Skocz do zawartości

Problem z głośnikiem surround


Donio

Recommended Posts

Witam

 Używam ampli Onkyo 636 i surroundów Cambridge Audio Minx12. Mam problem z jednym z głośników tylnych. Po uruchomieniu amplitunera lewy tylny głośnik nie gra od razu. Zaczyna grać dopiero jak zwiększę głośność do ok 40. Później już mogę dać ciszej i gra normalnie, nie przerywa, nie wyłącza się. Czego to może być wina? Amplitunera czy głośnika?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Donio napisał:

Witam

 Używam ampli Onkyo 636 i surroundów Cambridge Audio Minx12. Mam problem z jednym z głośników tylnych. Po uruchomieniu amplitunera lewy tylny głośnik nie gra od razu. Zaczyna grać dopiero jak zwiększę głośność do ok 40. Później już mogę dać ciszej i gra normalnie, nie przerywa, nie wyłącza się. Czego to może być wina? Amplitunera czy głośnika?  

Miałem podobnie w innym zestawie. Nie wiedziałem czego to wina. Po zmianie amplitunera problem ustał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem raz.

Okazało się że winą był... kabel.

- czy jest on jednolity od amplitunera do kolumny czy przechodzi przez jakieś złączki, łączenia?

- sprawdzałeś zakończenia kabli po obu stronach? Czy są utlenione?

- czy dzieje się tak na przykład po nocy?

Jeśli to nie kable to amplituner. Ale serwis tu będzie prosty. Z tym że u mnie był to kabel.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest jednolity, ale ma już chyba z 25 lat. Niedawno zmieniałem całe audio, ale kable do surroundów stare zostawiłem. Przed podłączeniem nowych głośników stare końcówki kabla odciąłem. Może faktycznie na początek kabel sprawdzę. Sprawdzę jeszcze, czy jak już głośnik "załapie", to czy po ponownym uruchomieniu kina problem będzie znowu.

Edytowano przez Donio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...