Skocz do zawartości

Kino domowe - pomoc w doborze - ponownie :)


Wojciech Sołowiej

Recommended Posts

22 godziny temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Witam ponownie wszystkich. Po zapoznaniu się z różnym sprzętem padła decyzja na Arcam AVR 10 lub 11 zależnie od promocji. Niestety nie mogę dobrać niczego konkretnego w budżecie jaki mam-góra 12 k. 

Macie może jakieś propozycje?

Pozdrawiam.

Mowisz o kolumnach teraz?

1 godzinę temu, Wojciech Sołowiej napisał:

Sorki. Chodzi w ostatnim poście o dobór głośników.

Pozdrawiam 

Silver 500 to dobry trop. Nautilus 2 z rzeszowa miał je na wyprzedaży. zadzwoń do nich czy mają komplet i mogą zrobić Ci dobrą cenę.

Dobry trop to także Heco Revolution 7, Acustic Energy AE320,

Ale możemy poszukać jeszcze czegoś ciekawego. Skąd jesteś?

Piotr

 

 

Edytowano przez Piotr Sonido
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich. Jak obiecałem pisze po zakupie sprzętu. Niestety nie udało mi się wszystkiego zakupić zgodnie z założeniami.....ostatnie podwyżki mocno ograniczyły moje możliwości. 

 

W rezultacie obecnie jestem posiadaczem Arcam AVR 20 połączony z Monitor Audio silver 500 7g. Jak na razie w zestawie dwa fronty plus centralny. Suuroundy i sub pozostawiłem na zakup w późniejszy terminie - jak pisałem ceny mnie troszkę zaskoczyły. 

Ogólnie wszystko gra i buczy. Zestawił naprawdę fajny. 

 

Z wyjątkiem jednej rzeczy nie wiem jak wyciągnąć miąższość w dźwięku. 

Bas jest w miarę ok, nie jest ospały, gdzie trzeba tam jest tylko tak troszkę mało soczysty. Góra gra wg. mnie fenomenalnie. Największy problem mam na gitarze. Słyszę dźwięki a nie słyszę strun. Na jednym z utworów wiem że występują dźwięki palców gitarzysty przemieszczających się po gryfie....a obecnie tu tego nie słyszę. 

Zastanawiam się co można było by poprawić....macie może jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem w biampingu przewód posrebrzany. 

Efekt był taki że podbite zostały wysokie tony. Trochę jazgotliwe brzmienie. Plusem niewątpliwie był bardziej soczysty bas i średnica . Ogólnie wrażenie było lepsze niż przy samej melodice. Jednak po dwóch dniach słuchania powróciłem do samej melodica. Na nowo odkryłem bas który mam wrażenie jakby się nieco poprawił. Brakuje co prawda tej soczystości ale wolę tak niż podbicie jakie dawało sreberko. 

Muszę poszukać czegoś innego z kabli. 

Odnośnie zabawy equalizerem. Tak trochę się pobawiłem i trochę poprawiło to wrażenia odsłuchowe ale to wg mnie. Moja żona ma inny słuch niż ja i jej moje zmiany nie przypadły do gustu. 

 

Macie jakiś pomysł jakie przewody mogły by pomóc. Ewentualnie czy jest sens iść w przewody?

Zastanawiam się nad zakupem chord clerawey używanego. Czy jest sens? 

 

Pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...