Skocz do zawartości

Budżetowy zestaw stereo, w miarę uniwersalny


Monika Kruk

Recommended Posts

Dzień dobry specjalistom i czytającym pozostałym :)

 

Cudowne rzeczy się tu dzieją i sam fakt dzielenia się wiedzą z taką pasją.  

 

Postanowiłam skorzystać z tej dobroci i podpytać o moją konkretną sytuacje. Myślę też, że może inne zagubione dusze znajdą tu jakieś odpowiedzi.

 

A mianowicie:

niski budżet - powiedzmy do 700-1000 zl

Standardowy salon/pokój - około 20 M2

Stan: używane 

Źródło muzyki: Spotify

Rodzaj muzyki - energetyczne latynoskie klimaty, muzyka klasyczna, jazz, r'n'b, ASMR, raczej zależy mi żeby było słychać szczegóły i przyjemny otulający  dźwięk na niskiej głośności. Ale przy tym budżecie nie wiem czy to ma super znaczenie co bym chciała ;)

Mieszkanie jest wynajmowane, nie chce inwestować bardziej. Oczywiście nie spodziewam się ideału w tym budżecie, ale coś lepszego niż głośnik bluetooth powinno się znaleźć mam nadzieję.

 

Oczywiście zapoznam się z zasadami akustyki i ustawienia, a także podpowiedziami co do zakupu używanego sprzętu. No i oczywiście szukanie okazji to moje drugie imię, więc będę wyszukiwać perełki, nie zależy mi też bardzo na czasie, popracuje nad cierpliwością.

Czytałam forum, znalazłam kilka podpowiedzi, ale mam poczucie że to jednak nie dla mnie i jak już znajdę pomysł na głośniki to nie wiem jaki wzmacniacz, albo odwrotnie.

 

Poratujcie drodzy!

 

Monika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.08.2022 o 18:14, J4Z napisał:

Kiedyś grałem na jakichś starych sony za 500zł z Olx + teac za 200zł z lombardu + źródło laptop z wyjścia słuchawkowego i byłem zadowolony... 

Przylazłem tu i się zaczęło 😏

I po co Ci to było??? :)))))))

@Monika Kruk. Ostatnio była na forum w niedzielę. Więc chyba nie aktualne.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monika KrukW tym budżecie to chyba najlepiej rozważ kolumny aktywne z Bluetooth AptX i wejściami cyfrowymi, są dwa fajne i dobrze oceniane modele w tej cenie, ładnie to zagra no i masz nowy sprzęt na gwarancji;

Argon Audio
https://allegro.pl/oferta/argon-audio-tempo-a4-kolumny-aktywne-podstawkowe-12250454910?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=supercena&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_rtvagd_pla_pmax_sc&ev_campaign_id=17966335598

Kanto YU

https://www.gear4music.pl/pl/Audio-do-domu/Kanto-YU-Powered-Bookshelf-Speakers-Matte-Black/3G49?origin=product-ads

 

 

Edytowano przez pawlardo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

Poczytałem trochę, podumałem i myślałem nawet o nowym sprzęcie na raty. Jednak skłaniam się ku budżetowi 1700-1800 na wzmacniacz i kolumny podłogowe używane. Czy w tej kwocie już coś złożę do muzyki elektronicznej? Czyli chyba sporo basu? Podpowiecie coś? 

Czy np noty 550N za 800 pln lub dali concept 6 za 1000 pln to dobry pomysł? I do tego AX 570? Lub jak bym poszukał AX 592? Lub denon polecany wcześniej pma 560? 

Są jeszcze Dali Blue 5005 na allegro w okolicy 1000 pln 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę napisałem na okrągło wcześniej 😀 chodziło mi, że myślałem nad nowym sprzętem ale zrezygnowałem i chcę używany... Jaki wzmacniacz z używek godny polecenia? 

A czy tannoy Mercury v4 to to samo co m4 lub F4? 

Wpadły mi w oko jeszcze mission m34... Podobno do muzyki elektronicznej jbl e80 są polecane... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, fabiancol napisał:

Jaki wzmacniacz z używek godny polecenia? 

Zalezy od kolumn

22 godziny temu, fabiancol napisał:

A czy tannoy Mercury v4 to to samo co m4 lub F4? 

Nie.

Są M4, F4, V4 i V4i  oraz 7.4 w kolejności ich pojawiania. Graja inaczej

22 godziny temu, fabiancol napisał:

Wpadły mi w oko jeszcze mission m34... Podobno do muzyki elektronicznej jbl e80 są polecane... 

M34 tak. JBL E80 legenda. Ale tu trzeba dobry wzmak dobrać.

59 minut temu, fabiancol napisał:

Co sądzicie? 

Że PMA 720 nie pasuje do Missiona i Dali.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...