Skocz do zawartości

Wharfedale Evo 4.2 - czyli


Tomasz S.

Recommended Posts

@kassyx w sumie to bez rewelacji, nie jest źle ale skrzydła dopiero otwierają przy normalnej i większej głośności. Ten mały wzmacniacz ma taki tryb, który zależnie od głośności reguluje ilość niskich i wysokich do właśnie takiego słuchania, trochę to pomaga.  Tutaj też spory wpływ ma ustawienie. U mnie w salonie najlepiej właśnie jak stoją na podstawkach i rozsunięte około 180cm od siebie. Po zestawieniu je na szafkę, żeby słyszeć podobne detale i przestrzeń to muszę siadać na dywanie  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło kilka dni, więcej nie potrzebuję. Kolumny u mnie zostają. Moim zdaniem są bardzo dobre, więc głosuję portfelem ;) w jakiejś recenzji słyszałem takie stwierdzenie,że są jak samochód sportowy. Mogą bardzo dużo ale wymagają dobrego kierowcy i są kapryśne. Co do "kierowcy" to trochę przesadzone bo wystarczy im około 50 dobrych czystych wattów. Kapryśne są rzeczywiście co do ustawienia. Głównie ze względu na wysokość i szerokość, mogą stać blisko ściany i to im nie szkodzi a są ogromne więc rozumiem,że często będą tak stały. Jeżeli się je odpowiednio rozstawi to reszta to już sama przyjemność. Ani razu nie zagrały zbyt ostro górą. Basu mają dokładnie tyle ile potrzeba. Świetna scena i przestrzenność dźwięku. Sporo powietrza i mocy. Sprawdzą się w wielu gatunkach muzyki tak samo dobrze. Potrafią zagrać ekscytująco z wykopem, ale też odpowiednio łagodne do spokojniejszej muzyki. Lubią grać bardziej głośno niż cicho plumkać. Zgrają się i z cieplejszym Atollem i z klasą D. A teraz co do założeń z początku postu.

 

* Nigdy w mieszkaniu nie miałem kolumn z tweeterem AMT 

Nie ma się czego bać, góra wyraźna, krystaliczna i nie ostra.

 

* Wszyscy recenzenci podkreślają jak bardzo różni się dźwięk tych kolumn przy różnym ich ustawieniu

Mieli rację. Trzeba poświęcić chwilę i warto to zrobić.

* Nie są u nas bardzo popularne, pewnie że względu na markę 

Dalej tak myślę. Może za tą cenę ludzie wolą wybrać bardziej audiofilską metkę.

* Duże, podobno bardzo dobrze wykonane, 3 drożne kolumny gdzie zwrotnica wykonana jest wzorcowo dobrze 

Spokojnie najlepiej wykonane kolumny w tej cenie jakie widziałem. 10/10 Ogromny jak na podstawkowe obraz nie wszędzie będzie pasował. 

 

* Bardzo zróżnicowane opinie co do dźwięku. Niektórym brzmią gęsto i ciepło, innym detalicznie

I w sumie też racja. Zależnie od ustawienia, pokoju i wzmacniacza zagrają tak dobrze jak warunki pozwolą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.08.2022 o 09:42, Tomasz S. napisał:

 

 

Dnia 20.08.2022 o 09:42, Tomasz S. napisał:

Musiałem zestawić kolumny na jakiś czas na szafkę , przez co były niżej i bliżej siebie i rzeczywiście sporo na tym dźwięk stracił. Tak jakby trochę życia z nich uszło.

Ja miałem odwrotnie. Po zakupie trafiły na komodę i wydawały irytujące dźwięki, pomijam fakt, że komoda też grała, kupiłem standy, odsunęłem je od ściany i bardzo wyraźnie się odblokowały, kompletnie inny dźwięk.

Edytowano przez Marek Pe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@Marek Pe to chyba nie tak odwrotnie ;)

Oczywiście wniosek jest ten sam, tylko kierunek inny. Ty zdjąłeś głośniki ze standów na szafkę i zobaczyłeś pogorszenie, ja z komody dałem je szerzej na standy i zobaczyłem poprawę jakości dźwięku. 

 Lada dzień odbieram panele akustyczne, po zamontowaniu ich zapraszam kolegę ze sporym doświadczeniem w nagłośnieniu do oceny jakości dźwięku.

Na YT jest pozytywna ocena tych głośników po roku użytkowania, przy czym z amplitunerem za ponad 20k. Gdzieś tam autor napisał, że nie ocenia głośników zanim nie zagrają przez 400-500 godzin.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Ja będę też temat akustyki zaczynał tylko już nie w tym mieszkaniu. Jakie panele zamówiłeś ?  Daj znać co się zmieniło u Ciebie.

Cztery sztuki 148x50x6. Będą w przyszłym tygodniu. Głośniki stoją w pokoju dziennym, więc mam ograniczenia wizualne. Widok miasta może być, bo mieszkam w górach.

Screenshot_2022-08-25-16-38-35-005_com.hsv.freeadblockerbrowser.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak to wygląda w rzeczywistości. Na stronie producenta na grafice są widoczne 4 budynki, po rozpakowaniu okazuje się, że widoczne w pełni są w zasadzie 2. Także, za internetowe "niedomówienie" należy się spory minus, nie mniej jednak w kąciku z głośnikami efekt echa nie jest odczuwalny tak jak obok w kuchni. Do tego położenie kocy na płytkach przed głośnikami pozwala odczuć  korektę akustyki.

(Koce na narożniku muszą leżeć, żeby zminimalizować szkody wyrządzane przez sierściucha.)

Przedwczoraj przyjechał kolega, dwie godziny słuchaliśmy różnej muzyki. Ocena głośników wypadła pozytywnie. Ostatecznie kolega powiedział, że jak na tą cenę kolumny grają bardzo fajnie.

Zmienialiśmy kable  głośnikowe, ale na zbliżone cenowo i tu różnicy nie było, dopiero zmiana kabli łączących streamer ze wzmacniaczem dała widoczną różnicę. Scena zrobiła się bardziej wypukła, a instrumenty lepiej słyszalne. Moje kable nowe kupiłem za 200 zł, kolega przywiózł używane Harmonixy za które dał 2500 zł. Internet pokazał obecnie dostępne na rynku używki za 2000 zł, ale nie planuję wymiany, bo największe różnice w jakości dźwięku zależą od jakości utwór w Tidalu. Słuchaliśmy nagrań m. in. Gianluigi Trovesi.

Za jakiś czas pojadę do niego i zobaczę jak gra sprzęt z wyższej półki, ale na moim bluesie i czy warto dać 10 x więcej kasy.

IMG_20220903_085016.jpg

IMG_20220909_133447.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek Pe napisał:

Za jakiś czas pojadę do niego i zobaczę jak gra sprzęt z wyższej półki, ale na moim bluesie i czy warto dać 10 x więcej kasy.

W dobrze nagranym bluesie sporo słychać. Szczególnie, jeśli gitarzysta jest kolekcjonerem instrumentów i gra na różnych modelach. Barwa, przestery, wybrzmienia, efekty, pogłosy...

Rozważałem panele z Addictive Sound, ale im grubsze, tym niższy WAŻ. ;) Pozdrawiam z bluesową nutką zazdrości. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Słuchałem tych kolumn u siebie i nie porwały mnie. Kolega kupił oczami bez odsłuchu i byłem ciekawy jak u mnie zagrają. Grały z atolem sda in 200 w 15m w dośc zaadaptowanym pomieszczeniu. Odczucia po parogodzinnym słuchaniu takie sobie, jak pisałem wcześniej nie powaliły mnie na kolana. Dźwięk, pisząc jednym słowem tanio-radiowy.  Zaden gatunek muzyki nie brzmiał jak dla mnie dobrze, no może poza blusem i trochę rockiem (choć stopy nie były mocną stroną). Cieszę się że komuś się podobają ale w moje gusta zupełnie nie trafiły, jak to w życiu, jeden  lubi cyganki w ciąży a drugi jak mu giry śmierdzą.

pozdro

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...