Skocz do zawartości

Głośna praca odtwarzacza sacd


jagger

Recommended Posts

Cześć

Jestem posiadaczem odtwarzacza sacd pioneer PD 50 AE. Generalnie Jestem z niego zadowolony choć ma jeden mankament. Dość głośno pracuje mechanizm odczytu gdy w szufladzie jest płyta sacd. Przy zwykłych płytach cd tego problemu nie ma. Lubię słuchać muzyki poważnej i przy cichszych fragmentach słychać jego pracę. Czy to normalne. Moja leciwa yamaha cd s1000 pracuje cicho na SCADach. Czy to wina mechanizmu i powinienem oddać do serwisu? Mieszkam na Mazowszu a serwis pioneera w Gdyni jakoś nie ufam kurierom i boję się że taka wyprawa może odtwarzaczowi bardziej zaszkodzić. 

Pozdrawiam Sławek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będzie to za sprawą różnicy w mechaniźmie pomiędzy tym Pioneerem a Yamahą, bo z tego co pamiętam (aczkolwiek nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd) to prędkość obrotowa CD i SACD była nieco inna i być może tutaj jest ten problem, że przy mniejszej prędkości jest ok i nie przeszkadza w odsłuchu, a przy większej może się już pojawiać jakiś przydźwięk. CD na pewno ma 500 obr/min na początku płyty i 200 obr/min pod końcu, ale nie pamiętam jak było to przy SACD, jak znajdę tą informację to Ci napiszę, chyba że ktoś mnie wcześniej uprzedzi :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Prawdopodobnie będzie to za sprawą różnicy w mechaniźmie pomiędzy tym Pioneerem a Yamahą, bo z tego co pamiętam (aczkolwiek nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd) to prędkość obrotowa CD i SACD była nieco inna i być może tutaj jest ten problem, że przy mniejszej prędkości jest ok i nie przeszkadza w odsłuchu, a przy większej może się już pojawiać jakiś przydźwięk. CD na pewno ma 500 obr/min na początku płyty i 200 obr/min pod końcu, ale nie pamiętam jak było to przy SACD, jak znajdę tą informację to Ci napiszę, chyba że ktoś mnie wcześniej uprzedzi :) 

Bardzo dziękuję i czekam informację 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...