Skocz do zawartości

Jaki centralny klipsch? Co na tył?


Caladin87

Recommended Posts

Witam serdecznie,  

Jakiś czas temu zmieniłem rf52 na rf62 do tego sub r120sw.  Amplituner hk3490

Zapragnąłem kina domowego,  

Za kilka dni dostanę od znajomego  onkyo tx-nr696,  jeśli się spodoba zostanie u mnie. 

Chciałbym kupić jakiś centralny głośnik klipsch jednak im więcej czytam tym mniej wiem..... 

Myślałem o 

Rp-500c

Rc-62

Rp-404c

Rp-450

Chyba że coś z serii r?  Ale slyszalem ze mocno odbiega od rp oraz rc? 

Boję się że jakiś większy central może zagłuszyć fronty? 

Do tego dobrałbym jakieś kolumny na tył,  możecie coś polecić?  

Oczywiście sprzęt raczej używany ze względu na finanse około 3 tys zł. 

Napewno za dłuższy czas( 2 lata) fronty wymienię na coś większego pokroju rp280... Gdy się przeprowadzę. 

Na tę chwilę gra to w około 22 metrach kwadratowych. 

Czy stary amplituner hk mogę jakoś wykorzystać?  Czy zostawić do stereo?  Czy można to np wykorzystać jako np końcówka mocy na fronty?  Czy lepiej dać sobie spokój i pogonić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2022 o 13:03, Caladin87 napisał:

Witam serdecznie,  

Jakiś czas temu zmieniłem rf52 na rf62 do tego sub r120sw.  Amplituner hk3490

Zapragnąłem kina domowego,  

Za kilka dni dostanę od znajomego  onkyo tx-nr696,  jeśli się spodoba zostanie u mnie. 

Chciałbym kupić jakiś centralny głośnik klipsch jednak im więcej czytam tym mniej wiem..... 

Myślałem o 

Rp-500c

Rc-62

Rp-404c

Rp-450

Chyba że coś z serii r?  Ale slyszalem ze mocno odbiega od rp oraz rc? 

Boję się że jakiś większy central może zagłuszyć fronty? 

Do tego dobrałbym jakieś kolumny na tył,  możecie coś polecić?  

Oczywiście sprzęt raczej używany ze względu na finanse około 3 tys zł. 

Napewno za dłuższy czas( 2 lata) fronty wymienię na coś większego pokroju rp280... Gdy się przeprowadzę. 

Na tę chwilę gra to w około 22 metrach kwadratowych. 

Czy stary amplituner hk mogę jakoś wykorzystać?  Czy zostawić do stereo?  Czy można to np wykorzystać jako np końcówka mocy na fronty?  Czy lepiej dać sobie spokój i pogonić? 

Ja miałem do rf 62ii centralny rc 52 II i tył  rb 51ii. Grały razem z onkyo i byłem bardzo zadowolony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

a tak z ciekawości, możesz trochę rozwinąć ? bo niebawem też będę się przymierzać do zmiany tyłu:)

Klasyczne monitory dają zawsze punktowe źrodło dzwieku. Jesteś w stanie zlokalizować żrodło dzwieku. Bo to działa nieco inaczej niz w stereo. 

Suroundy często grają co innego.

W przypadku Bi polarnych czujesz płaszczyznę grającą a nie punkt. Mimo że czasem nie są ustawione prawidłowo.

18 godzin temu, maciek72 napisał:

Przy rozbudowie do Atmos , nie poleca się bi lub di Poli .

Do czystego 5.1 jak najbardziej .

Niby nie a ja jestem z tego zadowolony :)

Tutaj połączenie surround z Atmos ma niwelowac właśnie to punktowe źrodło dzwieku.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weźmy pod uwagę że oni to wszystko mierzą w specjalnych salach. Potem dają specjalne założenia odegłości, kąta itp.

Ile osób może tak to ustawić?

1%?

nie mylisz się.

Jak masz tak

obraz.thumb.png.2f1924f6798f10ab41a67eac404e8e63.png

To róbmy punktowo. A jak już dochodzi wyposażenie pokoju, inne kąty odległości to ja bym się tak kurczowo tego nie trzymał.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami lepiej żyć w niewiedzy :) 

Co do głośnika centralnego to oprócz subwoofera jest to najważniejszy głośnik w kinie domowym, przez który idzie cała sekcja dialogowa i nie tylko. 

Seria Reference jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem niż Reference Premier dlatego też warto iść w RP.  Patrząc na ceny to w chwili obecnej najlepiej byłoby poszukać modelu RP-404c. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady :)

Rano napisałem posta ale go nie dodało? :/

Ogólnie na tył będą rp500mIi :) mają być w piątek a centralny będzie albo rp404 albo rc62ii zobaczymy co będzie dla mnie lepsze i czy będzie sens dopłacać :) odsłuch pokaże :)

Niestety mam inny problem,  ampli który miałem mieć czyli onkyo 696 zostało sprzedane....  Umawiałem się inaczej ale trudno....Nie bede płakał chociaż była by dobra cena jesli bym się zdecydował. 

Teraz pytanie do Was moi drodzy czy do 2300 zł kupię jakiś sensowny amplituner używany?  Czy lepiej iść w coś nowszego czy postawić na coś starszego wyższej klasy? 

Filmy tylko disney+, netflix,  hbo max i prime. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 404C jest lepszy

15 godzin temu, Caladin87 napisał:

Teraz pytanie do Was moi drodzy czy do 2300 zł kupię jakiś sensowny amplituner używany?  Czy lepiej iść w coś nowszego czy postawić na coś starszego wyższej klasy? 

Filmy tylko disney+, netflix,  hbo max i prime. 

Starszego wyższej klasy.

Ale nie wiem co jest dostepne.

W nowszych to będzie taki sobie wybór.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...