Skocz do zawartości

problem z brzęczeniem gramofonu


Rafał D

Recommended Posts

Witam,

zacznę może od tego , że nie do końca wiem czy w właściwej sekcji forum opisuję swój problem, także z góry przepraszam.

A temat jest następujący: sam słucham płyt winylowych od wielu lat i postanowiłem dzieciom kupić coś aby zaczęły swoją przygodę. Coś prostego i niedrogiego, czego nie będzie szkoda jak zniszczą (niestety dzieci w tym wieku, że zniszczenie jest kwestią czasu....ale chcę je oswajać z winylami). Dlatego proszę o brak komentarzy dotyczących jakości odsłuchu 😉

Kupiłem gramofon walizkowy o nazwie Fenton RP115 i martwi/zastanawia mnie jedna rzecz: po włączeniu talerz się kręci, ale po około 3-5 sekundach zaczyna być słychać buczenie/brzęczenie. Być może przez to że sam używam gramofonu lepszej klasy, to jest to dla mnie zjawisko nowe. Tak czy inaczej wymagające wyjaśnienia. Być może egzemplarz który kupiłem jest wadliwy. Nie do końca jestem tez pewien czy ma oryginalny zasilacz, bo wydaje mi się że zły zasilacz mógłby też dawać taki efekt. Gramofon może pochodzić z innego kraju (UK) i może dorzucono jakiś chiński tani zasilacz.

Z odtwarzaniem nie ma problemu.

nagrałem krótki filmik który pokazuje co mam na myśli (zalecam słuchanie w słuchawkach, aby dobrze usłyszeć).

 

Co sądzicie?

Jakiś wadliwy egzemplarz czy sprzęt takiej 'klasy" taki jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...