Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję relatywnie taniego, budżetowego zestawu, który będzie podłączony pod TV i będzie mi służył głównie do oglądania filmów oraz do gier. Nie byłem pewny gdzie do końca umieścić ten temat, więc wybrałem tę kategorię, ze względu na to, że podobne zestawy często lądują przy komputerach, a mój pokój jest stosunkowo niewielki i głównym zastosowaniem będą gry i filmy, podobnie jak przy PC, jednakże podpinać będę pod TV (który też jest obecnie moim jedynym wyświetlaczem podpiętym pod PC, na którym gram i oglądam filmy).

Wstępnie zastanawiałem się nad kilkoma opcjami:

  • Tanie 5.1, np. Logitech Z906 - nie wiem czy jest cokolwiek innego w podobnej cenie
  • 2.1 np. od Edifiera, coś w stylu S351DB lub może np. R1280DBs + subwoofer (Edifier T5 lub może jakiś inny?)
  • Soundbar z możliwością dokupienia głośników tylnych, np. coś od Samsunga, jakaś tańsza belka 3.1 + tylne

Nie wiem jakie są ewentualnie inne możliwości i co najlepiej się sprawdzi do oglądania filmów i do gier?

Pokój ok. 10m2 (praktycznie kwadrat), zestaw najchętniej podłączyłbym pod TV optykiem lub HDMI, dodatkowy bluetooth byłby zaletą ale nie jest konieczny.

Budżet ok. 1000-1500 zł, im taniej tym lepiej. Mam nadzieję, że coś doradzicie w tej kwestii, wszelkie sugestie mile widziane.  :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawów 2.0 nie rozważałem ze względu na rozmiary kolumn, raczej wolałbym mniejsze satelity i osobny subwoofer.

Z906 słuchałem i podczas filmu pozytywnie mnie zaskoczyły, do muzyki raczej nie mój gust, ale też nie o to tutaj chodzi. Jestem ciekaw czy jest możliwość żeby w podobnej cenie znaleźć coś z dźwiękiem przestrzennym i mocnym subwooferem.

Edifiery z kolei wydają mi się nieco bardziej uniwersalne i mają lepsze możliwości multimedialne, ale wydaje mi się że może mi brakować dźwięku przestrzennego w filmach ze względu na tylko 2 kanały.

Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2022 o 10:52, Colinek napisał:

Zestawów 2.0 nie rozważałem ze względu na rozmiary kolumn, raczej wolałbym mniejsze satelity i osobny subwoofer.

Z906 słuchałem i podczas filmu pozytywnie mnie zaskoczyły, do muzyki raczej nie mój gust, ale też nie o to tutaj chodzi. Jestem ciekaw czy jest możliwość żeby w podobnej cenie znaleźć coś z dźwiękiem przestrzennym i mocnym subwooferem.

Edifiery z kolei wydają mi się nieco bardziej uniwersalne i mają lepsze możliwości multimedialne, ale wydaje mi się że może mi brakować dźwięku przestrzennego w filmach ze względu na tylko 2 kanały.

Co sądzicie?

Logitechy z906 mam bo kiedyś kupiłem do gier i były Ok. Przestałem grać, kupiłem stereo a zestaw został. Jakbyś chciał to mogę odsprzedać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...