Skocz do zawartości

Sony MDR-CD1700 opis wrażeń


Recommended Posts

Dostałem na jakiś czas Sony MDR CD1700, słuchawki mają swoje lata i trzeszczą przy zakładaniu na głowę, mimo płytkich padów są bardzo wygodne, idealnie dociskają do głowy i nie zlatują z głowy jak np Tekstary HF580.

Wygoda w nich zaskakująco dobra, coś na poziomie K702 czy DT880.

Barwę mają przybliżona do Philips X2hr, znacznie inne niż K712, K701.

Jak grają?

Sony maja bardzo dobre dociążenie, podkolorowaną ocieploną średnice i stonowane wysokie, podoba mi się ich wyrównane spójne pasmo, nie ma tu czegoś takiego aby wyższa średnica czy góra w X2hr wybijała się na tle reszty pasma, w AKG też wysokie trochę grają inna manierą, w Sony jest ciekawsze zszycie pasm, niestety zamknięta budowa tych słuchawek nie pozwoli nam na nośne, zwiewne, przestrzenne granie.

Scena w nich jest niewielka, trochę za wąska, chociaż słuchawki nie grają na szczęście bezpośrednio w głowie jak to miało miejsce w SHR840.

Podobała mi się dynamika, szczególnie niskie tony miały fajny wykop, dużo energii, świetnie słuchawki nadawały się do metalu, cięższego rocka.

Dźwięk ogólnie wygładzony, ułożony, podbarwiony ale też z porządnym dociążeniem i efektywnym basem.

Rozdzielczość taka sobie, nie było źle ale też to nie chirurgiczne K701, oddech, wybrzmienia odpowiednie do zamkniętych muszli, nie ma tutaj rewelacji.

MBR CD1700 vs K712pro

AKG są trochę jaśniejsze, bardziej neutralne i mniej basowe, według mnie K712 bardziej uniwersalne, słuchawki również mają znacznie szerszą scenę, lepsze wybrzmienia, nośność i powietrze, grają tez bardziej rozdzielczo, również wygładzonym ułożonym dźwiękiem lecz z mniejszą dynamiką dołu pasma.

Generalnie Sony potrafią ciekawiej odegrać perkusje, mają ciekawszą fakturę i wypełnienie czego trochę brakuje w rywalom, im więcej wokali i składów, obiektów na scenie tym zyskują AKG, nie będą miały tyle braków w detalu czy problemów z przestrzenią i separacją.

MBR CD1700 vs K701

Kompletnie inne granie, ciężko je jakoś porównywać, K701 grają z oddali, mniejszymi obrazami, są dużo bardziej przestrzenne ale na szerokość, nie widać tu większych różnic na głębokość.

Barwa to dwa inne światy, dlatego też K701 nie nadają się do ciężkiej muzyki nawet po EQ, zaś CD1700 wszystko odegrają nie najgorzej, ale z ograniczeniami jakie wyżej opisywałem, jedne ani drugie słuchawki nie są na tyle uniwersalne co K712pro.

Sony oceniam dobrze/bardzo dobrze minus, podoba mi się w nich dynamika dołu, ułożona barwa, ładna faktura perkusji, brak sybilantów, praktycznie każdą muzykę całkiem przyzwoicie odegrają, ich wygoda.

Brakuje im porządnej rozdzielczości, przestrzeni, powietrza na scenie, i doświetlenia góry.

Z testowanych mi słuchawek ostatnio Philipsy X2hr są do nich trochę podobne z tym, że Sony mają znacznie lepiej ułożoną wyższą średnicę i górę, nie ma uczucia oderwania się, podbicia i grania własną manierą pasma na tle reszty. Dlatego stawiam je wyżej dźwiękowo, mają też lepszy kontur, fakturę basu.

Podziękowania dla Domi za wypożyczenie słuchawek ^^

IMG_20220408_201027.thumb.jpg.eef255b8b89e70b2b676df4fcddf601f.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...