Skocz do zawartości

Proszę o pomoc przy podłączeniu subwoofera


Boy

Recommended Posts

Witam kolegów, posiadam wzmacniacz yamaha ax890,napędza kolumny podłogowe canton chrono 509dc, gra to ładnie, jednak pozostał mi z kina sub aktywny klipsch r120sw, czy da się go podłączyć do tego wzmacniacza? Szkoda że nie ma wejść high, sub ma 2 miesiące, i trochę mi go szkoda sprzedawać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej Yamaszce masz chyba Pre Out i pod te zlacze mozesz podlaczyc aktywny subwoofer przewodem 2xRCA.

Nie zapomnij o odcieciu czestotliwosci na subwooferze filtrem dolnoprzepustowym na 100 Hz lub nizej dla subwoofera. 

Z tym, ze sam bedziesz mial spory problem dobrze zgrac suba z kolumnami, zgranie fazowe i tak dalej... 

Edytowano przez zolt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Michał Gałązka napisał:

@zolt a jak wygląda wtedy kwestia podgłaśniania i ściszania ? sub będzie mieć jedną głośność ( zadaną na subie) bez względu na głośność muzyki na wzmaku czy jak ?

Na Pre Out powinna glosnosc chodzic normalnie z wzmacniacza.

Na subie ustawic zadana glosnosc, by dopelnial stereo, a potem juz krecic z wzmacniacza i podglaszac powinny sie i kolumny i sub. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, jak wyjmę zwory, podepnę suba to tylko sub gra, nie mam osobnego pre out,a w subie nie ma hi level input, ale rozwiązałem to inaczej, pogrzebałem trochę i znalazłem trochę gratów ze starych kolumn, subów itd, no skarbnica😂😂, lutownica na stół i ogień😂😂, z Voice krafta zabrałem tylko panel z hi levelem, reszta elektrowni czyli trafo że wzmacniaczem odcięte,dosłownie szlifierką😂😂😂, i powstał taki twór, troszkę mierzenia, dołożony chinch line out pod subwoofer aktywny, zasilanie urzadzenia niestety musi być 12v,i podpiąłem sekcje "B" z wzmacniacza pod ten twór, no i klipscha, działa to tak jak powinno, są na rynku mniejsze filtry niż moje perpetum, ale po co, sub gra tak jak grał mi na amplitunerze, ale jednak rezygnuje z niego, psuje mi piękny dźwięk jaki moje cantonki z siebie wykrzesiły po zmianie ampli na wzmacniacz stereo, klipsch wylądował w dobrej cenie na portalu, jest nowy z gwarancją, dobrym kablem itd, nie mniej dziękuję wam za wskazówki 💪💪🤤

IMG_20220901_070932.jpg

IMG_20220901_070908.jpg

Edytowano przez Boy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...