Skocz do zawartości

Zestaw 2.1 do filmów/muzyki/konsoli


gooli

Recommended Posts

Witam
Potrzebuję Waszej pomocy. Szukam zestawu amplituner + 2 głośniki podłogowe + subwoofer do filmów, muzyki i konsoli. Głośniki białe (mam białe meble).
Zestaw będzie stał w salonie 4x5 m2.
Do tej pory nie miałem żadnych głośników zewn., ale teraz chcę to zmienić.
Amplituner będzie podłączony do tv 4k HDR10+ (jeśli to istotne) i Xbox Series S.
Filmy z vod, muzyka z tv (youtube, spotify) i telefonu (spotify). Słucham wszystkiego po trochu, głównie: rock, disco, pop.
Potrzebuję amplitunera z wifi, ethernet, bluetooth. Dobrze żeby miał radio cyfrowe DAB+.
Budżet ok. 6k zł. Sprzęt nowy.
Nie potrzebuję super jakości dźwięku (nie mam wyszukanego słuchu) i dźwięku przestrzennego, ale chciałbym usłyszeć różnicę w muzyce, filmach i grach w porównaniu do głośników tv ;) Zależy mi na dobrym basie i funkcjonalności.
Jeśli chodzi o amplituner to czy DENON AVR-S660H był by ok? Nie widzę tylko nigdzie czy ma DAB+ (patrząc na antenę w kształcie płetwy to chyba DAB+?). Nie wiem też jakie głośniki by do niego pasowały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu kupować amplituner kina domowego jeśli będziesz miał tylko dwie kolumny.

Amplitunery kinowe są teraz bardzo drogie. Wiele stracisz.

Lepiej brac  Yamahe RN602 z ELAC F6.2. Niestety Yamahe musisz kupować w top HiFi tylko w promocyjnych zestawach z kolumnami. Solo ma chorą cenę! No chyba że możesz sprowadzić go z niemiec, Amazon to warto wybrac czasem inne kolumny.

Albo wzmak podłączony optykiem? Bez sieci?

CXA61 na promocji w Q21 + Aurora 700 + 30sub

Cambridge AXR100D jako alternatywa.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew.

Sprzęt chcę kupić w PL, w stacjonarnym sklepie. Żadne allegro/amazony/sprawdzanie z Niemiec nie wchodzi w grę.

Chcę też mieć funkcje sieciowe w amplitunerze.

Patrząc na ceny podanych przez Ciebie amplitunerów stereo to jednak wychodzą one drożej niż ten amplituner kina domowego.

Poszukam jeszcze jakiś promocji amplituner stereo + kolumny jak radzisz, ale przydałaby mi się informacja jakie kolumny jednak pasowałyby do tego Denona. Miałbym porównanie cenowe. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej wspomniano bez sensu pchać się w amplituner wielokanałowy skoro chcesz tylko mieć dwie kolumny i nawet sub, tym bardziej, że ampliunery kinowe grają muzycznie raczej słabo. Każdy jeden wzmacniacz, który będzie miał wejścia cyfrowe da radę w temacie. Xboxa do TV po HDMI i z TV do wzmaka optykiem.

Z budżetowych wzmacniaczy masz chociażby Quad Vena II, czy Audiolab 6000a jeśli chciałbyś mieć obsługę sieci to mają również wersje ze strumieniówkami wbudowanymi (z dopiskiem play) jak również wtedy w grę wchodzi Octavio AMP (tutaj niestety nie podłączysz suba). Pewnie jakiś outletowy CXA61 też by się załapał w niższym budżecie.

Z budżetowych kolumn warto zerknąć na Pylon Pearl 25/27, Heco Aurora 700, Q Acoustic 3050i.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, gooli napisał:

Patrząc na ceny podanych przez Ciebie amplitunerów stereo to jednak wychodzą one drożej niż ten amplituner kina domowego.

Ale różnica w dzwieku to kilka klas.

22 godziny temu, gooli napisał:

Poszukam jeszcze jakiś promocji amplituner stereo + kolumny jak radzisz, ale przydałaby mi się informacja jakie kolumny jednak pasowałyby do tego Denona.

żadne bo on gra słabo w stereo

9 godzin temu, gooli napisał:

Dzięki, ten Octavio AMP wydaje się idealny dla mnie.

Co do suba to widzę, że ma do niego złącze: https://www.q21.pl/octavio-amp-zasilacz-24v.html

 

Nie napalaj się. Q21 jest jego dystrybutorem więc teraz pojawia się w propozycjach cały czas. Jeśli odsłuchasz i Ci spasuje to ok.

Ale moim zdaniem warto polować na coś innego.

Któryś forumowicz go już testował i pisał wczoraj, przedwczoraj że jednak nie.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...