Skocz do zawartości

rms.pl

Branża
 • Zawartość

  2 108
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Białystok

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Zapraszamy do naszego salonu na odsłuchy najnowszych podstawkowych kolumn Avyra 622 firmy Morel. Gają dźwiękiem nasyconym, ale z zachowaniem dynamiki i wysokiej rozdzielczości, bez popadania w agresywność. Można powiedzieć, że idealne kolumny do długich odsłuchów😎 𝐒𝐘𝐒𝐓𝐄𝐌 𝐀𝐔𝐃𝐈𝐎: ⚫ 𝐊𝐨𝐥𝐮𝐦𝐧𝐲: Morel Avyra 622 https://sklep.rms.pl/morel-avyra-622-kolumny-podstawkowe-2szt ⚫ Ź𝐫ó𝐝ł𝐨: Arcam Radia ST5 https://sklep.rms.pl/arcam-radia-st5-st-5-odtwarzacz-strumieniowy-streamer-wifi-roon-ready ⚫ 𝐖𝐳𝐦𝐚𝐜𝐧𝐢𝐚𝐜𝐳: Exposure 3010S2D https://sklep.rms.pl/exposure-3010s2d-amp-3010-s2d-wzmacniacz-zintegrowany-stereo-110w ⚫ 𝐊𝐚𝐛𝐥𝐞 𝐠ł𝐨ś𝐧𝐢𝐤𝐨𝐰𝐞: Melodika BSSC5020 2x 5mm2 https://sklep.rms.pl/melodika-bssc5020-bssc-5020-brown-sugar-z-solid-grip-przewod-glosnikowy-klasy-pre-hi-end-2-x-5-0mm2-2m-2szt ⚫ 𝐊𝐚𝐛𝐥𝐞 𝐑𝐂𝐀 𝐌𝐞𝐥𝐨𝐝𝐢𝐤𝐚 𝐌𝐃𝟐𝐑𝐃𝟎𝟓 https://sklep.rms.pl/melodika-md2rd05-purple-rain-black-edition-kabel-2xrca-2x-rca-interkonekt-kierunkowy-0-5m Zadzwoń i ustal termin Twojego odsłuchu! 👉 tel. 85 747 97 50 👉 tel. kom.: 607 266 304 lub 607 266 301 Adres: ul. Hetmańska 33B, Białystok ⏰ Godziny pracy: poniedziałek - piątek: 8:30 - 18:00 sobota: 10:00 - 16:00
 2. Miejsca trochę jest, ten lewy róg będzie podbijał bas, więc sugerowałbym wysunięcie przed szafkę kolumn, przynajmniej na jej głębokość. Z podłogówek poleciłbym kolumny z niewyeksponowanym mocno basem, ale zwartym, szybszym np. Polk RTiA5, które dosyć dobrze znoszą bliskość ścian, bez nadmiernego wzbudzania basu i wpadania w rezonanse, przeciąganie. Góra jest delikatnie podbita, rozdzielcza, bez ostrość, dającą bardzo dobre efekty przestrzenne jak na cenę kolumn. Z kolumn podstawkowych z dobrze kontrolowanymi niskimi tonami i trochę mocniej niż w Polk podbitą górą poleciłbym Triangle Borea BR03. Też są to kolumn przyjazne w ustawieniu i czasem nawet zbliżenie ich do ściany jest pożądane w celu podbicia niskich tonów. Do nich są także solidne, dedykowane podstawki S01. Do napędzenie kolumn z kompaktowych rozwiązań, można zastosować Topping PA7, który może pracować jako końcówka mocy, którego sterowaniem zajmie się NuPrime WR-2, który jest streamerem, przedwzmacniaczem (regulacji głośności na końcówce) i wzmacniaczem słuchawkowym. Jedynie do niego musiałbyś dokupić przedwzmacniacz gramofonowy np. Pro-Ject Phono BOX E i podpiąć się pod wejścia WR-2 "Line in"
 3. Z uniwersalnie grających słuchawek dokanałowych, tzn. bez faworyzacji któregoś z pasma polecę MEE Audio X20. Grają łagodnie, bez ostrości, dźwięk czysty, przez co nie męczą przy długim odsłuch. Ich konstrukcja sprawia, że mało odczuwa się ich obecność w uszach, nie zajmują całej małżowiny, ANC też na niezłym poziomie, o bardzo małym wpływie na jakość dźwięku, dynamikę.
 4. Z otwartych mogę polecić do sprawdzenia Hifiman HE400se, większy komfort użytkowania zwłaszcza w ciepłe dni. Co do grania, nie mają tak podbitego basu jak 770, bardziej szybki i zwarty, góra także z mniejszym podbiciem, odtwarzana bardziej płynnie, nie męczy przy długich odsłuchach, bardzo dobra przestrzenność jak na tą cenę, bardziej rozbudowana niż w 770. Z zamkniętych grających z szybkim basem i wyeksponowaną, rozdzielczą góra pasma są jeszcze Shure SRH 440A lub Audio-Technica ATH-M40x
 5. Na pewno ze słuchawek łatwiej uzyskać równe pasmo przetwarzania, gdyż eliminujemy wpływ akustyki pomieszczenia, tak samo taniej i łatwiej uzyskać jest wysoką precyzję jakość dźwięków niż z zestawu stereo, który wymaga wyższych nakładów finansowych. W zakresie basu duży wpływ na akustyka pomieszczenia i bez odpowiednie adaptacji akustycznej popartej pomiarami, doboru odpowiednich kolumn do danego pokoju i ich odpowiedniego ustawienie niemożliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej jakości brzmienia. Tutaj nie wystarczy wstawienie drogich kolumn do pokoju. Dodatkowo często dochodzi problem wysokiego pogłosu w pomieszczeniach i tutaj znowu trzeba podziałać ustrojami akustycznymi, gdzie w słuchawkach ten problem nie występuje. Natomiast odbiór muzyki w zakresie przestrzeni i jej odczuwania jest całkowicie inny. Zestaw stereo bardziej realnie oddaje warunki nagrania, scenę w głąb. Zwłaszcza nagrania koncertowe dają większe wrażenie do słuchania na żywo, czy to w zakresie przestrzeni, wielkości dźwięków na scenie, a także wspomnianej potęgi grania, że całym ciałem odczuwamy drżenie powietrza, wibracje, uderzenia basu, gdy w zestawie mamy większe kolumny.
 6. Zapraszamy dziś do 21, jest duży wybór płyt plus przy okazji można u nas zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria gramofonowe i posłuchać muzyki z przygotowanego zestawu🙂
 7. Z naszego doświadczenia, Klipsch z serii RP czy Focal Chora, ma mocniej wyeksponowaną górę pasma od serii Borea w Triangle. Ma ona też podbitą góra pasma względem środka, ale nie aż w takim stopniu, umieściłbym ją po tym względem po środku KEF serii Q, a Focal Chora/Theva. Oczywiście każdy styl grania ma swoich fanów, plus wiele innych czynników wpływa na wybór, więc zdecydowanie najlepiej wybrać się na odsłuch i samemu porównać.
 8. Melodika BL40 Mk3 dobrze zgrywa się z Yamahą, górą tych kolumn pomimo że ma podbicie jest odtwarzana czysto i gładko, nie męczy przy dłuższym odsłuch, granie będzie żywe i dynamiczne z mięsistym basem. Jak wzmacniacz nie będzie używany do nagłaśniani imprez, ciekawym rozwiązaniem pomimo mniejszej mocy jest Wiim Amp, który gra dosyć równo, bez faworyzowania któregoś z pasma, dający czyste granie. Mocnym jego punktem w tej cenie jest wbudowany odtwarzacz sieciowy, który sprawia, że można grać z niego od razu muzykę bez podłączania dodatkowych elementów. Z nowych odtwarzaczy CD w Twoim Pioneer jest dobrym wyborem, gra czysto neutralnie, bez wprowadzania podbarwień.
 9. W takiej sytuacji można ją wymienić, jest dostępna w sprzedaży https://allegro.pl/oferta/cewka-kopulka-alu-19-4mm-kef-model-iq-model-q-14931003728 Kwestia znalezienia fachowca, który się podejmie wymiany kopułki. Jako tymczasowe rozwiązanie można spróbować przywrócić ją do pierwotnego kształtu jak już wspomniał michaudio. Z mojego doświadczenia można użyć mocnej taśmy klejącej duck tape czy tynkarskiej, nakleić delikatnie na brzeg wklęśnięcia i na parę razy pomału wyciągać przechodząc do środka.
 10. Z racji wieku podejrzewam, że głośniki mogą już być nie dostępne, ale zawsze można wysłać zapytanie do KEF https://eu.kef.com/pages/contact-us . Druga opcja to naprawa głośnika jeżeli jest możliwa, zależy od uszkodzenia. Są w Polsce firmy robiące naprawy spalonych cewek czy wymiany zawieszenia. Wtedy należy wymontować głośnik i go wysłać do nich.
 11. Jeżeli preferujesz granie neutralne bez faworyzowania, któregoś z pasm polecam wzmacniacz Toppind DX3 Pro+, druga opcja też grający szczegółowo, ale z lekko podkreśloną i energetyczną górą pasma to tutaj polecam wypróbowanie konfiguracji z FiiO K7. Oba modele dobrze zgrywają się ze słuchawkami R10D, zapewniają bardzo dobrą kontrolę dołu pasma ograniczają jego zejścia, bardzo dobre oddanie przestrzeni i precyzję odtwarzania dźwięków.
 12. 💿 Halo, halo białostoccy fani płyt winylowych i CD! 💿 🥳 Cieszymy się, że w tych dniach będziemy dla Was nie tylko w naszym Sklepie stacjonarnym, ale również w Atrium Biała. Wystawimy trochę sprzętu i akcesoriów gramofonowych podczas giełdy winyli i CD w Białymstoku. Zapraszany w dniach 5 i 6 kwietnia (piątek i sobota) w godzinach 9.00-21.00 od strony wejścia głównego. https://www.facebook.com/sklep.rms/posts/pfbid028RV6PMEnTAdyuAW6upRHv8EJbxCMJhJjYkVjDzRJVhHB9Ltsi5GxYr9UCfjmb9Al?locale=pl_PL
 13. Z nisko schodzącym i dociążonym basem polecę Polk Audio TSx440T , góra lekko podbita, nie męcząca, grają bardzo przestrzennie + Denon DRA-900H + okablowanie i można się zmieścić w 6500zł. Zestaw sprawdzi się w muzyce, ale i filmy też na tym przyjemnie się obejrzy.
 14. Po kątem różnic to PRO-250-RPW-LCR ma 94dB skuteczności R-5502-W ma 92dB, pewnie drobne zmiany w napędzie przetworników, natomiast membrany średnioniskotonowe i wysokotone takie same. Model R-5502-W II jak ktoś ma, to jeszcze z zapasów, bo obecnie nie jest już dostępny u dystrybutora. Natomiast z naszej oferty mogę jeszcze polecić Definitive Technology Di 5.5 LCR
 15. Zapraszamy do naszego salonu na odsłuch 👉 Triangle Borea BR10 https://m.sklep.rms.pl/triangle-borea-br10-br-10-kolumny-podlogowe-3-drozne-o-mocy-200w-2szt np. z Musical Fidelity M6si500 i Arcam Radia ST5 Po naszych wstępnych odsłuchach, możemy powiedzieć, że zostały zachowane mocne strony tej serii. Dalszym ciągu grają z lekkim podbicie góry, z zachowaniem rozdzielczości i przestrzeni, bardzo naturalnie oddanymi średnimi tonami, wokale brzmią rozdzielczo, ale z odpowiednim nasyceniem. Natomiast dwa przetworniki 8-calowe, sprawiły, że niskie tony zagrały z dużą potęgą, ale nie odbyło się to kosztem kontroli dołu. Bas jest dalej dobrze kontrolowany, ale zapuszcza się jeszcze niżej i kiedy trzeba potrafi pokazać wielkość. Kolejnym spostrzeżeniem jest większa obecność niskich tonów przy cichym odsłuchu oraz łatwość ustawienia, przystawienie bliżej ściany 20-30 cm nie powodowało żadnego dudnienia i nadmiernego wzbudzania się basu. Zadzwoń i ustal termin Twojego odsłuchu! 👉 tel. 85 747 97 50 👉 tel. kom.: 607 266 304 lub 607 266 301 Adres: ul. Hetmańska 33B, Białystok ⏰ Godziny pracy: poniedziałek - piątek: 8:30 - 18:00 sobota: 10:00 - 16:00
×
×
 • Utwórz nowe...