Skocz do zawartości

Kolumny podstawkowe i wzmacniacz do (nie)dużego pomieszczenia


c3p01pl

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Planuje zakup sprzętu - wzmaniacz plus monitory do pomieszczenia poniżej. Sprzęt będzie stał w miejscu zaznaczonym na obrazku.  Stoi tam długa i wąska szafka RTV  - dł. 180 cm, gł. 31 cm i narazie nie chce jej zmieniać jak coś :D W związku z tym szukam czegoś kompaktowego, co zmieści się na szafce i nie popsuje walorów estetycznych sterfy swoimi rozmiarami, ale również zaspokoi moje oczekwania audio (nie mam wysokich wymagań).

Mój wybór:

Wzmacniacz:

NAD AMP1 - zgrabny, idealnie zmiesci się na półce, ma wszystko co potrzebuje, idealnie mieści się w budżecie.

Monitory:

- BW 607 S2

lub

- Canton Karat S1 

Czy ww. konfigracja ma sens do takiego pomieszczenia? Jak rozpatrywać wielkość pomieszczenia? Czy faktyczna strefa odsłuchu i korzystania ze sprzetu to ten prostokąt 2x5m czy liczyć jednak całe pomieszczenie?  

 

Będe zobowiązany, za każda radę :)

 

Miłego dnia!

Michał

2022-09-05_11-30_salon.thumb.png.0379d2388c09531ca3f171b5f8d2d693.png

Edytowano przez c3p01pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • c3p01pl changed the title to Kolumny podstawkowe i wzmacniacz do (nie)dużego pomieszczenia

Powinieneś liczyć całą wielkość pomieszczenia, dźwięk przecież będzie rozchodził się wszędzie w tym pomieszczeniu. Co do wybranego zestawu to słuchałem takiego akurat połączenia, ale znając charakterystykę brzmieniową tych marek powinno brzmieć przyzwoicie. Popatrz na znacznie lepiej brzmiący wzmacniacz firmy Octavio Amp nieduży gabarytowo, ale bardziej energetyczny od Nad Amp 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...