Skocz do zawartości

CD Yamaha s303 problem


Pierogan

Recommended Posts

47 minut temu, jirkash napisał:

Nowa aktualizacja fw

 

https://cz.yamaha.com/cs/support/updates/cd-s303_cd-s303rk.html

 

To oprogramowanie zawiera

1.Poprawiona stabilność związana z odtwarzaniem płyt CD

2. Poprawki błędów gry losowej

Zgadza się, pojawiła się. Można pobierać :)

https://europe.yamaha.com/en/products/audio_visual/hifi_components/cd-s303/downloads.html#product-tabs

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Adam1971 napisał:

Czesc czy mogę zrobic aktualizację do  Yamaha CD-S300 

Cześć. Nie. 300 to nie 303

17 godzin temu, jirkash napisał:

Piotr Sonido: Na razie wszystko idzie dobrze, ale czas pokaże. Miejmy nadzieję, że nie będzie żadnego „poszukiwanego” błędu.

Juz byś to słyszał. Ok to super. Bo kiedyś y=było w amplitunerach kina właśnie Yamahy że nowa aktualizacja przywracała stary błąd.

Nie pamiętam o co chodziło. Naprawili to szybko.

11 godzin temu, terracan1929 napisał:

O co chodzi z tymi aktualizacjami ?

Ja w swoim CD-ku nic nie aktualizuję. W poprzednim też nie aktualizowałem.  A w 303 bez aktualizacji grać się nie da ?

I jak aktualizację się przeprowadza ? Z pendriva ?

Model S303 jak wyszedł do sprzedaży wydawał dziwne dzwieki. Było o tym na forum dość długa rozmowa. No generalnie wszystkie trafiały na zwrot. Mimo że problem był znany. Światowy. Producent widział. To dystrybucja starała się "naprawiać"

Oczywiscie trafiał z powrotem do użytkownika z takim samym bugiem. Taka forma przeczekania.

Poczytaj, duży wątek jest o tym na forum.

finalnie Yamaha wypościła aktualizację softu i dźwięk znikł. U wszystkich. Jak ręką odjął.

 

EDIT :P To ten  wątek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, terracan1929 napisał:

No wiem, że to ten wątek, sam go śledziłem :)

Zastanawiam się tylko dlaczego kiedyś żadnych softów do CD-ków wgrywać nie trzeba było (w moim obecnym CD nie ma nawet takiej możliwości) , a teraz bez tego nie da się grać ??

Prawda?

Też o tym myślałem. Ale w sumie to jest jak w samochodach.

Elektronika i sterowanie procesorem co sięda. Nie wiem bo oczywiście to moje domysły Ale teraz taki procesor w CD! pewnie steruje z jaką prędkością ma się płyta krecić, jak szybko wsuwa i wysuwa tacke, jakie napęcie pracuje wewnatrz odtwarzacza? No nie wiem. Bo nie bardzo ogarniam jak aktualziacją softu mozna było naprawić tą wade. Też mnie to dziwi. Dobrze się skończyło. Dłuższa chwila strachu, wnerwiania, troche przeciągania tematu no ale jest, udało się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 31.12.2023 o 11:27, nec450v napisał:

To już prawie 2 lata aktualizowania tej yamahy? 

Ja póki co podziękuję.. na poprzedniej aktualizacji działa dobrze więc nie kombinuję 

Jak działa dobrze to wiecej nie aktualizujesz taka zasada. Kawy robić nie będzie

11 godzin temu, Jarsso napisał:

Witam

Ktoś miał problem z aktualizacją  1.61???

U mnie za cholerę nie idzie jej wgrać.....odtwarzacz się zawiesza.

Jakieś pomysły może??

No to serwis.

Albo plik jest źle przygotowany. Wgraj go jeszcze raz.

Zdarza sie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wgrałem dzisiaj 1.61 i  testuję. Wygląda na to, że jest OK.

U mnie objaw był taki, że skakał na utworach pod koniec płyty. Zjawisko pojawiło się po kilku miesiącach używania i nasilało się. Sprzęt poszedł na stertę klamotów, bo nie chciało mi się go wysłać do serwisu od kilku miesięcy. Przypadkiem przeczytałem, że jest do tego firmware. Do głowy mi nie przyszło, że CD się aktualizuje :D

Edytowano przez Dren
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...