Skocz do zawartości

Jeśli nie Pro-Ject Debut III to co do mojego zestawu?


Ketrab78

Recommended Posts

witam Szanownych Kolegów, od ponad 28 lat źródłem muzyki jest dla mnie poniższy zestaw technics :

 tech.jpg.094769ade7266e1d457d1b062d9580e2.jpg

Obecnie podłączone są do niego niewielkie kolumny tannoy mercury m1 shadow oraz aktywny subwoofer Altus 100A. Słucham głównie z CD i mp3, gdyż do zestawu poprzez wejście aux mam dodatkowo podłączonego kompa. Przez ostatni okres eksperymentowałem trochę z winylami na słabym gramofonie Lenco L-3867 (w którym chyba nie można wymieniać nawet wkładki). Jaki gramofon polecili byście zakupić do tego zestawu, najlepiej nowy do 1200-1300 zł max. Słucham głównie rocka i dobrego popu, ale również bluesa i jazzu. Jestem "basoloubem", więc niskie tony zawsze lubię go eksponować w ustawieniach, tak aby bas był soczysty i sprężysty, ale jednocześnie na tyle subtelny, aby nie przytłaczał całej reszty. Pomimo iż gram na gitarze, to podczas słuchania muzyki nie lubię gdy dominuje środek i wysokie tony, gdyż brzmi to dal mnie zbyt groteskowo. Sam myślałem o zakupie Pro-Ject Debut III, ale trochę drogi i nie jestem pewny czy ogarnie moje "basowe preferencje", ale w razie czego mogę dozbierać do niego. A może macie jakieś trochę tańsze i lepsze typy?

Edytowano przez Ketrab78
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tym budżecie Pro-ject będzie raczej najbardziej neutralnym i bezpiecznym wyborem. Ewentualnie Rega Planar 1 ale ta na ten moment jest niedostępna i nie wiemy kiedy ponownie pojawi się w Polsce. Jeśli lubisz basowe brzmienie, nie polecam konstrukcji z wkładkami Audio Technica gdyż one grają raczej lekko, selektywnie. Pro-Ject fabrycznie montuje wkładki Ortofon, które są równe, muzykalne i nie zabraknie im podstawy basowej. Aktualnie dobrą ofertą jest Pro-Ject Essential III. Jest on w zasadzie w Twoim budżecie, jest zdecydowanie bardziej zaawansowany od niższego modelu Primary E (lepsze ramię, lepsza wkładka). Pamiętaj również, że spore znaczenie ma jakość przedwzmacniacza gramofonowego. Poza jakością tym elementem możemy również wpływać na charakter brzmienia. Wejścia phono we wzmacniaczach są dość przeciętnej jakości. Jeśli nie od razu, z czasem warto o tym pomyśleć.

Pozdrawiamy, Q21.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...