Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 Nie może się połączyć z wifi


Przemekch

Recommended Posts

Hej mam router Asusa w sieci mesh 2 i 5 GHz w jednym sidzie.

odpalilem apke w celu konfiguracji na iPhone 12 iOS 15.x połączyłem się z MusicastSetup i wróciłem do konfiguracji - nie pytał mnie o hasło do tej sieci. Wylistował mi moje sieci wifi - wybrałem plus hasło …i lipa. Not connected…

mam dosyć mocno zabezpieczony router i pytanie czy jakieś porty są potrzebne? Jaki standard wifi jest obsługiwany przez ten model yamahy?
 

podlaczylem kabel lan i zrobiłem update z pilota … dalej to samo?

 

Czy ten model ma interfejs webowy dostępny po Lan aby skonfigurować wifi ?

 

czy jak powyższe będzie możliwe to apka na iPhona wyszuka urządzenie w sieci lokalnej czy wymagana jest ta dziwna konfiguracja ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nie "chodzi" w 5G. Może ręcznie musisz wybrać 2,4 ?

Poza tym z Iphonami łączy się bardzo prosto, nie potrzeba haseł itd. Sprawdź w instrukcji obsługi sposób parowania przewidziany dla Iphone.

Sam w ten właśnie sposób parowałem kilka urządzeń i nigdy nie miałem żadnych problemów z hasłami,dostępnością etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli konfigurujesz Yamaszkę przez Iphone, to w trakcie konfiguracji (a raczej na jej początku) musisz wybrać coś takiego jak "przyłącz ten głośnik" i wtedy Musiccast nawiązuje połączenie. Będziesz to miał w ustawieniach, albo po wejściu w wi-fi na telefonie. To jest odmienny proces a niż zrobienie tego na systemie Android. Jeśli tu jest problem, to znaczy że masz zbyt dobrze zabezpieczoną sieć bądź też uszkodzony jest moduł sieciowy wifi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Witaj,

Jeśli konfigurujesz Yamaszkę przez Iphone, to w trakcie konfiguracji (a raczej na jej początku) musisz wybrać coś takiego jak "przyłącz ten głośnik" i wtedy Musiccast nawiązuje połączenie. Będziesz to miał w ustawieniach, albo po wejściu w wi-fi na telefonie. To jest odmienny proces a niż zrobienie tego na systemie Android. Jeśli tu jest problem, to znaczy że masz zbyt dobrze zabezpieczoną sieć bądź też uszkodzony jest moduł sieciowy wifi.

Nie wiem gdzie takie ustawienia znaleźć.

W aplikacji jest tylko jedna opcja poprzez połączenie do MusiCastSetup….

 

Ale udało mi się sprawdzić na routerze jaki to adres IP i po wejściu na we interface urządzenia które połączyło się przez Lan skonfigurowałem sieć Wireles LAN wbijając SID i hasło ręcznie. Jakoś połączył się z wifi. Ale aplikacja nie działała. Z pilota wybrałem opcję Connect po wirelles i wszystko się zawiesiło… ale po wejściu a aplikacje jeszcze raz jakoś się automatycznie połączyła z urządzeniem.

Skonfigurowałem pomieszczenie i odpaliłem Spotify - mielił i mielił i coś miał znów problem żeby połączyć się ze skonfigurowanym pokojem ale już był widoczny na liście w urządzeniach Spotify.

Po ponownym restarcie apki jakoś zaczęło działać. 
 

w ustawieniach amplitunera w Web interfejsie mam teraz sieć Extended1 i status MusicCast Ready.

Działa ale dlaczego i jak to extended się samo skonfigurowało? Nie mam pojęcia….

strasznie słaby ten soft

Wiec w finalnej konfiguracji połączenie jest przez LAN i aplikacja MusiCast działa via moja sieć wifi routera. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...