Skocz do zawartości

Proszę o pomoc


robertorc

Recommended Posts

Witam stanołem przed problemem pragnę kupić nowe kino domowe i.... i tu zaczyna się problem mam do wyboru 

PIONEER HTP-076B vs  ONKYO HT-S3910B

Posłużę się linkami nie wiem czy jest to dozwolone tu na forum jako porównanie obu sprzętów 

https://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=56211874649&p2=46551380721

Zwracam się z prośbą pomóżcie co wybrać... Który zestaw ma lepsze brzmienie . Moje przemyślenia Pioneer HTP-076 ma funkcje inteligentna kalibracja akustyczna nie wiem czy ONKYO ma tą funkcje. W ONKYO zastanawia mnie jedno odtwarzanie przez kanały 3.1.2. Jest to lepsze rozwiązanie niż w Pionieer? 🤔 Proszę o informację /komentarze co wybrać 

Edytowano przez robertorc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka to są "bliźniacze" amplitunery więc brzmieniowo będzie podobnie (Onkyo kiedyś "wchłonęło" Pioneer-a i robili te same modele w różnych "opakowaniach", a teraz jako całość wchłonęło ich inne konsorcjum 😉). Najlepiej posłuchać. Odtwarzanie 3.1.2 to prawdę mówiąc taka trochę ściema - Pioneer też to ma ( manual ). Bo ani to pełne Dolby 5.1, ani Atmos. Tego argumentu nie brałbym pod uwagę. Co do "inteligentnej kalibracji" nie wiem o co chodzi, ale nie zauważyłem aby było wejście na mikrofon kalibracyjny, w instrukcji też nic takiego nie wpadło mi w oko. Raczej ktoś coś tak nazwał. Tak jak pisałem wyżej najlepiej posłuchać - bo mogą być różnice w tych dołączonych zestawach głośników. Generalnie sprzęt bardzo budżetowy i cudów nie ma co się spodziewać, do tego są to modele których raczej nie będzie można "rozwinąć" ze względu na ich możliwości oraz trochę stare technologicznie - zależy co potrzebujesz i czego wymagasz. Może rozważyć coś używanego - chociaż przy dzisiejszych cenach i z używanymi będzie ciężko w 3 tysiach się zmieścić. Natomiast będzie to na pewno lepsze niż soundbar 😀. Może warto się zastanowić, dozbierać i kupić coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę powiedz swoje zdanie o tym... ten zestaw myślę byłby wystarczający. Ale to jest bez subwoofera. Uzyskam fajny bas. Powiedz mi proszę dobrej jakości dźwięk z tego uzyskam? 

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kino-domowe-pioneer-vsx-534-taga-harmony-tav-507-czarny#

Edytowano przez robertorc
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiem zapytam jakim budżetem dysponujesz i jak duży masz salon/pokój w którym będzie kino. Ponadto czy zależy Ci na Dolby Atmos / DTS - X czy wystarczający będzie zestaw 5.1. Od razu tłumaczę że "podstawowa" konfiguracja Atmos to układ 5.1.2 przy czym 2 głośniki górne (Atmos) powinny być zamontowane na suficie - montaż na frontach i zasada odbicia dźwięku od sufitu wypada po prostu słabo.

Powyższy zestaw jest na pewno lepszy (ze względu na zestaw głośników) od poprzednich, natomiast brakuje subwoofera, ale to możesz zawsze dokupić. Co do zasady w kinie jednak powinien być subwoofer, nawet duże fronty nie zagrają, a raczej nie oddadzą efektu w taki sposób jak robi to sub.

Twój budżet podniósł się o 50% względem poprzednich zestawów to jest dość sporo. Moim zdaniem, ale to moje zdanie można by pójść w coś takiego:

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/onkyo-tx-nr696-czarny-taga-harmony-tav-606-v-3-czarny.bhtml

https://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/pioneer-vsx-934b-taga-harmony-tav-606-v-3-czarny.bhtml

to są bliźniacze amplitunery, ale mają pełny system 7.1 lub 5.1.2, w zależności jak to chcesz skonfigurować. Faktem jest że to również są (chociaż nowe) modele z roku jak się nie mylę 2018/2019, ale jeżeli nie potrzebujesz 8K to nie ma tragedii. Do tego w zestawie kolumny TAGA 606 które jak na swoją cenę grają całkiem przyzwoicie. Dodam tylko że miałem podobny zestaw (Onkyo TX-NR686 + TAGA 606SE) i grało to naprawdę jak dla mnie całkiem przyzwoicie. Zresztą centralny i surround Tagi mam do dziś 😉. Ale to co zaproponowałem znowu podnosi budżet, a jeszcze brakuje subwoofera.

Podsumowując myślę że informacja w jakiej kwocie chciałbyś to zamknąć dużo pomoże, a koledzy z branży na pewno coś podpowiedzą, doradzą i z pewnością zaproponują, a uwierz mi mają "wybadane i osłuchane" różne konfiguracje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...