Skocz do zawartości

Zestaw stereo do małego pokoju.


Arturro007

Recommended Posts

14 godzin temu, Arturro007 napisał:

Już chyba przesłuchałem większość tego co jest zwykle proponowane w wątkach kolumny do 3000.

Były Indian Line Tesi 261, QAcoustic 3030i, Polk Audio 20, TRiangle Borea BR3, Fokal Chora 605. 

Pozostały tylko KEF 350 i Elac Debut 6.2(?) których nie ma w okolicy. Może jeszcze warto sprawdzić Heco 300 ale podejrzewam, że te przypominają Indian Tesi.

I żadne nie podeszły tak?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

I żadne nie podeszły tak?

 

Najbardziej się spodobały Focal Chora 605 z Pionieer sx-n30ae. Barwa jaką lubię, bardzo naturalne granie, była energia. Bas wystarczający, czysty wokal, wysokie łagodniejsze jak w Triangle. Brakowało mi w brzmieniu wypełnienia/ułożenia i wszystkie pasma brzmiały jakby oddzielnie. Stawiam na brak wygrzania i zbyt jasny wzmacniacz.

Nie wiem tylko czemu nie dało się na nich słuchać ciszej muzyki - potrzebują prądu???

Myślę nad zestawem Focal Aria 906 + Denon pma800 - to chyba dobry trop? 

 

Triangle Borea BR3 też nie grały źle poza wspomnianymi nieco ostrymi wysokimi i dziwnym konturowym uciętym basem. Kolumny znów prosto z pudełka. Potrzebują wzmacniacza z łagodniejszą górą i mocnym dołem. Zmiana kabli też tutaj poprawiła granie.

Generalnie nie podoba mi się to, że po wizycie w sklepie dostaje się niewygrzane kolumny które grają artefaktami.

 

Słuchałem też z Denonem pma800 Dali Oberonów 3. Jak wspomniałem wcześniej brakowało nieco energii i mocniejszej średnicy ale tego mogłem się po tym secie spodziewać.  Generalnie ten wzmacniacz mi się się podobał.

Obrony też niezłe i przyjemne kolumny, nie miałem większych uwag. Chętnie sprawdziłbym ich żywszą wersję z jakimś jaśniejszym wzmacniaczem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arturro007 napisał:

Słuchałem też z Denonem pma800 Dali Oberonów 3. Jak wspomniałem wcześniej brakowało nieco energii i mocniejszej średnicy ale tego mogłem się po tym secie spodziewać.

Denon nie pasuje do Dali.

21 godzin temu, Arturro007 napisał:

Myślę nad zestawem Focal Aria 906 + Denon pma800 - to chyba dobry trop? 

Dobry trop. Sprawdź jeszcze Silvery 100.

W Monitor Audio uzyskasz potężniejszy bas. To może się podobać. Góra także będzie dokładna.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Denon nie pasuje do Dali.

Dobry trop. Sprawdź jeszcze Silvery 100.

W Monitor Audio uzyskasz potężniejszy bas. To może się podobać. Góra także będzie dokładna.

Piotr

Znalazłem fajny sklep, udało mi się umówić na odsłuch bo sporo pracy i ciężko było się dodzwonić do nich. Sporo kolumn mają i wszystkie na salonie demówki wygrzane :)

Za godzinę jadę posłuchać Polk Audio Reserve 200 liczę, że może być dobry zestaw z Marantz, Onkyo, Rotel do Rocka. Uda mi się też w końcu przesłuchać KEF Q350. Mają też Focale, Monitor Bronze 100 i Pylony. Chyba sprawdzę ponownie wygrzane Fokale bo tamte grały ciekawie ale brzmienie było strasznie konturowe. Jak starczy czasu i chęci to może te monitory jeszcze sprawdzę?? na silvery nie mam $$ a bronze grają podobno nieznacznie gorzej. Przeczytałem, że wszystkie kolumny od monitor grają sucho??

Są też Pylony ale jak to gra? Nie mam czasu na lekturę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie posłuchasz, a w salonie po przesłuchaniu z dwóch propozycji doradzający powinien złapać czego słuchasz, więc będzie mu łatwiej wskazać kierunek i ewentualne alternatywy, więc wtedy nie trzeba będzie sięgać po lekturę, bo i tak finalnie to Ty jesteś najlepszym swoim doradcą w wyborze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arturro007 napisał:

na silvery nie mam $$ a bronze grają podobno nieznacznie gorzej. Przeczytałem, że wszystkie kolumny od monitor grają sucho??

Kwestia gustu, aczkolwiek pierwszy raz słyszę o tym, aby Monitor Audio grały sucho. Proponuję zajrzeć i poczytać do klubu MA na Forum.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po odsłuchach - chyba koniec poszukiwań :)  

 

Polk Audio Reserve 200 + Denon pma1600 - Pierwszy odsłuch i duże buum :) prawie kapcie spadły, przesłuchałem kilka znanych kawałków i pełne zadowolenie. Mały minus tylko ża to, że odrobinkę lepiej mógłby zagrać w gęściejszym metalu (Iron Maiden) ale klimat był. Może odrobinę zbyt gęsto jak dla mnie ale podobało się bardzo. 

Focal Chora 806 + Denon pma1600 - Faktycznie Denony lubią się z Focalami. Kolumny fajnie wygrzane, grały fajnie i naturalnie, dobrze prezentowały wszystko co lubię. Minusik za odrobinę słabszy bas i wypełnienie.

Gdybym nie posłuchał Polków to bym wziął te Focale bo grały przyjemnie - mocna 4-ka z plusem za wszystko.

Pylon Ruby Monitor + Denon pma 1600. Największa niespodzianka całego odsłuchu. Najbrzydsze kolumny (wersja czarna) jakie miałem okazję słuchać w ostatnim miesiącu. Wstępnie byłem na nie ale zagrały super! one grały wszystko świetnie, podobały mi się wszystkie kawałki ale... Od samego początku męczył w nich jakiś rezonans? nie wiem jak to mogę opisać?

Miałem wrażenie, że syntezatory w muzyce powodują jakieś przestery bo jest jakiś rezonans/buczenie? Nie mam pojecia co to mogło być? - psuło cały efekt a te kolumny naprawdę grały fajnie. 

 

Na końcu poprosiłem o podłączenie czegoś jaśniejszego do Polk bo ta średnica... Padło na Audiolaba 6000 który zamienił te kolumny w jakieś łupacze. Generalnie średnica była wypchnięta i męcząca - nie podobało się.

 

Niestety Kef q350 i Monitory Audio się gdzieś schowały i nie mogłem ich posłuchać :(

 

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Problem w tym, że autor wątku już poczytał gdzieś, że grają sucho. Z drugiej strony pisze, iż nie ma czasu na lekturę, zatem jakieś sprzeczności tu zachodzą, tak na moje oko.

Żadnych sprzeczności, jak napisałem nie czytałem o MA bo już wychodziłem z domu i nie było czasu. Czytam tylko po to aby wyrobić sobie jakieś własne zdanie na sposób prezentacji kolumn, czy są zimne czy ciepłe czy gęste, basowe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

Żadnych sprzeczności, jak napisałem nie czytałem o MA bo już wychodziłem z domu i nie było czasu.

Odniosłem się do tego co poniżej napisałeś:

8 godzin temu, Arturro007 napisał:

Przeczytałem, że wszystkie kolumny od monitor grają sucho??

Szybko zdanie zmieniasz, ale nieważne już.

Jeszcze jedna sprawa, robisz odsłuchy na dużo droższych wzmacniaczach, a to dużo zmienia jak zabrzmią dane kolumny.

Czy w kwestii budżetu coś się zmieniło?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lysyrafal napisał:

Odniosłem się do tego co poniżej napisałeś:

Szybko zdanie zmieniasz, ale nieważne już.

Jeszcze jedna sprawa, robisz odsłuchy na dużo droższych wzmacniaczach, a to dużo zmienia jak zabrzmią dane kolumny.

Czy w kwestii budżetu coś się zmieniło?

 

Moj błąd zaczynam je mylić.

8 godzin temu, Arturro007 napisał:

 

Są też Pylony ale jak to gra? Nie mam czasu na lekturę.

Miałem na myli Pylony a nie MA. O tamtych gdzieś przeczytałem wczoraj, że są suche - nie wiem czy prawda czy półprawda.

Nie nic się nie zmieniło w banku, zwyczajnie nie mieli niczego słabszego ale też jakiś topowych nie dostałem. Ale posłuchać zawsze warto i wiem na ile stać te kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Arturro007 napisał:

Znalazłem fajny sklep, udało mi się umówić na odsłuch bo sporo pracy i ciężko było się dodzwonić do nich. Sporo kolumn mają i wszystkie na salonie demówki wygrzane :)

Za godzinę jadę posłuchać Polk Audio Reserve 200 liczę, że może być dobry zestaw z Marantz, Onkyo, Rotel do Rocka. Uda mi się też w końcu przesłuchać KEF Q350. Mają też Focale, Monitor Bronze 100 i Pylony. Chyba sprawdzę ponownie wygrzane Fokale bo tamte grały ciekawie ale brzmienie było strasznie konturowe. Jak starczy czasu i chęci to może te monitory jeszcze sprawdzę?? na silvery nie mam $$ a bronze grają podobno nieznacznie gorzej. Przeczytałem, że wszystkie kolumny od monitor grają sucho??

Są też Pylony ale jak to gra? Nie mam czasu na lekturę.

No tak nie jest. Jeśli Monitor Audio graja sucho to Focale też:P

Jesli masz budżet na Arie 906 to na Silvery 100 też :)

16 godzin temu, J4Z napisał:

Jak i tak ma posłuchać to przed pepiej niech nie czyta. Czytać zalecam później, żeby zweryfikować i porównać wnioski. 

Jestem absolutnie za!

No różnica pomiędzy Denonem 1600 a Audiolabem 6000 jest miażdzaca to tu nie ma co udawac. Ale także w cenie.

Ale fakt zacząłeś myśleć o znacznie wyższym modelu niż początkowo.

No to jeszcze te Silvery do odsłuchu tak?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Piotr Sonido napisał:

No tak nie jest. Jeśli Monitor Audio graja sucho to Focale też:P

Jesli masz budżet na Arie 906 to na Silvery 100 też :)

Jestem absolutnie za!

No różnica pomiędzy Denonem 1600 a Audiolabem 6000 jest miażdzaca to tu nie ma co udawac. Ale także w cenie.

Ale fakt zacząłeś myśleć o znacznie wyższym modelu niż początkowo.

No to jeszcze te Silvery do odsłuchu tak?

Piotr

Nie Arie gdzieś mi wyskoczyły tanio dwa razy - może jakiś błąd? tyle tych kolumn porównywałem. Budżet na kolumny to 2-3 tysiące.

 

Kończę z przesłuchaniami, fajna zabawa ale szkoda czasu. Zwykle okazuje się, że nie ma tego co chciałbym posłuchać. Dostaję jakieś sprzęty prosto z pudełka albo jak wczoraj nawet wygrzane ale ze wzmacniaczem za za 8 tysięcy. Myślałem, że to wyższy model za 3 koła. 

 

 

Poproszę tylko o opinie na temat tych trzech kolumn ze wczoraj i tyle, wszystkie były ciekawe (a może to Denon 1600??). Wypożyczę do domu jedną, załatwię jakiś tańszy wzmacniacz i tak będzie najlepiej.

Polk się podobał nie powiem z tym Denonem, Focalowi też niewiele brakowało. Pylon to największa zagadka bo grał naprawdę interesująco ale skąd te "przestery" bo tak to brzmiało. Może trochę za gęsto dla niego było i stąd buczenie?? Granie wydawało się odrobinę ocieplone ale nie wsłuchiwałem się w detale bo tamto psuło wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arturro007 napisał:

Nie Arie gdzieś mi wyskoczyły tanio dwa razy - może jakiś błąd? tyle tych kolumn porównywałem. Budżet na kolumny to 2-3 tysiące.

No to chora faktycznie i Bronze 100.

Bronze mają wiekszy bas, są szersze w graniu i mniej ostre.

3 minuty temu, Arturro007 napisał:

Kończę z przesłuchaniami, fajna zabawa ale szkoda czasu. Zwykle okazuje się, że nie ma tego co chciałbym posłuchać. Dostaję jakieś sprzęty prosto z pudełka albo jak wczoraj nawet wygrzane ale ze wzmacniaczem za za 8 tysięcy. Myślałem, że to wyższy model za 3 koła. 

To jest najczęstsza próba sprzedaży przez salony. Sprawdzasz to i prosisz o zmianę elektroniki.

No to Pylon odpada.

Ale moim zdaniem przy nizszym modelu wzmacniacza będzie po prostu inaczej.

Wymień Pylona na Monitor Audio i testuj jeszcze raz z tym co chcesz kupić (wzmacniacz) a nie z innym modelem.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arturro007 napisał:

Poproszę tylko o opinie na temat tych trzech kolumn ze wczoraj i tyle, wszystkie były ciekawe (a może to Denon 1600??). Wypożyczę do domu jedną, załatwię jakiś tańszy wzmacniacz i tak będzie najlepiej.

Tutaj nikt raczej nie będzie miał bardziej trafnego zdania na temat tych kolumn jak Ty sam po odsłuchu :) 

Sądzę, że Focal może Ci podejść najbardziej, więc swój głos bym na nie oddał, aczkolwiek pytanie, czy te Arie są do przeskoczenia kwotowo, bo Chory będą się różniły jednak od tej serii, bo lniany przetwornik jednak nadaje im nieco innego charakteru. Jeżeli nie to Bronze 100, albo to czego nie miałeś okazji posłuchać, czyli KEF Q350. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, S4Home napisał:

Tutaj nikt raczej nie będzie miał bardziej trafnego zdania na temat tych kolumn jak Ty sam po odsłuchu :) 

Sądzę, że Focal może Ci podejść najbardziej, więc swój głos bym na nie oddał, aczkolwiek pytanie, czy te Arie są do przeskoczenia kwotowo, bo Chory będą się różniły jednak od tej serii, bo lniany przetwornik jednak nadaje im nieco innego charakteru. Jeżeli nie to Bronze 100, albo to czego nie miałeś okazji posłuchać, czyli KEF Q350. 

Ten Focal to pewniak jak dla mnie. Już poprzednie niewygrzane Fokale z Ponierem grały interesująco. Teraz miałem spoooro więcej wypełnienia (odrobinka jeszcze by się przydała w całości i basie) i grało to fajnie. Myślę, że Magnat czy jakiś cieplejszy wzmacniacz (Denon?) z mocniejszą średnicą by załatwił sprawę. I fajnie grał nawet przy cichej nastawie :)

Niestety Aria odrobinę za droga - może dałbym 4000 ale nie 5500zł.

Ale Polk z tym Denonem 1600 był interesujący i tylko dlatego nie zamknąłem jeszcze tematu. Pylon pobił wszystko ale ten przester(?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Arturro007 napisał:

Pylon to największa zagadka bo grał naprawdę interesująco ale skąd te "przestery" bo tak to brzmiało. Może trochę za gęsto dla niego było i stąd buczenie?? Granie wydawało się odrobinę ocieplone ale nie wsłuchiwałem się w detale bo tamto psuło wszystko.

Te kolumny grają dość mocnym basem i do tego dochodzi jeszcze Denon, któremu basu też nie brakuje i efekt jest jaki jest. Myślę, że warto posłuchać tych kolumn z inną elektroniką ( jaśniejszą, żywszą ), jeśli ich brzmienie przypadło Ci do gustu.

5 godzin temu, Arturro007 napisał:

Polk się podobał nie powiem z tym Denonem,

Tu masz niższy model wzmacniacza Denon do tych kolumn:

https://allegro.pl/oferta/denon-pma-800ne-silver-najlepszy-w-swojej-klasie-11624488161?utm_feed=629fdcb5-bdcf-4af6-a838-27536fd6744f&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=fde73be2-ccec-f646-b4b5-d5f4ebd11edd

5 godzin temu, Arturro007 napisał:

Dostaję jakieś sprzęty prosto z pudełka albo jak wczoraj nawet wygrzane ale ze wzmacniaczem za za 8 tysięcy. Myślałem, że to wyższy model za 3 koła. 

No właśnie!

5 godzin temu, Arturro007 napisał:

Wypożyczę do domu jedną, załatwię jakiś tańszy wzmacniacz i tak będzie najlepiej.

Tego się obawiam, jakie będą Twoje wrażenia, po tym co już miałeś okazję słuchać.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Te kolumny grają dość mocnym basem i do tego dochodzi jeszcze Denon, któremu basu też nie brakuje i efekt jest jaki jest. Myślę, że warto posłuchać tych kolumn z inną elektroniką ( jaśniejszą, żywszą ), jeśli ich brzmienie przypadło Ci do gustu.

Fakt basu ogólnie nie brakowało ale tego najwyższego było dość dużo i w dodatku twardego. Tutaj chyba potrzebny jest spokojny jaśniejszy wzmacniacz (Rotel?) 

Ale chyba sobie odpuszczę te kolumny bo są zbyt specyficzne. Z moich kilkunastoletnich doświadczeń ze sprzętem słuchawkowym wiem, że pod specyficzne słuchawki bardzo ciężko było dobrać odpowiedniego playera. A nawet jak się udało to jakiekolwiek zmiany źródła mogły zepsuć efekt.

No i w moim pokoju też nie osiągnę takiego wygłuszenia jak w tamtym salonie; chociaż z drugiej strony to jeśli był bas to ten najwyższy krótki - nie wiem czy wygłuszenie tu coś pomoże? odbierałem to jako rezonans z pudła.

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Dwa dni temu ten sam nowy sprzedał się na Amazonie za 2000zł :( 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego modelu już nie będzie.

Tu masz sporo taniej 1600

https://www.salonydenon.pl/stereo/wzmacniacz-denon-pma-1600ne-srebrno-zloty-outlet-pow.html?gclid=Cj0KCQjw54iXBhCXARIsADWpsG9K0MbNEUBMDcmL4uyXC1OQmpltwEVNhqZzvyRbtmGUL0t9UXpea9EaAjRBEALw_wcB

Ale może warto pomyśleć o innej elektronice po to aby dołożyć do kolumn?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Ale może warto pomyśleć o innej elektronice po to aby dołożyć do kolumn?

 

?? Nie planuję Denona 1600. Myślę o wzmacniaczu klasy Nad 316bee v2, Rotel 11, Onkyo 9130 czy Denon 800.

Ale wzmacniacz będę wybierał pod konkretne upatrzone kolumny.

Teraz zrobiłem sobie trochę wolnego. Znalazłem w jednym sklepie Kef Q350 i Elac Debut 6.2 to w połowie następnego tygodnia je sprawdzę :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Arturro007 napisał:

?? Nie planuję Denona 1600. Myślę o wzmacniaczu klasy Nad 316bee v2, Rotel 11, Onkyo 9130 czy Denon 800.

Ale wzmacniacz będę wybierał pod konkretne upatrzone kolumny.

Teraz zrobiłem sobie trochę wolnego. Znalazłem w jednym sklepie Kef Q350 i Elac Debut 6.2 to w połowie następnego tygodnia je sprawdzę :) 

Wg mnie nie ma co brac Elac jezeli kefy w podobnej cenie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...