Skocz do zawartości

Czy słuchawki Wireless mogą konkurować z przewodowymi?


Recommended Posts

Cześć,

 

przychodzę do Was z pytaniem na temat słuchawek. Stoję właśnie przed zakupem nowych słuchawek. Dotychczas korzystałem z budżetowych ISK-HD9999, ale doszedłem do wniosku, że to pora na zmianę.

Słuchawki mam póki co podłączone bezpośrednio do laptopa, wiem, że przez to na pewno nie byłem w stanie usłyszeć w 100% tego, na co stać te ISK. Przez dłuższy czas myślałem, że zainwestuję w typowy zestaw z DT770 + jakiś DAC typu Dragonfly, lub FiiO, który polecacie tutaj na forum.
Doszedłem jednak do wniosku, że przy moim stylu pracy (przeskakiwanie między urządzeniami - laptop, tablet i telefon), oraz tym, że często spędzam czas w pociągu, lub samolocie - rozwiązanie z przewodowymi słuchawkami z wzmacniaczem to nie jest najwygodniejsze wyjście.

 

I tutaj przychodzę z pytaniem, bo jestem w tym temacie totalnie zielony, a moi znajomi również nie mają nausznych słuchawek bezprzewodowych - czy bezprzewodowe słuchawki w budżecie do 1500zł są w stanie w jakikolwiek sposób dorównać przewodowemu zestawowi ze wzmacniaczem? Jakie są plusy i minusy w takim zestawieniu? I czy takie bezprzewodowe słuchawki po podłączeniu kablem do np. wzmacniacza (o ile ma to jakikolwiek sens), lub komputera działają bez szumów i opóźnień?

Model, który mnie zaciekawił czytając recenzję i forum to:
Sennheiser Momentum Wireless 4

A prywatnie bardzo podobają mi się Airpods Max, ale to tylko wyłącznie przez kwestie estetyczne. Słyszałem, że działają krótko na baterii w porównaniu z np. Sennheiserami, oraz, że brakuje im wygodnego połączenia przewodowego.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam =D

 

//edit: A, zapomniałem jeszcze zapytać - czy gdzieś w Krakowie lub okolicach jest jakiś salon, który oferuje testy słuchawek bezprzewodowych?

Edytowano przez buchu300
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem tak, mogą konkurować ale do określonego poziomu. Słuchawka po kablu może być dowolnie przeobrażana za pomocą wzmacniacza, dac-a, i czego dusza zapragnie :)

Posłuchaj sobie nowych B&W PX7s2 "blutufowych". To może być przykład słuchawki z wysokiego "C" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...