Skocz do zawartości

Wzmacniacz do ELAC Debut 2.0 B5.2


verone

Recommended Posts

Witam!
Poszukuję odpowiedniego wzmacniacza do kolumn ELAC Debut 2.0 B5.2. Zestaw będzie grał w małym pokoju ok 10m2 (w salonie mam wzmacniacz Rotel A11 Tribute i jestem bardzo zadowolony).

Tutaj myślałem o czymś trochę tańszym. Z używanych biorę pod uwagę NAD C316bee. Większość używek to jednak wersja v1 (mają ponad 7 lat) i czytając różne posty dotyczące modeli tej serii boję się, że za chwilę będzie musiał trafić do serwisu.

Druga opcja to nowa Taga Harmony HTR-1000 CD. Czy będzie odpowiednia do tych kolumn?

A  może macie jakieś inne ciekawe propozycje? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, verone napisał:

A co powiecie o takich wzmacniaczach jak Topping MX5 lub SMSL A300? 

Mam akurat obydwa, grały u mnie też z Elacami, tylko Uni-fi 2.0 UB52.  Jak masz źródło analogowe czy DAC to weź A300. Jeżeli chcesz mieć wszystko w jednym, a nie potrzebujesz dużo mocy to MX5.

MX5 jest lepiej zrobiony i bardziej funkcjonalny. A300 ma dużo więcej czystej mocy i lepszego pilota ale nie jest tak dobrze wykonany i BT czy USB są słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Q21 napisał:

Cześć,
Również jestem zdania, że najlepiej te kolumny zgrywają się z jaśniej brzmiącymi wzmacniaczami typu Yamaha AS701 czy Cambridge Audio AXA35.

Taga Harmony HTR1000CD będzie lepszym rozwiązaniem niż NAD C316BEE ale musiałbyś pomyśleć nad wymianą lamp w przyszłości.

Z ciekawości zapytam - jeśli Taga nie jest dobrym rozwiązaniem z tymi lampami, z którymi jest sprzedawana, to czy zestaw, który mają Państwo w ofercie z Elac B6.2 nie ma sensu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, anteksłowikowski napisał:

Z ciekawości zapytam - jeśli Taga nie jest dobrym rozwiązaniem z tymi lampami, z którymi jest sprzedawana, to czy zestaw, który mają Państwo w ofercie z Elac B6.2 nie ma sensu?

Zestawy zawsze pokazujemy i nie jest to złe połączenie ale w mojej ocenie warto byłoby w przyszłości pomyśleć nad wymianą lamp na dynamiczniejsze, nieco jaśniejsze. Oczywiście mowa o tym konkretnym przypadku, a nie w ogóle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2022 o 20:25, lysyrafal napisał:

Argon Audio SA1 

Pioneer A-10AE

Argon Audio SA1 - czy to będzie lepszy wybór niż Topping MX5? Warto dopłacić?

Pioneer A-10AE - czy jest możliwość dokupienia pilota? bo tak bez pilota sterowanie głośnością trochę słabo
 

4 godziny temu, Q21 napisał:

Zestawy zawsze pokazujemy i nie jest to złe połączenie ale w mojej ocenie warto byłoby w przyszłości pomyśleć nad wymianą lamp na dynamiczniejsze, nieco jaśniejsze. Oczywiście mowa o tym konkretnym przypadku, a nie w ogóle. 

A polecacie jakieś konkretne lampy? Nigdy nie miałem do czynienia z lampami więc pytanie czy można je w tym konkretnym modelu wymienić samemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To tylko zestawy. Zabieg marketingowy....

Harman nie pasuje, jest za ciepły. Topaz to starsza linia obecnych AXA. Jak cena lepsza to mozna brac.

Piotr

A do kolumn ze wstęgą, takich jak Emotiva, Elac Carina, Dynavoice jakiego typu wzmacniacze pasują lepiej? Można zrobić jakieś uogólnienie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, verone napisał:

Argon Audio SA1 - czy to będzie lepszy wybór niż Topping MX5? Warto dopłacić?

Nie słuchałem wzmacniacza Topping, więc ich nie porównam.

6 godzin temu, verone napisał:

Pioneer A-10AE - czy jest możliwość dokupienia pilota? bo tak bez pilota sterowanie głośnością trochę słabo

W tej kwestii trzeba by pytać branżę, albo może jakiś uniwersalny pilot i go zaprogramować.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, anteksłowikowski napisał:

A do kolumn ze wstęgą, takich jak Emotiva, Elac Carina, Dynavoice jakiego typu wzmacniacze pasują lepiej? Można zrobić jakieś uogólnienie?

niestety nie mozna. Bo niektóre graja jasniej a drugie nie.

Ale uważał bym chyba jednak na wzmacniacze w klasie D. Analityczne. Bo wstęga jest na to podatna.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, verone napisał:

A polecacie jakieś konkretne lampy? Nigdy nie miałem do czynienia z lampami więc pytanie czy można je w tym konkretnym modelu wymienić samemu?

Wymienialiśmy kilkukrotnie klientom lampy. Jeśli chciałbyś poprawić dynamikę oraz zapewnić więcej detali kosztem barwy to Electro Harmonix sprawdzają się bardzo dobrze. Dużym plusem dla HTR1000CD V2 są lampy ECC83, jest bardzo dużo zamienników :)
Warto byłoby także poszukać starych Philips Jan 12ax7 ( takie z zielonymi napisami), bardzo detaliczne brzmienie z dużą przestrzenią. Dodatkowo zyskujesz sprężystość basu. 

Wymiana jest bardzo prosta i można to zrobić samemu, gwarancji oczywiście się nie traci. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Ostatecznie znalazłem w dobrym stanie Cambridge Topaz AM10, więc powinno być ok. 

Teraz kolejne pytanie do Was, tym razem o DAC.

Powiedzcie co lepiej sprawdzi się do mojego obecnego systemu. Mam na oku Dac Magic 100, Topping E30 i Pro-Ject Dac Box E. A może zaproponujecie coś innego w kwocie podobnej do wymienionych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...