Skocz do zawartości

rms.pl

Branża
 • Zawartość

  1 554
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez rms.pl

 1. Co do Pearl 25 wątpię że ten wzmacniacz, będzie w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości prądu do ich odpowiedniego napędzenia. Ewentualnie z łatwych do napędzenia kolumn do tego wzmacniacza można spróbować Klipsch R-610F, z tym że wysokie tony będą jeszcze wyrazistsze w stosunku do Polk T50, ale całościowo otrzymamy z nich dźwięk o lepszej jakości.
 2. Góra, średnica ma podobny styl grania, różnica w tych kolumnach jest w zakresie niskich tonów, w The Sixes schodzą niżej, ale nie mają tak dobrej kontroli jak The Fives. W przypadku jak u Ciebie, polecałbym The Fives, ponieważ niski bas będzie miał obsłużony przez suba.
 3. Polk T50 polecam do tej wielkości pomieszczenia, bardzo łatwe w ustawieniu, granie po ciepłej stronie. Niskie tony nie są mocno zwarte, ale też nie ma efektu że się ciągną. W tym budżecie myślę że bardzo sensowne rozwiązanie, warte sprawdzenia. Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem, forumowiczom mamy przygotowaną specjalną ofertę.
 4. Pod gatunki muzyczne jakie słuchasz polecam spróbować wymienione przez Ciebie Klipsch The Fives, które zapewniają przekaz muzyki z odpowiednią energią i dynamiką w zakresie średnich i wysokich tonów.
 5. Obie kolumny stanowczo za duże do Twojego pomieszczenia. BL40 spokojnie daje sobie radę z wypełnieniem odpowiednią ilością niskich tonów nawet pomieszczenia 30m2, więc w 12m2 kłopoty z tym zakresem odtwarzania miałbyś gwarantowane. Do Twojej wielkości pomieszczenia radzę spróbować inne kolumny podstawkowe i posprawdzać różne ustawienia jak jest taka możliwość, ponieważ myślę że ten brak niskich tonów w Twoim odczuciu głównie wynika z akustyki pomieszczenia. Co do kolumn podłogowych w tym metrażu można spróbować Polk T50, są to kolumny dwudrożne z dwiema membranami biernymi, ewentualnie mniejsze kolumny z Indiana Line np. Musa 505. Czasami w sytuacji gdy za bardzo nie możemy przestawić kolumn w inne miejsce i zmienić miejsca odsłuchowego, ratunkiem są kolumny podłogowe aby uzyskać odpowiednie granie basu.
 6. Nie znam tego Onkyo, ale patrząc na dane na papierze, powinno dać radę tym kolumnom, oczywiście nie do bardzo głośnego słuchania. Przy założeniu, że ma być bardzo tanio, a sprzęt niski, trudno będzie znaleźć coś lepszego i jeszcze z DVD. Sprawdź go tylko dobrze, Onkyo te nie jest jakoś mocno stare, ale już parę latek ma, produkcja 2007/2008. Lepiej upewnić się czy wszystko prawidłowo działa, bo przy takiej wartości sprzętu, często naprawy w serwisie mogą przekroczyć jego wartość.
 7. Poszukaj używanego wzmacniacza z wbudowanym DACiem NuPrime IDA-6. Bardzo kompaktowy wzmacniacza, wysokość całe 6cm
 8. Jak masz możliwość, to koniecznie sprawdź Triangle Genese Trio, o których pisałem wcześniej. Skoro niskich trochę brakowało po odsłuchu BR03, to ilościowo będzie ich w Comete EZ tyle samo o podobnym stylu. Natomiast w Genese jest ich więcej i są trochę bardziej miękko podane. Względem BR03 w innych aspektach grania, wierność odtwarzania średnicy, czystość i separacja wysokich tonów, budowanie przestrzeni, jest znacznie lepiej. Po prostu inne półki cenowe i co za tym idzie inne możliwości.
 9. Z używanych odtwarzaczy CD w tej kwocie i w miarę nowych polecam Onkyo C-7030 lub bliźniaczy Pioneer PD-30AE. Oba sprawdzą się też jako transporty do dostarczenia sygnału cyfrowego do DACa. Pozdrawiam
 10. Ogólnie najważniejsze jest aby granie odpowiadało Tobie, każdy ma różne preferencje. Zwróć tylko uwagę na to czy takie granie przy dłuższych odsłuchach nie będzie Ciebie męczyło. Warto sprawdzić też inne połączenia, aby wyrobić sobie zdanie. Spróbuj jeszcze połączenia z łagodniejszymi wzmacniaczami, proponuję NuPrime IDA-8, Musical Fidelity M3si lub M2si, Exposure 2010S2D. Zapraszam na odsłuch do naszego salonu, na miejscu mamy kolumny od Monitor Audio i wymienione wzmacniacze.
 11. Jak jest np. poprawa separacji planów w głąb, w transporcie z wyższej półki względem budżetowego rozwiązania, to jak to nazwać. Co do procesów, rozwiązań technicznych mających na to wpływ to Tobie tego nie wyjaśnię, gdyż nie jestem konstruktorem tego typu urządzeń.
 12. Pytanie zasadnicze w jakim kierunku brzmienia chcesz iść, czego Ci brakuje obecnie w odtwarzanej muzyce?
 13. W lepszy transporcie chodzi właśnie o to aby sygnał cyfrowy audio był jak najmniej zdegradowany, czysty i nie chodzi tu o jego upiększanie. Z tą "czystością" właśnie jest największy problem. Podobnie wzmacniacz, ma za zadanie jak najwierniej wzmocnić sygnał podany następnie na kolumny, z jak najmniejszą degradacją.
 14. @_Robi jak szukasz monitorów, które będę rozwojowe, znaczy lepsza elektronika w przyszłości pozwoli na jeszcze lepszą jakość dźwięku, polecam sprawdzenia Triangle Borea BR03. Najlepiej jakbyś wybrał się na odsłuch i przekonał się sam jak poszczególne modele grają. Co do Triangle oferują dosyć wyrównane granie, pełne energii, wierne wokalne, kolumny dość uniwersalne sprawdzają się w różnych rodzajach muzyki.
 15. Jeśli szukasz dużej ilości basów, które grają potężnie, to Klipsch R-820F Ci to zapewni. Znowu KEF Q950, dostarczy Ci niskie tony nie tak potężne, ale o lepszej jakości, cechujące się lepszą kontrolą i zwartością. Ze wzmacniaczy do nich polecam Exposure 1010, Arcam SA10, Musical Fidelity M3si, mocy wystarczy w zupełności, ponieważ Klipsch i KEF są łatwe do napędzenia. Aby o tym przekonać się zapraszam na odsłuch do naszego salonu, zobaczysz jak całościowo grają te kolumny razem z wymienionymi wzmacniaczami. Najlepiej sprawdzić od razu różne konfiguracje i zobaczyć, co najlepiej wpasuje się w Twój gust.
 16. Do Twojego pomieszczenia proponuję sprawdzenie monitorów firmy Triangle, a konkretnie modeli Borea BR03 i Comete 902. Do ich napędzenia nie jest wymagany wzmacniacz o dużej mocy, więc w zupełności wystarczy brytyjski Exposure 1010. Duet francusko-angielski zapewni granie energetyczne, bez spowolnienia, z bardzo dobrą przestrzenią, naturalnymi wokalami i zwartym dołem. Aby dostarczyć materiał z serwisów streamingowych, radia internetowego, dysku NAS polecam NuPrime Omnia WR-1 ze stabilną Appką na Androida i iOS. Zapraszam do naszego salonu do sprawdzenia tych zestawów. Wymieniony sprzęt posiadamy na miejscu, więc najlepiej jak sam posłuchasz jak to brzmi. Dla forumowiczów mamy przygotowaną specjalną ofertę.
 17. Do tego stylu grania oprócz polecanych Klipsch, proponuję sprawdzić Melodika BL40 MK3. Niskie tony w tych kolumnach są podbite, średnio poluzowane, sprawdzą się wyśmienicie w muzyce klubowej, dance, hip-hop oraz przy oglądaniu filmów. Ilościowo dołu w nich nie brakuje. Bez problemu nagłośnią Twoje pomieszczenie. Wysokie tony są też podbite, ale nie tak mocno jak dół, grają żywo, ale nie męczą. Do proponowanych kolumn, poszukaj używanych wzmacniaczy Exposure 1010 lub 2010, w połączeniu z nimi otrzymasz energetyczne granie, z solidnym dołem. Klipsche czy Melodiki mają wysoką skuteczność, więc łatwo je napędzić. Zapraszam na odsłuch do naszego salonu, dla forumowiczów mamy specjalną ofertę.
 18. Z monitorów oferujących granie energiczne i żywe, warto sprawdzić dwa modele z oferty francuskiej firmy Triangle: Triangle Esprit Comete EZ i Triangle Genese Trio. Nowe serie tej marki oferują bardzo przyjemnie podaną górę pasma. W starszych modelach, czasami było jej za dużo, obecnie charakterystyka jest bardziej wyrównana i nie odczuwa się żadnej agresywności ze strony wysokich tonów. Bardzo dobra jest separacja dźwięków i budowanie przestrzeni wokół kolumn. W obu modelach średnica jest podana wiernie i naturalnie. Jeżeli chodzi o niskie tony ilościowo jest ich trochę więcej w Genese niż w Comete, ale to kwestia indywidualna jakie są nasze oczekiwania w tym względzie. Genese wymaga też trochę większej przestrzeni z tyłu niż Cometki. Przy czym w obu tych modelach niskie tony są dobrej jakości o zróżnicowanym brzmieniu, dobrze kontrolowane. Grają energicznie i żywo, nie ma mowy o spowolnionym graniu. Co do wzmacniaczy, bardzo dobrze z produktami Triangle zgrywają się Arcam HDA SA10, Musical Fidelity M3si oraz NuPrime IDA-8, jako odtwarzacz sieciowy można zastosować Triangle AIO C. Zapraszamy do naszego salonu na odsłuch, aby przekonać się na żywo co te francuskie monitorki potrafią z wymienionymi wzmacniaczami.
 19. Zgadzam się z tym, że odtwarzacz sieciowy ma wpływ na jakość, sposób odtwarzania dźwięku. W sytuacji, gdy korzystamy z wyjść analogowych wbudowanego DACa różnice będą bardziej odczuwalne niż w przypadku korzystania z wyjść cyfrowych. Jakość oferowanego sygnału cyfrowego będzie porównywalna w streamerach w tym pułapie cenowym. Natomiast w przypadku transportu sieciowego z wyższej półki np. NuPrime Stream-9, wzrost jakości dźwięku w przypadku wyjść cyfrowych będzie wyraźniej słyszalny niż ma to miejsce w tańszych urządzeniach. Oczywiście reszta zestawu musi być na odpowiednim poziomie brzmieniowym, tzn. takim, który będzie w stanie to przekazać i skorzystać z potencjału Stream-9.
 20. @pietrek co do brzmienia w mojej ocenie nie jest przejaskrawione, ale jest to granie energetyczne i nie ma mowy o ciemnym graniu, nie odczuwam faworyzacji któregoś z pasm, grania np. V-ką. Całościowo urządzenie gra żywo, nie idzie w mocną detaliczność, a bardziej skupia się przekazie emocji z nagrań. W przyszłości Omnię WR-1 można użyć jako transport i dołożyć do niej lepszy zewnętrzny DAC. Aplikacja na urządzenia mobilne jest stabilna i będzie dalej rozwijana. Oczywiście najlepiej samemu sprawdzić, jak u Ciebie zgra się z resztą systemu.
 21. Do twojego wzmacniacza, polecam sprawdzenie kolumn dość łatwych do napędzenia Melodika BL40 MK3, mają trochę podkreślone skraje pasm, niskich nie powinno Ci zabrakną po przesiadce z Altusów. Dość uniwersalne, ponieważ sprawdzają się w muzyce, a i przy filmach też dają radę. Zapraszam do naszego salonu na odsłuch, dla forumowiczów mamy specjalną ofertę.
 22. Jak nowy wzmacniacz, to ile czasu już na nim grałeś? Pytam, bo może za krótko grał i części elektroniczne w środku jeszcze nie pracują optymalnie, zwłaszcza kondensatory.
 23. Tak jak pisałeś, możliwe że problem ten spowodowany jest blokowaniem swobodnego przepływu powietrza z tunelu Bass Reflex przez maskownicę. Może ktoś z forumowiczów u siebie by też sprawdził, jeżeli ma ten sam model. Przypomniałem jeszcze sobie, że byłem kiedyś na odsłuchu tych kolumn, nie słuchałem na najwyższym poziomie głośności, ale dosyć głośno i nie pamiętam, aby jakieś zakłócenia, rezonanse pojawiały się. Dziwna sprawa, tym bardziej fajnie by było jakby wypowiedział się na ten temat ktoś, kto używa tych monitorów na co dzień.
 24. Podczas słuchania muzyki, też są rezonanse, czy tylko na tym "Bass test"?
 25. Przy PC, możesz też wybrać opcję z kartą dźwiękową, z nowych kart np. Creative Sound Blaster X AE-5 Plus, a z używanych bardzo dobrym wyborem jest Asus Xonar ST(PCI) STX(E-PCI). Z dodatkowych plusów kart, mają wbudowane wzmacniacze słuchawkowe, wyjście SDPIF.
×
×
 • Utwórz nowe...