Skocz do zawartości

rms.pl

Branża
 • Zawartość

  1 777
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Białystok

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Modelowi 1010 niczego nie brakuje w budżecie do 3k za nowy wzmacniacz, poleciłem ten model też z tego względu, że jest to bardziej ocieplone, spokojniejsze granie niż w modelu 2010, tutaj też dochodzi kwestia preferencji ponieważ jak ktoś szuka bardzo wysokiej dynamiki i dysponuj większą kwotą do wydania to 2010 wygrywa bezwzględnie. Znowu zwiększając budżet pojawią się też jeszcze inne opcje do wyboru.
 2. Pod aktywność fizyczną polecam dedykowane słuchawki do tego MEE Audio M9BG2, jest zestaw różnych gumek dokanałowych (czym lepiej wpasuje się w ucho ty lepsza izolacja o hałasu z zewnątrz) oraz jedna w kształcie płetwy poprawiająca trzymanie np. podczas biegania, wodoszczelność IPX5. Jak będziesz długo uwał podczas pracy to postaraj się nie przesadzać z głośnością, aby nie było uczucia zmęczenia słuchu i dbaj o czystość słuchawek.
 3. Pod 20m2 dosyć bezpiecznym wyborem w kwestii niskich tonów są Polk RTiA5, mają dosyć dobrą kontrolę niskich tonów i zazwyczaj nie ma problemów z ich nadmiarem/jakością w tej wielkości pomieszczeniu.
 4. Pod te kolumny w tym budżecie polecam sprawdzić też połączenie z cieplej grającymi sprzętami np. wymieniony tutaj przez Q21, Magantem MR-780, a ze wzmacniaczy zintegrowanych z Exposurem 1010
 5. Małe sprostowanie, produkcja szkocka
 6. Pod wymagania autora wątku, również mogę polecić, dół odpowiednio dociążony, górą wyraźna, choć nie jest typowy styl V jak w Klipsch z mocniej wycofanym średnim zakresem. Łatwe do ustawienia, tzn. dobrze znoszą bliskość ścian, bez mocnego wzbudzania basu, dodatkowo łatwe do wysterowania. Moim zdaniem warto odsłuchać i np. porównać z kolumnami Klipsch jaki styl bardziej pasuje.
 7. Podczas treningów dokanałówki są dużo wygodniejsze, zwłaszcza nie jest tak gorąco w uszy jak w nausznych, przez to mniej poci się ucho, nie obciążają głowy. Tak jak napisał MobyDick należy dbać o higienę ucha i po każdym treningu czyścić słuchawki. Jak szukasz słuchawek do używania w czasie treningów, biegania to polecam dedykowane pod to MEE Audio M9BG2
 8. Dociążony bas, brzmienie ocieplone, ale detale dalej są wyraźne, czysto, gładko odtwarzane, choć też nie jest to granie w stronę jak maksymalnej rozdzielczości, że najdrobniejszy szmer słychać, może dać Tobie połączenie Kefów z końcówką NuPrima STA-9 i z dedykowanym przedwzmacniaczem/DAC DAC-9 lub DAC-9SE (na nowszej kości AK4493EQ, w stosunku do poprzednika jest lekka poprawa w budowaniu przestrzeni), które to praktycznie w każdym połączeniu nadają masy niskim tonom. Jeżeli chcesz przetestować u Siebie zestaw z R5 to zapraszam na PW i sam zobaczysz czy to jest to czego szukasz. Okablowanie zostawiłbym na sam koniec, do dopieszczenia grania.
 9. Ogólnie zazwyczaj główne zmiany w grania kolumn zachodzą przez pierwsze 50 godzin, rozruszanie się zawieszeń i wygrzanie się elementów w zwrotnicy. Potem zmiany są już dużo mniejsze, a zazwyczaj po około 100g grają jak trzeba. Najlepiej aby materiał muzyczny był różnego typu, słuchany na różnych poziomach głośności, a nie cały czas bardzo cicho.
 10. Jak chcesz mobilności i wygody, to polecam sprawdzenie MEE Audio X20, pomimo transmisji Bluetooth dźwięk jest bardzo dobrej jakości, a same słuchawki bardzo wiernie go odtwarzają, równo, naturalnie, budując bardzo dobrze przestrzeń, bas nie jest w nich podbity ponad resztę pasma. W razie chęci przetestowania, zapraszam na PW.
 11. Do tej wielkości pomieszczenia Monitor Audio Silver 300 będą wystarczające, choć najlepiej wypożycz albo przejdź się na odsłuch do salonu, ponieważ każdy inaczej odbiera co to jest duża ilość basu. Inna konfiguracja, którą możesz wziąć pod uwagę to podstawki Triangle Esprit Comete EZ w połączeniu z subwooferem SVS SB-1000 PRO
 12. Zapraszamy do naszego salonu RMS w Białymstoku na odsłuch kolumn Lyngdorf Audio: modelu FR-1 do montażu na ścianie i CS-1 przeznaczonego do umiejscowienia wewnątrz szafki. Lyngdorf Audio FR-1 >>> Lyngdorf FR-1 to dwudrożne kolumny, w których odtwarzanie niskich tonów wspomagane jest membraną bierną. Zapewniają wysoki poziom wydajności, zachowując swój muzykalny charakter. Kolumny FR-1 pozwalają na uzyskanie głębokiego basu z tej eleganckiej, płytkiej obudowy. Za wysokie tony odpowiada tweeter z tekstylną kopułką, natomiast zakres średnich i niskich tonów odpowiadają przetworniki wyposażone w aluminiową membranę. Głębokość obudowy została zredukowana do minimum, by utrzymać kolumny jak najbliżej ściany i zapewnić dyskretne umieszczenie w pokoju. W ten sposób osiągnięto optymalne dopasowanie do pomieszczenia, przy zachowaniu jednak wysokich walorów brzmieniowych. Lyngdorf Audio CS-1 >>> Lyngdorf CS-1 to kompaktowa kolumna, zaprojektowana specjalnie, aby umożliwiać dyskretne umieszczenie w takich miejscach jak szafki stojące, komody i szafki pod telewizor. Dlatego też CS-1 nie umieszczamy w pionie. Kolumna ta została celowo zaprojektowana jako konstrukcja pozioma i przeznaczona do pracy w tej pozycji. Bass-refleks jest skierowany do przodu, natomiast głośnik wysokotonowy jest zamontowany na wysuniętej i pochylonej pod kątem powierzchni. Takie specjalne umieszczenie głośnika pozwala zmniejszyć dyfrakcję dźwięku na krawędziach wnęki meblowej i poprawia kierowanie dźwięku w stronę obszaru odsłuchu, a co za tym idzie zapewnia lepsze budowanie przestrzeni dźwiękowej. Głośnik Lyngdorf CS-1 jest dostarczany bez przedniej maskownicy, co pozwala mu dostarczać najczystszy dźwięk, na przykład za drzwiami z tkaniny w meblach telewizyjnych. Zadzwoń i ustal termin Twojego odsłuchu Sklep.RMS.pl Adres: ul. Hetmańska 33B, 15-727 Białystok Godziny pracy: poniedziałek - piątek: 8:30 - 18:00 sobota: 10:00 - 16:00 Zadzwoń do naszych Doradców: tel. 85 747 97 50 tel. kom.: 607 266 304 lub 607 266 301
 13. Heco Aurora 1000 moim zdaniem to zdecydowanie za dużo do 20m2. Basu było by sporo, ale raczej z powodu modów pomieszczenia, można było by spodziewać się jego buczenia, czyli kiepskiej jakości jego odtwarzania.
 14. Na początek i nie tylko, może przypaść do gustu NuPrime Omnia WR-1. Jest już trochę czasu na rynki i z softem nie ma problemów. Aplikacja Omnia Receiver jest dosyć przejrzysta i nie sprawia problemów z konfiguracją.
 15. Pod takie preferencje polecam sprawdzenia MEE Audio Pinnacle P2, granie wyrównane, z dobrą kontrolą dołu, wyraźnymi wokalami i nie wycofaną górą. Przekazują wszystkie detale z nagrania i budują bardzo dobrze przestrzeń jak na dokanałówki. W razie chęci wypożyczenia zapraszam do kontaktu.
×
×
 • Utwórz nowe...