Skocz do zawartości

Dolby Atmos 5.1.2 czy 5.1.4? Jakie glosniki i amplituner ?


Wiatru

Recommended Posts

Dnia 13.06.2023 o 21:15, Wiatru napisał:

Definitywnie usuwam bipolary boczne, szkoda mi bardzo, ale niestety miejsce mnie ogranicza i będę zastępował klipschami w scianie takimi samymi jak reszta obecnych juz w scianie... aha i dołożyłem w koncu 2 tylne atmosy , więc są już 4 docelowe i mam 7.2.4 tak jak chciałem. 

Planuje zrobic na suficie imitacje kosmosu z światłowodów i płyty (sklejka cos takiego tutaj plywood siw nazywa) pokrytej czarnym materiałem.  Muszę tylko doczytać jak to zrobić aby grało akustycznie wszystko. I nie wiem wciaz co z boczna ściana,  wciaz na nią mam setki pomysłów. 

Hi za wielka wodą...🙂

Gratuluję salki.

Nie śledziłem wątku of początku....ale widzę że postęp jest...👍

Odnośnie same akustyki byś coś napisał.Z tego co na zdjęciach widać ...to nic nie widać gołe ściany.i sufit.Ja rozumiem że to AMERICAN STYLE 😉....Większość to konstrukcja szkieletowa wypełniona watą, ale pierwszych odbić nie masz woglóe ogarniętych. Jak I symetria...też nie jest zachowana (lewa strona kompletnie otwarta).Jak to się ma do odsłuchu?Pogłos?Separacja kanałów ?Atmos... Efekty I ich przejścia przód /tył? BAS...Nic nie dudni nie "ucieka"?Robiłeś jakieś pomiary  ?Opisz trochę ...jestem bardzo ciekawy jak to teraz wygląda....

Pozdrawiam  Gregor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam po dosyc dlugiej przerwie :) niestety Zycie codzienne czlowieka dopada i czasami nasze Hobby musi nieco poczekac...niestety. Ale na jesien planuje zajac sie powazniej ta swoja salka i w koncu ja doprowadzic do porzadku :)


Zastanawialem sie czy zalozyc nowy temat , czy po prostu pociagnac dalej temat tutaj. Aha i jak bym czasem nizej napisal jakis stek bzdur to prosze nie bic tylko skarcic conajwyzej i wytlumaczyc jak krowie na polu :)) dziekuje z gory :) A wiec jak juz kiedys tutaj pisalem posiadam AVR Denon x6700h - 7.2.4 system, a wiec 11 portów wykorzystane. Nie bede juz opisywal calej mojej sali itd , bo wszystkie zdjecia i detale sa juz tutaj wyzej , wiec to chyba niema sensu ?  Mianowicie mam dodatkowe 2 glosniki w suficie nad barem na tej sali w piwnicy zaraz obok kina , tak na jakies biesiady :) , dodatkowo chce jeszcze dokupic 3 glosniki na taras , mam tam puszczone 3 kable. No ale ten moj DENON juz nie jest w stanie wiecej obsluzyc portow. I tutaj mam do Was pytanie jako ze chcialbym zrobic multiroom przy pomocy HEOS (tak jakos naturalny wybor mi sie wydaje przy DENON). Ale jak wszedzie czytam czy ogladam na YT to ta opcja jest z glosnikami bezprzewodowymi i roznymi innymi sprzetami. Nie znalazlem nigdzie jak to zrobic normalnie poprzez kable. No i wlasnie jak to zrobic aby te wszystkie glosniki graly odzielnie kino - bar - taras lub gdy chce razem na jakis imprezach itd. Wiem , ze Denon ma Zone 1 , 2 i 3 ale to chyba juz stara technologia tak ? No i kolejna sprawa to moj denon obsluguje 11 kanalow a ja chce podlaczyc 16 glosnikow . Wyposazyc sie w jakas dodatkowa koncowke mocy czy jakis budzetowy amp pod te 2 glosniki w barze i 3 na tarasie i polaczyc to za pomoca HEOS w multiroom ?  
Nie wiem czy dobrze to rozumuje , ale moglbym tez ulepszyc swoj dodatkowy sprzet w postaci jakiegos fajnego niedrogiego wzmacniacza np. na moje FRONTY + central ewentualnie jakies boczne i w ten sposob zwolnil bym 5 portow , pod ktore moglbym podlaczyc tamte 5 glosnikow jako Zone 2 i 3 ? No ale czy to wtedy bede wstanie w HEOS jako multiroom odtwarzac no i czy taki laik jak ja da rade to ogarnac :)

Wiem duzo pytan :) no ale staram sie to jakos ogarnac , Żona mi truje 4 litery kiedy podlacze glosniki w barze i na tarasie bo lato sie zaraz konczy a tu od ponad roku nic :) stad prosze o pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie te Zone to podłączenie po kablach to nie stara technologia. To prawidłowa obsługa po kablu stref.

Musisz zobaczyć czy poszczególne strefy nie wyłączaja kanałów w pierwszej.

HEOS niby tak reklamowany ale właśnie nie jest jakimś wyjątkowym systemem multirrom.

Musiał byś dokupic pasywne ich głośniki. Co jest takim sobie pomysłem. Albo

https://www.salonydenon.pl/13473-denon-heos-amp-hs2-wzmacniacz-strefowy-outlet-glo-124014.html?cd=18277971256&ad=&kd=&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwkdO0BhDxARIsANkNcrczQ2U7uMEeTg_Gs6dIzLT6zZZi4oQGNW0PP9bPXGzXRxCyzyN40oAaAvFCEALw_wcB

I wtedy możesz podłączyć pasywne inne kolumny.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki popatrze...chodzi o to ze napuszczalem się tych kabli przy remoncie po całym domu , to teraz bym chciał z tego skorzystać haha a nie w bluetooth się bawić:) taka fanaberia być może z mojej strony :) dzieki Panowie nic to zabieram sie za sprawdzanie waszych opcji :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale taki Heos Amp albo inny wzmacniacz plus wiim mini skorzystają z tych kabli. Muzykę chyba chcesz jednak puszczać wygodnie z telefonu. Jest różnica między np. streamowaniem po bt a spotify/tidal connect. Chyba, że planujesz wykorzystać jakieś inne źródło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PanKlor napisał:

No ale taki Heos Amp albo inny wzmacniacz plus wiim mini skorzystają z tych kabli. Muzykę chyba chcesz jednak puszczać wygodnie z telefonu. Jest różnica między np. streamowaniem po bt a spotify/tidal connect. Chyba, że planujesz wykorzystać jakieś inne źródło.

Tak wlasnie podoba mi sie ta opcja z wiim mini - nie drogie urzadzenie , jedynie tylko probuje tylko teraz rozkminic jaki wzmacniacz nie drogi do tego , zebym mogl te 2 glosniki nad barem i 3 na tarasie podlaczyc . Jesli chodzi o ten Heos Amp to tam albo jestem slepy albo widze tylko 2 kanaly a potrzebuje 5 , wiec nie wiem jakbym te dodatkowe 3 podlaczyl... chyba ze czegos nie rozumiem i da sie tam 5 podlaczyc 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że jak kupisz np. 5 kanałowa końcówkę mocy to raczej nie zrobisz 2 niezależnych stref. Ktoś kiedyś wrzucał na forum link do wzmacniaczy wielokanalowych ale nie pamiętam kto i gdzie. Zestaw stereo możesz napędzić też Wiim Ampem za ok 1500 pln (była ostatnio promocją na amazon za ok 1150 czy jakoś tak). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj gosc uzyl czegos takiego....nie mowie ze chce zrobic baze w houston w swoim domu jak On :P ale moze cos w tym kierunku ? 
 

 

21 minut temu, PanKlor napisał:

Pamiętaj, że jak kupisz np. 5 kanałowa końcówkę mocy to raczej nie zrobisz 2 niezależnych stref

Tak wlasnie myslalem , dlatego spytalem wyzej czy wlasnie moge uzyc koncowke mocy 5 kanalow w obecnym systemie , a zwolnione kanaly w DENON uzyc jako strefa 2 = 2 i strefa 3 = 3 glosniki 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, PanKlor napisał:

Szczerze mówiąc to bym to zupełnie olał kupił jakieś wzmacniacze do tego wiim mini i nie komplikował sobie życia (albo takiego Heos Amp jak wrzucił Piotrek).

Też bym tak zrobił.

12 godzin temu, Wiatru napisał:

Tak wlasnie myslalem , dlatego spytalem wyzej czy wlasnie moge uzyc koncowke mocy 5 kanalow w obecnym systemie , a zwolnione kanaly w DENON uzyc jako strefa 2 = 2 i strefa 3 = 3 glosniki 

Jeśli Twoj amplituner ma aktywne 3 strefy to tak.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

No nic, poszedlem za Wasza porada I mam nadzieje ,ze jak zawsze sie nie zawiode 😉

Oczywiscie droga budzetowa ,na tarasie to raczej koncertu filharmonii sluchac nie będę :) .  WiIM Mini widzialem na YouTube ze gosciu do kazdego nowego urzadzenia w domu mial dodatkowy WIIM pod ktory podlaczal ,aby stworzyc Multiroom . Tak troche srednio oplacalna opcja myślę:) da sie jakos podlaczyc wiecej urządzeń pod jedno WiiM ?  Do tego wzmacniacz Fosi Audio tutaj w US bardzo polecany przez youtuberow jeśli chodzi o wersję budzetowa . Kosztował $79 wiec jakos przeżyje ewentualna porażkę:) do tego x2 Polk Audio jak będzie ok to dokupię 3 głośnik(jak będzie lipa to tutaj zawsze można zwrocic) i zakupie kolejny wzmacniacz Fosi ,żeby te dwa glosniki w barze podpiąć. 

 

Screenshot_20240722_100121.jpg

 

Screenshot_20240722_095959.jpg

 

Screenshot_20240722_100037.jpg

Edytowano przez Wiatru
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Wiatru napisał:

da sie jakos podlaczyc wiecej urządzeń pod jedno WiiM

Pod mini się nie da bez kombinowania. Można jakieś rozgałęziacze do RCA pewnie zastosować ale jak urządzenia są daleko od siebie to jest to bez sensu biorąc pod uwagę cene Wiim Mini. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...