Skocz do zawartości

Problem z głośnikami


Rafalik

Recommended Posts

Witam. Jakieś 2 mies temu kupiłem nowy zestaw KD. Glosniki od quadral ampli marantz. Ostatnio oglądałem demo dolby atmos i przy demo basu membrany zaczęły walić w środku o zabudowę głośnika. Miałem już tańsze od tych i nigdy czegoś takiego nie widziałem. 

O co chodzi wada konstrukcji ? Reklamować to. Proszę o podpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda to dobrze, możesz spróbować ustawić odcięcie na frontach na 80Hz i skonfigurować je jako małe. Jednak moim zdaniem coś takiego nie powinno mieć miejsca nawet jeżeli są ustawione jako duże. Pytanie jak wyglądają Twoje ustawienia, czy nie masz coś "namieszane" w Audyssey i korektorach bądź poziomach głośników. Proponuję sprawdzić tę samą ścieżkę w trybie Direct. Jeżeli będzie to samo to coś raczej z głośnikami nie jest dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tomek72 napisał:

Nie wygląda to dobrze, możesz spróbować ustawić odcięcie na frontach na 80Hz i skonfigurować je jako małe. Jednak moim zdaniem coś takiego nie powinno mieć miejsca nawet jeżeli są ustawione jako duże. Pytanie jak wyglądają Twoje ustawienia, czy nie masz coś "namieszane" w Audyssey i korektorach bądź poziomach głośników. Proponuję sprawdzić tę samą ścieżkę w trybie Direct. Jeżeli będzie to samo to coś raczej z głośnikami nie jest dobrze.

Witam Sprawdzalem na direkt jest normalnie . Na ustawieniu frontow na male tez. Po wlaczeniu eq dalej to samo. ustawilem bas na 80 hz i nic dalej za duzo. dopiero po wlaczeniu audyssey LFE jest normalnie. Mysle ze jest to wada konstrukcyjna glosnika. Membrany maja za malo miejsca w obudowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rafalik napisał:

Witam Sprawdzalem na direkt jest normalnie

Jeżeli w trybie Direct jest normalnie, podejrzewałbym raczej błąd w ustawieniach i powstawanie przesterowania w tym zakresie pasma, co powoduje że głośniki wpadają w nienormalną wibrację. Proponuję reset amplitunera, ponowną konfigurację Audyssey i sprawdzenie, bez "grzebania" w innych ustawieniach. Chyba że, w co nie chce mi się wierzyć te głośniki są za "słabe" do tego amplitunera i jeżeli dasz głośność na maks to tak się dzieje. A jeżeli chodzi o głośność nie polecam przekraczać 0db lub 80dB na "skali wyświetlacza" (zależy jaki tryb masz ustawiony) bo to co powyżej to co prawda moc jeszcze rośnie, ale zniekształcenia (THD) też i to w "tempie kwadratowym".

Sprawdziłem u siebie to samo demo "Amaze" i nic takiego się nie dzieje nawet przy maksymalnym poziomie głośności 0dB, albo w tej drugiej skali 80dB na wyświetlaczu, miałem taki poziom ciśnienia akustycznego że mikrofon z telefonu nie był w stanie zarejestrować najniższych częstotliwości, po prostu go przesterowało, ale z głośnikami wszystko OK, nagrałem drugi raz tym razem poziom -20dB lub 60dB na wyświetlaczu, jest to w zasadzie poziom przy którym najczęściej oglądam filmy i pokojem już trzęsie jak trzeba - na szczęście mieszkam w domku i nie muszę przejmować się sąsiadami 😉, przez chwilę też wyświetliłem tryb Info żebyś widział że u mnie to idzie z Audyssey, obniżyłem jakość video żeby nie zajmować za dużo miejsca - bo muszę przyznać Twój plik to chwilę potrzebował żeby ruszyć. Ja fronty mam skonfigurowane jako duże na pełne pasmo, czyli bez żadnych obcięć.

 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też klipsch rf62ii. I gdy podłączyłem  też było normalnie.klipsch dał radę. W ustawieniach mam bas 250 hz bez suba. Gdy dałem na 80 przesłanie trochę się zmniejszyło. Może za słabe są.  Wysłałem to nagranie do serwisu quadral. Pisałem z nimi wczoraj cały dzień. Nie powinno się tak dziać nawet przy dużym natężeniu basu. Jest to nowa seria i coś kombinowali tam z komorami i myślę że jest to błąd konstrukcji. Miałem to samo z sourandem tej serii też tak mruknął parę razy. Możesz spojrzeć na specyfikację tych głośników? Quadral chromium style 85. Jak nie znajdziesz na polskiej stronie to patrz na elektrowelt de. Tam je kupiłem 

Ampli był kalibrowany parę razy zawsze to samo

Dzieje się  tak od poziomu głośności 30 filmy oglądam na 40 maks 50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafalik napisał:

Dzieje się  tak od poziomu głośności 30 filmy oglądam na 40 maks 50.

no to ciekawe, bo jeżeli mówimy o skali wyświetlacza to maksymalnie 50% mocy, Ty masz SR7015 więc lepszy i nieco wydajniejszy model od mojego, ale skoro na Klipsch RF62 MkII nic się nie dzieje to chyba coś z tymi Quadralami nie tak, według specyfikacji moc mają podobną 125W Klipsch 130W Quadral, natomiast w impulsie Klipsch podaje 500W a Quadral 200. No i Quadral-e są 4Ohm-owe, zmieniałeś w amplitunerze konfigurację głośników z 8 na 4Ohm? Nie jestem specem od elektroniki, ale jedno jest pewne w dużym uproszczeniu podłączając głośnik 4Ohm pod końcówkę mocy 8Ohm jej moc się podwaja, nie wiem czy akurat jest to przyrost o 100%, że np. z 50W wzmacniacz może oddać 100W, ale wiem że to jest również szkodliwe dla wzmacniacza bo będzie się grzał. Zmień tę konfigurację instrukcja jeżeli tego nie robiłeś. Jak to nie pomoże to nie wiem co o tym sądzić, ale nie chce mi się wierzyć żeby Quadral wypuścił taki bubel - błąd konstrukcyjny.

Specyfikacje Klipsch RF62MkII i Quadral Chromium 85

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie zmieniłem w ampli. Ciekawe czy takie coś mogę reklamować.  Miałem tańsze głośniki i w żadnych nic takiego nie było.  Z ampli onkyo tx nr 828 bas schodził tak nisko że nie było go słychać tylko wiało powietrze. Membrany wibrowaly ale nie stukaly.  Hm co teraz?

W specyfikacji tychNic nie zmieniłem w ampli. Ciekawe czy takie coś mogę reklamować.  Miałem tańsze głośniki i w żadnych nic takiego nie było.  Z ampli onkyo tx nr 828 bas schodził tak nisko że nie było go słychać tylko wiało powietrze. Membrany wibrowaly ale nie stukaly.  Hm co teraz?

W specyfikacji tych quadral jest podane dla wzmacniaczy 4- 8 Ohm. Więc myślę że nie ma znaczenia jak jest ustawione

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w tym momencie problem chyba faktycznie leży w tych Quadralach, być może trafiłeś na uszkodzony egzemplarz, ale jak tak jest we wszystkich?, pozostaje chyba reklamować. Ciekawi mnie natomiast co dzieje się, a raczej co generuje ten "stukot" bo jakoś nie chce mi się wierzyć że te lub ta (bo może to jedna) membrana o coś uderza, przecież musiałoby się to odbić, albo nawet zrobić dziurę. Kiedyś ktoś na forum wrzucił zdjęcia bodaj centralnego ze zniszczonymi membranami i była dyskusja czy to wskutek grania, czy ktoś im pomógł, było to całkiem niedawno, ale o ile pamiętam to był chyba Monitor Audio. Najlepsze jest to, że jak zacząłem się przysłuchiwać temu co sam nagrałem, to zaczynam słyszeć takie pojedyncze kliknięcie, ale w centralnym, chyba na wszelki wypadek podniosę mu częstotliwość odcięcia 😉.

A przy okazji, do kolegów z większym doświadczeniem, jak Audyssey ustawi odcięcie głośnika np. na 100Hz, a ręcznie przestawimy na 150Hz i odtwarzamy w trybie z Audyssey to która częstotliwość ma priorytet, ta z kalibracji czy poprawiona ręcznie? Bo np. głośność - poziom centralnego jest akceptowany z ręcznej korekty (no i chyba sam się teraz złapałem, ja mam centralny podniesiony o 4dB żeby były lepiej słyszalne dialogi - muszę skorygować te odcięcie na dole 🤪)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te klipsch miałem z onkyo tx  nr 828 dobry ampli. Klipsch miałem cały komplet rf62ii rc 52ii  i parę rb 51 ii. Zestaw specjalnie pod oglądanie  filmów.  Byłem bardzo zadowolony.  Potem zmieniłem tv który ma dobrze jasny hdr wchodziły powoli blu Ray 4k z hdr ten ampli nie miał hdr ani dolby atmos. Zrobilem upgrate. Te quadrale słyszałem parę lat temu były to chromium style 8. Fajnie grały detaliczne szczegółowo.  Postanowiłem zmienić ampli . Onkyo nie ma za bardzo z czego wybierać Yamaha miałem już kiedyś demon jakoś tak nie .znajomy sprzedawca doradzał mi tego marantz. Głośniki chciałem te od quadral okazało się że weszła właśnie ulepszona wersja tych głośników.  Tak to było. 

Kable dobrze podpięty.  Pokazało by mi błąd przy kalibrowaniu

I mam . Głośniki nowość nie ma testów opinii. Na mnie testują.  Fakt że fajnie grają z tym marantz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tomek72 napisał:

No to w tym momencie problem chyba faktycznie leży w tych Quadralach, być może trafiłeś na uszkodzony egzemplarz, ale jak tak jest we wszystkich?, pozostaje chyba reklamować. Ciekawi mnie natomiast co dzieje się, a raczej co generuje ten "stukot" bo jakoś nie chce mi się wierzyć że te lub ta (bo może to jedna) membrana o coś uderza, przecież musiałoby się to odbić, albo nawet zrobić dziurę. Kiedyś ktoś na forum wrzucił zdjęcia bodaj centralnego ze zniszczonymi membranami i była dyskusja czy to wskutek grania, czy ktoś im pomógł, było to całkiem niedawno, ale o ile pamiętam to był chyba Monitor Audio. Najlepsze jest to, że jak zacząłem się przysłuchiwać temu co sam nagrałem, to zaczynam słyszeć takie pojedyncze kliknięcie, ale w centralnym, chyba na wszelki wypadek podniosę mu częstotliwość odcięcia 😉.

A przy okazji, do kolegów z większym doświadczeniem, jak Audyssey ustawi odcięcie głośnika np. na 100Hz, a ręcznie przestawimy na 150Hz i odtwarzamy w trybie z Audyssey to która częstotliwość ma priorytet, ta z kalibracji czy poprawiona ręcznie? Bo np. głośność - poziom centralnego jest akceptowany z ręcznej korekty (no i chyba sam się teraz złapałem, ja mam centralny podniesiony o 4dB żeby były lepiej słyszalne dialogi - muszę skorygować te odcięcie na dole 🤪)

Jak włączę audysey LFC wszystko jest ok. Jest bas nie wali nic. Gra naprawdę porządnie. Spec z quadral tak mi to wyjaśnił: Po wychyleniu przetwornikow  widać że dźwięk ma nienaturalną ilość głębokiego basu. Przesuwa to stożki do tyłu i do przodu wystarczająco daleko aby cefka drgająca opuściła pole magnetyczne a stożek natychmiast odskakuje.To powoduje odgłos klikania. Rozumiesz coś z tego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Piotr Sonido napisał:

Na obu tak jest?

Masz tam subwoofer w tym komplecie?

Kurcze zna, te Quadrale i nie kojarzę tego problemu.

Sprawdzałem je w stereo.

Wygladają jakby miały małe wychylenie membran. Znałem już wcześniej kolumny  o takim problemie.

Piotr

Jest  tak na jednym. Głośnik idzie do reklamacji.

32 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

Na obu tak jest?

Masz tam subwoofer w tym komplecie?

Kurcze zna, te Quadrale i nie kojarzę tego problemu.

Sprawdzałem je w stereo.

Wygladają jakby miały małe wychylenie membran. Znałem już wcześniej kolumny  o takim problemie.

Piotr

Znasz te głośniki? Co możesz o nich powiedzieć? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Na obu tak jest?

Masz tam subwoofer w tym komplecie?

Kurcze zna, te Quadrale i nie kojarzę tego problemu.

Sprawdzałem je w stereo.

Wygladają jakby miały małe wychylenie membran. Znałem już wcześniej kolumny  o takim problemie.

Piotr

Reklamuje się taki coś w glosnikach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafalik napisał:

Jest  tak na jednym. Głośnik idzie do reklamacji.

No to jeśli jest na jednym to na pewno reklamacja.

To głośnik , jeden z był zapewne uszkodzony.

19 godzin temu, Rafalik napisał:

Reklamuje się taki coś w glosnikach?

Zdecydowanie tak.

22 godziny temu, Rafalik napisał:

Znasz te głośniki? Co możesz o nich powiedzieć? 

Swego czasu bardzo lubiłem wyższe modele Quadrala. To granie detaliczne, konkretne, szybkie. Kolumny dobrze wykonane. Moim zdaniem lepsze od Cantona ktory gra podobnie.

Reklamuj to i bedziesz zadowolony.

Do Marantza pasują.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to jeśli jest na jednym to na pewno reklamacja.

To głośnik , jeden z był zapewne uszkodzony.

Zdecydowanie tak.

Swego czasu bardzo lubiłem wyższe modele Quadrala. To granie detaliczne, konkretne, szybkie. Kolumny dobrze wykonane. Moim zdaniem lepsze od Cantona ktory gra podobnie.

Reklamuj to i bedziesz zadowolony.

Do Marantza pasują.

Piotr

12 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

No to jeśli jest na jednym to na pewno reklamacja.

To głośnik , jeden z był zapewne uszkodzony.

Zdecydowanie tak.

Swego czasu bardzo lubiłem wyższe modele Quadrala. To granie detaliczne, konkretne, szybkie. Kolumny dobrze wykonane. Moim zdaniem lepsze od Cantona ktory gra podobnie.

Reklamuj to i bedziesz zadowolony.

Do Marantza pasują.

Piotr

Mówisz o serii chromium style8. Ja mam tą najnowszą chromium style 85 są jeszcze 105 i chyba 65. Przyczyna dziwnego  klikania w znajduje się w uszkodzonym  głośniku sredniotonowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...