Skocz do zawartości

TAGA Harmony HTR-1000CD v.2


Wojtek87

Recommended Posts

Dnia 3.05.2022 o 00:25, Gatsby napisał:

1. Czy w cenie ok. 2000zł. znajdę coś lepszego niż taga? np. Cambridge Audio AXA35, NAD C316 BEE V2 (niestety wysokość do 9cm, lub wym. podobny do tagi)

Ogranicza cię wielkośc a nie budżet. W uzywanych masz szeroki wybor w tej cenie

Dnia 3.05.2022 o 00:25, Gatsby napisał:

2. Warto zainwestować w urządzenie streamingowe do tagi, czy nie odczuję różnicy w jakości? (muzyka z iphone po bluetooth tidal/spotify; wkurzające jest to że słyszę wszystkie powiadomienia z telefonu na głosnikach podczas słuchania muzyki)

warto. Masz tanie odtwarzacze a dobre. Uzywane Sonosy. Nowe Wiim mini , IeAST M 30 PRO

Dnia 3.05.2022 o 00:25, Gatsby napisał:

3. Kabel głośnikowy przy takim zestawie ma znaczenie? Czy po prostu kupić kabel głośnikowy MIEDŹ OFC 2x2,5 mm HQ i będzie wystarczający?

Kup PRO CAB LS 25, Oehlbacha, Van Domme. Za kabel dasz 50 zł i masz świety spokoj

Dnia 3.05.2022 o 00:25, Gatsby napisał:

4. W głośnikach wysokotonowych słyszę delikatny szum, jest to normalne? 

Bez żadnego źrodła? No to nie powinno tak być. Zmień na chwilę sprzęt do innego gniazdka.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć,

podepnę się pod wątek, żeby nie spamować.

Uwaga, będzie post z wymaganiami jak za 15k, z budżetem 3,5k 😉

Szukam raczej niewielkich kolumn podstawkowych, które nie będę ani jazgotliwe, ani nie będą zamulać i będą dobrze komponować się z HTR-1000CD (V.2/V.3). Nie muszą być super-neutralne, a jeżeli będą miały swój charakter, to wolę aby szły w stronę delikatnego ocieplenia, niż jasności. Wolę muzykalność od analityczności. Świetnie, jeżeli mimo wszystko będą miały nienajgorszą rozdzielczość i scenę. Słucham różnych gatunków muzycznych, więc dobrze by było, gdyby były pod tym względem uniwersalne. Rozumiem, że to trudne, ale byłoby idealnie, gdyby radziły sobie zarówno w różnorakich odmianach elektroniki, basowym trip-hopie, jazzie, jak i (szczególnie) metalu. Będą więc w dużej mierze wykorzystywane do słuchania muzyki brudnej, gęstej, skomplikowanej i w ~70% przypadków zupełnie nie-audiofilskiej (chyba, że gust mi się zmieni, co jest możliwe – wtedy proporcje się odwrócą). Górę widziałbym bez sybilantów, zaznaczoną, ale niekoniecznie jasną, może być nawet trochę zaokrągloną. Średnica jest dla mnie ważna, chciałbym, żeby wokale i gitary wybrzmiewały prawidłowo i miały trochę „ciała”. Nie ukrywam, że potrzebuję czegoś, co mimo swoich niewielkich rozmiarów będzie miało choć trochę żywiołowego „kopa”. Tak, dobry jakościowo i ilościowo, kontrolowany i szybki bas byłby bardzo mile widziany. Szczególnie, że w dwóch przeczytanych przeze mnie recenzjach HTR-1000CD pojawiła się informacja o tym, że „bas jest mało zróżnicowany” (cokolwiek to znaczy).

Pomieszczenie odsłuchowe ma ok. 11 m2. Rozumiem, że jest to overkill, ale co, mam słuchać muzyki z CD, albo winyli na biurkowych Creative’ach jak zwierzę? 🙂 Maksymalny rozstaw głośników na standach to 1,90 m. Odsłuchy będą miały miejsce w odległości maksymalnie 0,8-1,5 m od głośników. Dobrze więc, gdyby kolumny sprawdzały się także przy odsłuchach bliskiego pola i na niskich poziomach głośności (szanuję swoich sąsiadów). Głośniki będą stały ok 20 cm od okiennych kotar. W przyszłości być może uda mi się je przenieść do większego pokoju (ok. 20 m2), ale to dopiero po remoncie.

Budżet na głośniki: 1000 – 2000 zł.

Rozważałem najróżniejsze opcje Przekopałem się przez miliard testów i w końcu zatoczyłem pełne koło ograniczając wybór do Heco Aurora 300, albo Indiana Line Tesi 261. Oczywiście jestem otwarty na inne sugestie w podanym przedziale cenowym. Co sprawdzi się najlepiej w tych warunkach odsłuchowych z Tagą-1000CD i przy wymienionych gatunkach muzycznych?

Edytowano przez Demon_Cleaner
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy pomysł w postaci Kefów Q150. Z całą pewnością są to głośniki inne niż Heco Aurora 300, ale podobno świetnie nadają się do cichych odsłuchów bliskiego polu. Byłbym kupiony, gdyby nie treble... Jak wynika z Waszego doświadczenia, mogą mi przeszkadzać?

https://www.youtube.com/watch?v=_gSQUFY-Mkg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...