Skocz do zawartości

Słuchawki + wzmiacniacz do około 1500 zł


Recommended Posts

Cześć, potrzebuję pomocy ekspertów którzy byliby w stanie doradzić mi co do nowego zakupu.

Aktualnie korzystam z AKG K550 MKIII + DragonFly Black - niestety słuchawki zostały już przeze mnie po kilku latach zajechane, zarówno pady, pałąk jak i kabel ledwo zipią (nie chcę wymieniać tych części, zdecydowałem się na upgrade). 

Poszukuję nowego sprzętu który spełni następujące oczekiwania:

  • Budżet: ok. 1500 zł - może być trochę wyższy (max do 2k), ale jeżeli jest opcja zaoszczędzenia z chęcia wydam mniej
  • Konstrukcja: może być otwarta/zamknięta nie mam określonych preferencji, ale biorąc pod uwagę przeznaczenie słuchawek (o docelowym przeznaczeniu wspominam poniżej) zapewne lepiej żeby były zamknięte
  • Przeznaczenie: Chciałbym móc ze słuchawek korzystać głównie w domu, przed komputerem jak i w razie potrzeby podłączyć je do telefonu i wyjść z nimi na miasto (Głównie na użytek domowy, ale ceniłbym sobie możliwość podłączenia słuchawek do telefonu i wyjścia na miasto)
  • Typ muzyki: Głównie Hip-Hop, Rap, R&B i Pop, ale słucham też okazjonalnie muzyki koncertowej/soundtracków filmowych, soul'a, jazzu i rocka 
  • Dodatkowe informacje: Mogą to być słuchawki które podepnę do mojego DragonFly Black i które będą upgradem w stosunku do AKG K550 MKIII, ale jestem otwarty co do zakupu nowych słuchawek + nowego wzmacniacza. Chciałbym żeby słuchawki były przede wszystkim wygodne i bez problemu otulały całe uszy.

Jak jest potrzeba dostarczenia więcej informacji, z chęcią dopowiem co trzeba, z góry dziękuje wam za wszelką pomoc 😇

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałbym pod uwagę planarne słuchawki HiifiMan Deva Pro. To zestaw działający jak konwencjonalne słuchawki z analogowym i z dołączonym modułem DAC/Ampa słuchawkowego przewodowo kablem USB oraz bezprzewodowo bluetooth. Jednak myślę że docelowo lepiej mieć inne słuchawki do słuchania w domu np. otwarte typowo stacjonarne i zamknięte na zewnątrz, które będzie można używać gdy w domu są potrzebne słuchawki zamknięte. Takim zestawieniem mogły by być np. Monolith M1060 i Philips Fidelio L3. Do napędzenia M1060 DF Black raczej nie wystarczy :) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, MobyDick napisał:

Brałbym pod uwagę planarne słuchawki HiifiMan Deva Pro. To zestaw działający jak konwencjonalne słuchawki z analogowym i z dołączonym modułem DAC/Ampa słuchawkowego przewodowo kablem USB oraz bezprzewodowo bluetooth. Jednak myślę że docelowo lepiej mieć inne słuchawki do słuchania w domu np. otwarte typowo stacjonarne i zamknięte na zewnątrz, które będzie można używać gdy w domu są potrzebne słuchawki zamknięte. Takim zestawieniem mogły by być np. Monolith M1060 i Philips Fidelio L3. Do napędzenia M1060 DF Black raczej nie wystarczy :) .

Czyli rozumiem że ciężko będzie mi pogodzić planowane zastosowanie przy tylko jednej parze słuchawek. Jeżeli chodzi o słuchawki domowe co byłoby w stanie zasilić Monolith M1060? Czy do tych słuchawek są jeszcze jakieś ciekawe alternatywy? Przyznam że spodobał mi się design Akg K712 Pro i AKG K702 - czy byłyby to opcje warte rozważenia i jeśli tak, jak z zasilaniem tych słuchawek? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKG z rodziny K7xx grają bardzo jasno i detalicznie. Nie każdy to lubi i zupełnie nie sprawdza się w warunkach na zewnątrz. Tam sprawdzają się najlepiej bardziej basowe słuchawki i zwykle zamknięte. Dobrze w takich warunkach sprawdzają się otwarte Koss Porta Pro. I takie składane lekkie słuchawki zbudowane do celów profesjonalnych do pracy w terenie są zwykle zupełnie wystarczające. Co do Monolith M1060 to bardzo ciekawe słuchawki w swojej cenie. Podłączyć je można do bardzo różnego sprzętu w różnej cenie. Producent podaje optymalne zapotrzebowanie na moc 200mW-2W, jednak będzie to moc przy obciążeniu 50 ohm. Na początek można podłączyć do DF Black wzmacniacz taki jak Douk U3 https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html . Warto  w nim jednak wymienić opampa na lepszej jakości, choć ten z którym jest sprzedawany nie jest zły. Można też pomyśleć o zasilaniu z jakiegoś zasilacza o większym napięciu niż 5V.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, MobyDick napisał:

AKG z rodziny K7xx grają bardzo jasno i detalicznie. Nie każdy to lubi i zupełnie nie sprawdza się w warunkach na zewnątrz. Tam sprawdzają się najlepiej bardziej basowe słuchawki i zwykle zamknięte. Dobrze w takich warunkach sprawdzają się otwarte Koss Porta Pro. I takie składane lekkie słuchawki zbudowane do celów profesjonalnych do pracy w terenie są zwykle zupełnie wystarczające. Co do Monolith M1060 to bardzo ciekawe słuchawki w swojej cenie. Podłączyć je można do bardzo różnego sprzętu w różnej cenie. Producent podaje optymalne zapotrzebowanie na moc 200mW-2W, jednak będzie to moc przy obciążeniu 50 ohm. Na początek można podłączyć do DF Black wzmacniacz taki jak Douk U3 https://pl.aliexpress.com/item/4001138548804.html . Warto  w nim jednak wymienić opampa na lepszej jakości, choć ten z którym jest sprzedawany nie jest zły. Można też pomyśleć o zasilaniu z jakiegoś zasilacza o większym napięciu niż 5V.

A czy alternatywnie DF Black warto byłoby upgrade'ować na DF Red/Cobalt i pod to jakieś słuchawki przemyśleć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 DF Red/Cobalt są oczywiście alternatywą do słuchawek mobilnych bo to DAC/Ampy typowo mobilne. AKG K550 są dość specyficznymi słuchawkami, bo bardzo łatwo je napędzić. Do większości poważniejszych słuchawek domowych lepiej nadają się wzmacniacze do tego celu przeznaczone, czyli biurkowe. K550 od dawna nie są produkowane. Niedawno widziałem sprzedawane jako nowe na Allegro ich wersje mobilne bluetooth, czyli K845bt  również od dość dawna nie produkowane). To w sumie bardzo podobne słuchawki, które można używać przewodowo, tylko z mniejszymi padami. Jeśli jednak chcesz mieć lepszy sprzęt, to myślę ze dobrze iść w słuchawki planarne. Douk U3 stanowi bardzo dobre połączenie z Monolithami i daje spore możliwości upgrade. Myślę że połączenie z DF Black powinno dobrze się sprawdzić. Do niezbyt głośnego grania może nawet sam black powinien wystarczyć. Większość słuchawek otwartych dynamicznych ma ograniczony niski bas. Do takich nalezą AKG z rodziny K7xx. Monolith produkuje wersję M1060C zamkniętą z innymi przetwornikami o niższej impedancji. Co ciekawe, można je używać jako otwarte po zdjęciu przykręcanych drewnianych kopuł. Ich skuteczność jest wprawdzie niższą, lecz niską impedancją mogą wyciągnąć więcej mocy ze sprzętu który je napędza. Za ciekawą opcję uważam HifiMany Deva Pro o niskiej impedancji i stosunkowo dobrej jak na planarne słuchawki skuteczności. Do tego są wyposażone w miniaturowy wzmacniacz o sporej mocy z przetwornikiem R2R o bardzo dobrych cechach brzmieniowych i łatwy do użycia z dowolnym komputerem , smartphonem lub padem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, MobyDick napisał:

 DF Red/Cobalt są oczywiście alternatywą do słuchawek mobilnych bo to DAC/Ampy typowo mobilne. AKG K550 są dość specyficznymi słuchawkami, bo bardzo łatwo je napędzić. Do większości poważniejszych słuchawek domowych lepiej nadają się wzmacniacze do tego celu przeznaczone, czyli biurkowe. K550 od dawna nie są produkowane. Niedawno widziałem sprzedawane jako nowe na Allegro ich wersje mobilne bluetooth, czyli K845bt  również od dość dawna nie produkowane). To w sumie bardzo podobne słuchawki, które można używać przewodowo, tylko z mniejszymi padami. Jeśli jednak chcesz mieć lepszy sprzęt, to myślę ze dobrze iść w słuchawki planarne. Douk U3 stanowi bardzo dobre połączenie z Monolithami i daje spore możliwości upgrade. Myślę że połączenie z DF Black powinno dobrze się sprawdzić. Do niezbyt głośnego grania może nawet sam black powinien wystarczyć. Większość słuchawek otwartych dynamicznych ma ograniczony niski bas. Do takich nalezą AKG z rodziny K7xx. Monolith produkuje wersję M1060C zamkniętą z innymi przetwornikami o niższej impedancji. Co ciekawe, można je używać jako otwarte po zdjęciu przykręcanych drewnianych kopuł. Ich skuteczność jest wprawdzie niższą, lecz niską impedancją mogą wyciągnąć więcej mocy ze sprzętu który je napędza. Za ciekawą opcję uważam HifiMany Deva Pro o niskiej impedancji i stosunkowo dobrej jak na planarne słuchawki skuteczności. Do tego są wyposażone w miniaturowy wzmacniacz o sporej mocy z przetwornikiem R2R o bardzo dobrych cechach brzmieniowych i łatwy do użycia z dowolnym komputerem , smartphonem lub padem.

Rozważam ostatnie zakup MONOPRICE MONOLITH M1060, z tym że chciałbym się jeszcze dowiedzieć czego alternatywnie mógłbym użyć do zasilenia tych słuchawek. Czy są jakieś alternatywy poza Douk U3 tak żebym mógł zrezygnować zupełnie z DF Black? Zależy mi na czymś niedrogim (o ile jest to możliwe) tak żebym mógł podłączyć amp/dac prosto do pc i do tego słuchawki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze to z Douk U3 bym nie rezygnował bo to dość rzadki przypadek dobrego wzmacniacza słuchawkowego o dużej mocy, który nie kosztuje zbyt dużo :) . Jest niewielki, bo czarna cześć ( bez płyty frontowej ) obudowy ma długość karty kredytowej , a szerokość niewiele więcej. Dobrze go podłączyć pod przyzwoitego DAC-a. Takim DAC-iem  z wyjściem słuchawkowym moze być np. Fosi Audio Q5 DAC https://pl.aliexpress.com/item/4001350928407.html . Wzmacniacz słuchawkowy w tym DAC/Ampie jest w stanie dać sobie radę z M1060 jeśli chodzi o moc. W przypadku słuchania muzyki z plików nie ma problemu. Jednak gdy chciałbyś posłuchać np. Youtube lub TV z podłączonego do komputera tunera, to jego czułość jest tak ustawiona że możesz dojść do maksymalnej głośności i chciałbyś czasem posłuchać jeszcze głośniej :) . Wtedy Fosi Q5 lepiej sprawdziłby się tu jako DAC dla U3. Ten Fosi DAC-Q5 to rozwojowa odnoga spokrewniona dość blisko z FX-Audio X6 Mk II. Oba wywodzą się z FX-Audio X6 pierwszej generacji. FX-Audio X6 Mk II posiada dodatkowo bluetooth i jest oparty w dużej mierze o te same układy scalone. Jednak mają zupełnie inne płytki. Ich konstruktorzy poszli nieco innymi drogami jeśli chodzi o użycie kondensatorów. W FX-Audio X6 Mk II użyto sporo niewielkich kondensatorów z elektrolitem polimerowym SMD dość równomiernie rozmieszczonych po całej płytce, którym towarzyszą maleńkie kondensatory ceramiczne SMD. Tylko jeden opamp jest w nim wymienny jak w pierwszej generacji X6.  H74d244bc320d432a856a2d6fdc839f64u.jpg

W Fosi DAC-Q5 ( sprzedawany również jako KGUSS DAC-K3PRO lub AIYIMA DAC-A5 Pro ) postawiono na duża baterie klasycznych kondensatorów do montażu przewlekanego i porozmieszczane maleńkie pojemności SMD po płytce, tam gdzie są potrzebne. Tu 2 opampy są wymienne. H24a1f7a169da48dfa34924ce0ec7b0c1X.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić na początek DAC/Amp słuchawkowy i kiedy przekonasz się że jednak potrzebujesz większej czułości wejścia w wzmacniaczu, dokupić np. U3 lub coś innego tego typu. Ja bym jedna zaczął właśnie od  wzmacniacza słuchawkowego, jakim jest U3, bo DAC już masz. Producent DF Black z tego co pamiętam rekomenduje go również jako DAC gdy jego wyjście jack potraktuje się jako wyjście liniowe przy ustawieniu głośności na max. Niestety jego napięcie na wyjściu to  tylko 1,2V. Red i Cobalt do tego celu były by lepsze z napięciem 2V. Jednak ich moc do napędzenia wymagających słuchawek bezpośrednio moze nie wystarczyć. Wtedy nadal potrzeba wzmacniacza słuchawkowego o większej mocy.

Jeśli kupisz słuchawki, możesz je wypróbować z różnymi źródłami i sam się przekonasz. FX-Audio X-6 MkII można kupić w naszym kraju https://allegro.pl/oferta/dac-fx-audio-x6-mkii-usb-wzmacniacz-sluchawkowy-bt-11199879230 . Jest jednak droższy od Fosi Q5.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozważ proszę Audio Technica A990 Z z przetwornikiem/wzmacniaczem Audioquest Dragonfly Cobalt. Słuchaweczki, duże, wygodne, nie zmęczą Cię a w dodatku wydają się najlepszym pół środkiem z całej serii ART z Audio Techniki. O Dragonfly można wyczytać same superlatywy :)... Jeśli masz niedaleko do jakiegoś naszego Topa, to zapraszamy. Najlepiej będzie jak posłuchasz całego setu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...