Skocz do zawartości

Czy ktos sluchal JBL Studio L890?


Debesciak_pl

Recommended Posts

Witam Grono,

Mam okazje kupic w/w glosniki w dobrej (tak mi sie wydaje) cenie.

Czy mial ktos, z mosci forumowej ekipy, okazje posluchac JBL L890tek?

Osobiscie mam 300 Km w jedna strone do odsluchu, wiec to dosc duza odleglosc = ew. strata czasu, zeby byc niezadowolonym z efektow + duzy koszt takiej operacji.

Dlatego pytam Was, forumowa brac, jakie sa wasze opinie na temat tych glosnikow.

Sa nietypowe. To fakt. Dwa tweetery to nie codziennosc. Ulta wysokiej czestotliwosci tweeter. Bajer czy jednak lepszy efekt?

Sa rzadko spotykane.

Tzn. rzadko spotykane w sprzedazy. 

Czy to oznacza ich slaba jakosc, czy wrecz przeciwnie? Ze nikt nie chce sie ich pozbywac, bo sa rewelacyjne?

Z gory bede wdzieczny, za jakiekolwiej sugestie z Waszej strony, bo z opinii w necie wynika, ze sa warte uwagi. Choc nie ma tych opinii ogolnie za wiele.

 

Pozdrawiam,

Lukasz

Edytowano przez Debesciak_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre kolumny. Zaskakująco dobre jak na cenę w której były.

Ale, no niestety musiało się tak stać :P

Napisałeś w dziale kino domowe. A to kolumny które wymagały od elektroniki na prawdę sporo.

Na słabszych , podstawowych modelach amplitunerów było po prsotu blado. Grały na poziomie znacznie tańszych konkurentów.

Ale podłączane do mocniejszych wzmacniaczy dawały swoje walory.

To dobre tanie kolumny. Ale zalezy do czego je podłączysz.

I to na prawde ma tu spore znacznie

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Stalo sie. Tak bylem na nie napalony, ze wlasnie wyladowaly w moim salonie. Wczesniej mialem 4xNorthridge E80, ktore byly stosunkowo mniejsze i teraz mam problem z miejscem 😅

Nie mialem okazji posluchac przed zakupem, bo staly w takim magazynie na wynajem, gdzie ludziska przechowuja rozne rzeczy.

Sprzedajacy "odziedziczyl" je po swoim stalym kliencie, ktory brzydko mowiac  "kopnal w kalendarz".

Sam sprzedajacy zajmuje sie handlem winylami.

Ale do rzeczy.

Mam 5-kanalowy wzmacniacz AMC podpiety do Marantza SR7011. 150W na kanal daje sobie z nimi rade.

Jak juz wspomnialem, z braku miejsca slucham sobie jednej pary i jestem zachwycony. W porownaniu z E80 moge powiedziec, ze jestem szczerze zadowolony z tego co potrafia. Wg. mnie graja czysciej i bardziej "przestrzennie". Basu tez nie brakuje a wrecz jest go tyle ile powinno.

Nie mowie ani nie mysle o sobie "audiofil" ale jednak roznica jest slyszalna. Nawet jak dla mnie, laika. No bo jednak L890 sa klasowo duzo lepsze i jednak nie wypadaloby aby graly tak samo. 

Co do ceny, to na premiere to bylo jakies 1500$. Wiec chyba nie tak malo. Ale co ja tam wiem. Widzialem aukcje w Polsce, gdzie zadano ponad 2500pln ok 2 lata temu. Ja nabylem 4 sztuki za €600 wiec chyba warto.

Nie wiem tylko czy faktycznie tweeter ultrawysokich tonow (powyzej 20kHz) powoduje ta roznice, czy podwiadomie mozg mowi, ze jest lepiej bo wiesz o ich istnieniu.

Chyba posadze zone przed obydwoma glosnikami, z zawiazanymi oczami i kaze sie wypowiedziec 🤣

Pozdrawiam.

I ide sluchac 😉

Lukasz.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat temu korzystałem prywatnie z modelu L880 (L890 były za duże) i bardzo przyjemnie je wspominam. Grały dość ciepłym i muzykalnym dźwiękiem, bas potrafił zejść bardzo nisko a przesiadałem się na nie bezpośrednio właśnie z E80 także gratuluję zakupu :D kiedyś to przerabiałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

przesiadałem się na nie bezpośrednio właśnie z E80 także gratuluję zakupu :D

Ciesze sie, ze czas spedzony na poszukiwaniu opinii na temat L890 nie poszedl na marne. Bo naprawde niewiele jest w necie na ich temat.

Ciesze sie rowniez, ze zaryzykowalem zakup bo jestem z nich bardzo zadowolony. W koncu mam to, czego poszukiwalem, bo w e80 brakowalo mi "przejrzystosci" a i moja zona, mimo rozmiarow L-ek ma swoj spokoj, bo skonczylem poszukiwania na dluzszy czas.

Niestety, bede musial uszczuplic moj zestaw o jednego suba, a drugiego wymienic na mniejszy model.

Posiadam Klipsch SW-115 i jestem pod wrazeniem. Glowne zastosowanie to KD, bo sasiedzi nie dokonca podzielaja potezny i rytmiczny bas z dwoch subow 😅.

Co ewentualnie w zamian?

Wystarczy mi jeden sub ale zalezy mi na tym aby schodzil ponizej 20Hz. Jak juz pisalem, bedzie on stosowany glownie do KD i kocham to uczucie glebokiego, dudniacego basu.

Nie musi byc to najnowszy model.

Starsze konstrukcje rowniez mile widziane. No i dobrze zeby byl front firing. Ewentualnie z druga, pasywna membrana skierowana w dol.

Czy jest cos godnego polecenia spelniajacego wymogi wife friendly? 😂

 

Pozdrawiam

Lukasz

Edytowano przez Debesciak_pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...