Skocz do zawartości

Podłączenie kolumn do amplitunera


Xerox_

Recommended Posts

Witam, posiadam wzmacniacz Harman/Kardon AVR 3550, podłączone mam do niego dwie kolumny unitry tonsil każda z rezystancją 8 ohmów. Posiadam także dwie kolumny philipsa model as 660, lecz każda z nich ma impedancję jedynie 3 ohm, a trzecią kolumną jest Onkyo SC 250, o impedancji 6 ohm. I tutaj pojawia się pytanie czy mogę podpiąć pod jeden kanał te 3 kolumny razem, dodam również że na wyjściach od amplitunera jest informacja " (speakers 8 ohm)". Dlatego pytam się tutaj czy jeśli podlaczylbym do amplitunera, do kolejnego kanału 3 kolumny razem: 8 ohm, 3 ohm, 3 ohm to czy czegoś nie spale.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Xerox_ napisał:

Ponieważ podłączenie tylko tych dwóch kolumn 3 ohm, ma za małą impedancję razem żeby były na osobnym kanale

 

 

? I to jest powód aby grac na 3 parach kolumn?

spodziewam się że zaraz pojawi się w wypowiedzi jakiś podejrzany link jak to zwykle bywa.

16 godzin temu, lysyrafal napisał:

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż musiałem sprawdzić co to znaczy :P

 

"

Co to znaczy słowo Boomer?

Osoba najczęściej starsza wiekiem, pochodząca z pokolenia wyżu demograficznego (baby boomers), która nie podąża za nowymi trendami, wykazuke się sentymentem odnośnie starych czasów, w połączeniu z pogardą wobec postępu technicznego i światopoglądowego."

 

No to nie jednak boomerami nie jesteśmy. Podążamy za nowymi trendami.

Kwadrofonia wyszła z mody w latach 80tych. A 3 pary kolumn to .......? Nie wiem. Ale to Ty raczej jesteś boomer albo nie wiedziałeś co to znaczy zanim nas chciałeś obrazić.

Pozdrawiam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...