Skocz do zawartości

2 + 1 do TV, okazjonalnie muzyka


kubaaaaa

Recommended Posts

Cześć,

obecnie mam audio w postaci Yamahy RX-840 do tego dwa małe głośniki Dali Lektor 1, póki co nie spiętę z TV służą tylko do okazjonalnego słuchania muzyki ze Spotify.

Jako, że robię lekki remoncik w mieszkaniu, to postawnowiłem przy okazji pobawić się w audio, miejsca nie mam za dużo więc głośniki muszą zostać małe (kolumny odpadają), będę chciał je powiesić. Na same głośniki budżet do max 3k, do tego chciałbym dobrać suba, rozmiar ma niestety znaczenie więc im bardziej kompaktowy tym lepiej, budżet na suba powiedzmy 2k (ale mogę podnieść), samego amplitunera póki co nie chciałbym ruszać, chyba że zdecydowanie coś będzie lepszego to rozważę ale wtedy też fajnie jakby coś było mniejsze niż obecna Yamaha.

Sam pokój ma około 20m, odległość od TV około 3m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie znajdziesz kilka fajnie brzmiących monitorów począwszy od nowszej i lepiej brzmiącej serii Dali Oberon 3, Polk Audio Reserve R200, ale szczególnie polecałbym ci zwrócić uwagę na monitory Jean Marie Reynaud Lucia, które na nas zrobiły świetne wrażenie i należą do jednych z najlepiej ocenianych w swoim budżecie. Jeśli chodzi o subwoofer tu sprawa jest nieco bardziej skomplikowana i jeśli miałbym polecić ci coś co sprawdzi się w muzyce to byłyby to urządzenia takich firm jak REL, SVS, czy Velodyne. Są to nieco droższe subwoofery, ale ich cena jest zdecydowanie uzasadniona i różnica spora w porównaniu do tańszych kinowych konstrukcji. Popatrz na takie modele jak Velodyne DB-10, SVS SB1000 PRO, REL T/5x, również  HT1003 pomimo, ze to seria robiona pod kino w stereo sprawdza się dobrze. Zadzwoń i umów się na odsłuch i porównanie, mamy ogromny wybór kolumn i być może znajdziesz coś dla siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...