Skocz do zawartości

Yamaha 602 + dali Oberon 3 - zmiana kolumn


zabro

Recommended Posts

Finalnie stanęło na silver 100, wczoraj przyszły, ale nie miałem jeszcze okazji posłuchać.

Znalazłem miejsce gdzie jest celan R3 ale bez możliwości porównania z MA. Doszedłem do wniosku, że silvery b. mi się podobały i nie ma co szukać dalej. Dodatkowo, celany są o 3 cm głębsze i to również przemawiało na ich niekorzyść.

Trochę się obawiałem, o bliskość tylnej ściany, bo sporo osób przestrzegało, że silvery lubią przestrzeń. Po ustawieniu nie wygląda to źle, jest ok 10 cm, a dodatkowo pianka za głośnikami też powinna pomóc, zobaczymy jak będzie to brzmiało.

 

IMG_20220908_061049.jpg

Edytowano przez zabro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lysyrafal napisał:

W komplecie z kolumnami masz prawdopodobnie zatyczki do BR i można je wykorzystać

Tak, są, ale raczej nie będą potrzebne. Nie mam jakiś super warunków akustycznych, ale jak ma razie brzmi to bardzo fajnie, takiego dźwięku szukałem. A oberony po prostu grały takim przymulonym dołem. Po prostu zawsze jest duża niewiadoma czy sprzęt zagra podobnie jak w sali odsłuchowej, czy zupełnie inaczej, tym bardziej że u mnie stoi to blisko ściany.

Do tej pory wzmacniacz miałem ustawiony na 4ohm, jest przy tych kolumnach zmieniać na 8 tak jak jest na kolumnach? Minimalna impedancja wynosi 4,9?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie one są przydatne keidy nie masz super warunków akustycznych. Bas jest szybszy wtedy.

Ale na razie musisz wygrzać kolumny.

Więc spokojnie 2 tygodnie na nich pokraj a potem będziesz testował. Skręcał, dodawał gąbki. Testował.

Jak nie masz dzieci to zdejmij maskownice kolumny wyglądają znacznie lepiej.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Trochę już czasu z kolumnami minęło. Jednak na początku strasznie słabo brzmiały, mam wrażenie że potrzebowały bardzo dużo czasu aby się wygrzać i dopiero od niedawna jest fajnie. Możliwe też że przyzwyczaiłem się do dźwięku, ale raczej nie, bo dopiero teraz brzmią tak jak na odsłuchu.

Dźwiękowo jestem zadowolony, to co się spodziewałem po odsłuchu. Jednak taka, prawda że odsłuch nie da wszystkiego, trudno ocenić i wyrobić sobie pełne zdanie o kolumnach po kilkunastu minutach słuchania w nie domowych warunkach. 

Kolumny super sprawdzają się w filmie i przy krótkich głośniejszych odsłuchach, na dłuższą metę połączenie MA silver 100 z yamaha 602 trochę męczy. Tego trochę nie wziąłem pod uwagę podczas odsłuchu, skupiałem się na tym aby jeden konkretny kawałek brzmiał jak najfajniej.

Rzeczywistość jest taka, że ponad 90% czasu sprzęt wykorzystywany jest do radia i do cichego słuchania muzyki w tle. Do radia sprawdza się dobrze, do cichej muzyki w tle już tak średnio. W kolejnym kroku tak czy siak planowałem wymienić wzmacniacz, więc pewnie będę szukał wzmacniacza aby ocieplić trochę brzmienie. 

Jedyne czego żałuje, że dość szybko pozbyłem się oberonów i nie zrobiłem takiego dogłębnego porównania na spokojnie jak już silvery się wygrzały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...