Skocz do zawartości

Glosniki do Marantz 412


Mariusz001

Recommended Posts

Dostalem na urodziny od znajomych ciekawy prezent - M-CR412. Zawsze chcialem 'zaczac' przygode z hifi wiec zrobili zrzutke i tak oto mam. Teraz glosniki.

Pokoj: 23m2

Budzet: do 1500zl

Podjechalem do znajomego, ktory ma Polk T50. Duzo o nich czytalem, tutaj tez rekomendowaliscie. Podjechalem ze swoim amplitunerem aby posluchac. Znajomy ma tez amplituner pozwlajacy podlaczyc dwie pary glosnikow wiec poza Polk T50 ma tez podstawki w drugim pokoju.

Potrzebuje teraz Wasze pomocy bo... T50 na obu amplitunerach gra... jakby to powiedziec... bez glebi, bez 'surround'. Wokal jest fajnie widoczny 'z przodu' sceny (w porownaniu do podstawek), ale brzmi to plasko. Nie wiem czy jako laik dobrze tlumacze. Te Polk brzmialy tak jakbym klaskal w pokoju oblozonym gabka pochlaniajaca dzwieki. Jak w wokalu jest na podstawkach slyszalny lekki poglos podczas spiewania (jak konczy sie slowo), Polk to mocno splyca i ucina. Roznica jest kolosalna. Podstawki za to maja wokal mocno wycofany wiec tez nie fajnie. Szczerze to nie podobaly mi sie ani jedne ani drugie.

Postawilismy nawet oba glosniki obok siebie: Polk T50 oraz Wilsony (mial tez Polk podstawkowe i graly jak wilsony). Poszlismy z tym do wiekszego pokoju 30m2 i nie bylo roznicy.

Konkretne pytania:

1. Czy wszystkie podlogowe kolumny tak graja czy to ma tak Polk T50 tylko?

2. Moze dziwne pytanie ale... moj Maranrz ma opcje podlaczenia 4 glosnikow. Jak podlaczylismy Polk T50 oraz Wilsony podstawkowe (ustawione na Polk) to.. zagralo genialnie jak graly rownoczesnie 😉 Czy to profanacja czy ktos tak w ogole 'obchodzi' gorsze brzmienie. Moglem sobie Wilsonami 'dodawac' efekt surround.

3. Jesli tylko Polk T50 ma tak 'obciete' efekty surround, to co polecanie do 1500zl?

 

Dziekuje!

Edytowano przez Mariusz001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny Polk T50 dedykowane są przede wszystkim do systemów kina domowego, w stereo raczej rzadko jest stosowana i na pewno kupisz znacznie lepiej brzmiące kolumny oczywiście wszystko będzie zależeć od budżetu. Jeśli sztywno chciałbym trzymać się kwoty 1500,- to raczej stawiałbym na kolumny podstawkowe takie jak Heco Aurora 300, Indiana Line Tesi 261, czy Elac Debut 2.0 B6.2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam M-CR612- użytkuje jakiś czas. Ja nie robiłem odsłuch, kupiłem w Ciemno Castle Knight 3. kupowałem to do mojej sypialni więc większych nie potrzebowałem  Połączenie dawało świetny efekt przyjemne wokale dźwięk bez manier , nie narzuca  się , ale - coś mnie tknęło podpiąłem Acusstimasy Bose do Marantza i gra to fajniej ale tylko dlatego ,ze Castle podpiąłem do placido i większa moc wzmacniacza(nieznacznie) od placido- robi na Castlach robotę. Ogólnie możesz podpiąć  dwa zestawy głośników  do m-cr 412 ale nie jestem przekonany do tego , bo tez podpiąłem dwie pary do mojego melody-x. De gustibus non disputandum!!!więc proszę mnie nie oceniać za te głośniki Bose z marantzem . Powiem tak, cenie Cichy odsłuch i Castle knight 3  fajnie grały przy tego typu odsłuchu piękna głębia czystość oczywiście z marantzem. no ta stolarka od Castle jest jedyna w swoim surowym stylu. Radzę , byś przesłuchał ile się tylko da opcji. ja jeszcze kupiłem heos-a linka i streemuje muzykę na placido z castlami, placido gra lepiej bo większą moc wzmacniacza jeszcze lepiej je napędza ale myślę , ze gdybys dorwał takie Castle Knight 5 w dobrej cenie to fajnie Twój m-cr 412 w bi-amp by sobie pograł , oczywiście nie namawiam bo to dość specyficzny sprzęt ale jak na moje uszy to ciekawa propozycja. Zastanów się rób to powoli odsłuchaj ile tylko możesz wybierz któraś z kombinacji ja jakoś sceptyczny do Polk jestem może dlatego , ze kojarzy mi się z devinitve technology a słuchałem tych klocków jak w9 czy w5 i tez powiem dość specyficznie to grało niechlujnie tak bez tego czegoś, choć dźwięk naturalny no i jak wyżej podstawkowe kolumny lepiej pasują i do budżetu i amplitunera stereo aczkolwiek te Castle Knight 5 myślę ,ze mogły by być ciekawe ;) Elac gra fajnie co do odpowiedzi powyżej, a ja jestem laikiem opieram się nie na jakichś wiadomościach i fachowej wiedzy tylko na tym co słyszę m-cr 412 ma potencjał kwestia twoich upodobań  ja słucham i winyli i cd i strumienowanych tresci zawsze jest coś inaczej ech

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...