Skocz do zawartości

Dobór wzmacniacza do kolumn Triangle Celius 902.


dyzio 85

Recommended Posts

Dzień dobry potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza do kolumn Triangle Celius 902.
Od razu muszę zaznaczyć, że muszę kupić sprzęt w ciemno, z uwagi, że mieszkam za granicą i nie mam możliwości wypożyczenia i odsłuchu. Dzwoniąc do profesjonalnego sklepu ze sprzętem hi-fi, dowiedziałem się, że moje kolumny są, jak to powiedział sprzedawca dość specyficzne, i że maja wysoką skuteczność, ale niską impedancję na poziomie ok. 5 ohm. Miły pan powiedział, że te kolumny potrzebują dobrego pieca i zaproponował jakiegoś rotela za 5 tys.mój budżet to ok. 2,5 tys.wiec wchodzi w grę sprzęt tylko uzywany. Sprzęt ma być podłączony do tv i służyć do słuchania muzyki głównie z you tube. Fajnie jak będzie bluetooth. Muzyka, jakiej słucham to praktycznie wszystko oprócz heavy metalu i disco polo. Słucham bardzo dużo koncertów nagranych na żywo. Podczas słuchania chciałbym się poczuć tak jakbym był na tym koncercie, usłyszeć jak najwięcej szczegółów, instrumentów, nie zależy mi bardzo na potężnym basie. Powierzchnia to ok 50m2,ale nisko ok. 2,20 i w kształcie litery L (piwnica), wiec akustyka kiepska.z tego, co poczytałem i się dowiedziałem to yamaha z Pioneer , może być za ostro, sucho na górze. Moje typy to:

Magnat MR 780

Cambridge Audio AXR100

DENON PMA-800ne

MARANTZ PM6006

Cambridge audio cxa60

Lub zupełnie coś innego. Może ktoś posiada takie kolumny z innym wzmacniaczem, który może polecić. Nie wiem jak one graja, bo dostałem je w prezencie, a informacji na ich temat praktycznie nie ma mimo iż są dostępne w sklepach muzycznych.Będe wdzięczny za każą podpowiedź.Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2022 o 07:27, Piotr Sonido napisał:

To nie jest nietypowe. Wśród kolumn to raczej norma :P

Żaden ze wzmacniaczy które wybrałeś. Bo jesli szukasz uzywanego to może być po prostu lepszy.

Tu polecał bym Ciepłego wydajnego Denon PMA 1520AE, starszego PMA1560 albo elekotrnika od Harmana jak HK 680.

Piotr

Dziękuje za odpowiedź. Z tych trzech najbardziej pasuje mi Denon PMA 1520AE, ale ciężko coś znaleźć. Z racji tego, że te wzmacniacze mają co najmniej 10 lat jest też spore ryzyko, że sprzęt może być zużyty lub uszkodzony. Nie mam pewnego źródła gdzie mógłbym nabyć taki wzmacnicz. A co byś powiedział na zakup jednak tego magnata MR 780 (można go już kupić za ok. 2,5 tys.,nowego) i wymienić mu lampy na lepsze? Też podobno ma ciepłe brzmienie. Zbiera on bardzo dobre opinie,również na tym forum, Chodzi mi też o to, czy jest sens wydawac dużo pieniedzy na coś co może nie ma prawa zabrzmieć dobrze w tym pomieszczeniu. Co innego, gdyby był to salon w domu. Tak jak pisałem jest to piwnica w kształcie litery L, nisko ok. 2,20. na podłodze płytki, ściany gołe niby stoi sofa fotele, stół do bilarda, trochę sprzętu do ćwiczeń i to w zasadzie tyle. Jeden pan ze sklepu powiedział mi, że w takim pomieszczeniu nic nie zagra dobrze. Ale twierdził, że ten magnat da sobie radę, ewentualnie proponował DENONA PMA-800ne też nowego za ok. 2,5 tys.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon PMA 800 to słaby wzmacniacz nie warto.

MR 780 to dobry wzmacniacz i wart swojej ceny. Jesli chcesz coś nowszego to tak.

Co do 1520 albo jego odpowiedników 1510 i tak dalej to nie ma się co obawiać. Wzmacniacz wymaga przeglądu serwisowego i tyle. Jednak klasa, nie 3 klasy wyżej.

Ale jak wolisz

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, dyzio 85 napisał:

Jeden pan ze sklepu powiedział mi, że w takim pomieszczeniu nic nie zagra dobrze.

Tu mówi, że nic nie zagra?

18 godzin temu, dyzio 85 napisał:

Ale twierdził, że ten magnat da sobie radę, ewentualnie proponował DENONA PMA-800ne też nowego za ok. 2,5 tys.

A tu twierdzi, że jednak coś zagra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Tu mówi, że nic nie zagra?

A tu twierdzi, że jednak coś zagra?

To ja to źle napisałem. Mój błąd przepraszam. Piszę w nocy po pracy. W pierwszym sklepie, do którego zadzwoniłem pan stwierdził ,że te kolumny są specyficzne i wymagają dobrego wzmacniacza i zaproponował rotela za ok. 5 tys. podczas dalszej rozmowy, gdy pytał o pomieszczenie delikatnie stwierdził ze, tam nic dobrze nie zagra. Zaproponował zadbać o akustykę, położyć dywan, zawiesić obrazy, zasłony i takie tam i powiedział z to dużo pomoże. W drugim sklepie, do którego zadzwoniłem o porade od razu zapytałem czy dostanę wzmacniacz w kwocie ok.2,5tys. który sobie poradzi z moimi kolumnami no i tam pan mówił o magnacie mr 780 i denonie pma800, że spokojnie dadzą rade. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzwoniłeś do Topa. nie mieli nic tańszego to zaproponowali Rotela :P

nie przejmuj się.

8 godzin temu, dyzio 85 napisał:

W drugim sklepie, do którego zadzwoniłem o porade od razu zapytałem czy dostanę wzmacniacz w kwocie ok.2,5tys. który sobie poradzi z moimi kolumnami no i tam pan mówił o magnacie mr 780 i denonie pma800, że spokojnie dadzą rade. 

W drugim było znaczeni lepiej. Ale z tym Denonem to bym jednak uważał. To nie są małe kolumny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, dyzio 85 napisał:

To ja to źle napisałem. Mój błąd przepraszam. Piszę w nocy po pracy. W pierwszym sklepie, do którego zadzwoniłem pan stwierdził ,że te kolumny są specyficzne i wymagają dobrego wzmacniacza i zaproponował rotela za ok. 5 tys. podczas dalszej rozmowy, gdy pytał o pomieszczenie delikatnie stwierdził ze, tam nic dobrze nie zagra. Zaproponował zadbać o akustykę, położyć dywan, zawiesić obrazy, zasłony i takie tam i powiedział z to dużo pomoże. W drugim sklepie, do którego zadzwoniłem o porade od razu zapytałem czy dostanę wzmacniacz w kwocie ok.2,5tys. który sobie poradzi z moimi kolumnami no i tam pan mówił o magnacie mr 780 i denonie pma800, że spokojnie dadzą rade. 

Teraz wszystko jasne i trzeba by jednak zadbać o akustykę, szczególnie mając na uwadze powierzchnię pomieszczenia. Ze swojej strony polecam do odsłuchu np:

SVS Prime Wireless Soundbase

Xindak A-06 New Edition

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2022 o 21:18, dyzio 85 napisał:

Magnat MR 780

Cambridge Audio AXR100

DENON PMA-800ne

MARANTZ PM6006

Cambridge audio cxa60

Do Triangle Celius 902 z tych modeli Magnat MR 780 może być dobrym rozwiązaniem dla Twoich potrzeb. Jego ocieplony charakter grania  w połączeniu ze szczegółową górą modelu 902, zapewni górę żywą i energetyczną, ale nie agresywną. Kolumny te są łatwe do wysterowania i moc Magnata w zupełności wystarczy. Oczywiście wyższe modele wzmacniaczy wydobędą jeszcze lepszej jakości granie z tych kolumn. Z cieplej grających wzmacniaczy polecam ewentualnie jeszcze model Exposure 1010 i Musical Fidelity M2si.

Celiusy 902 w połączeniu z Marantzem czy wymienionymi wzmacniaczami Cambridge Audio mogą momentami zagrać za ostro i na dłuższą metę męczyć wysokimi tonami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...