z projektu zadowolony, tym bardziej że wykonałem je w wolnej chwili, przy okazji remontu w domu. 

Pozdrawiam

gotowe kolumny.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...