Skocz do zawartości

Wzmacniacz z dac do Sennheiser HD599


Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Aktualnie używam ww słuchawek z dacem FX-Audio DAC-X6MKII.

"Osłuchał" mi się już ten dac/wzmak i czuję, te słuchawki mogą zagrać jeszcze lepiej.

To czego potrzebuję to:

  • wejście usb (laptop)
  • wejście optyczne (konsola)
  • potencjometr do regulacji głośności
  • selektor wyboru wejścia

Budżet ok 1000PLN,

Jedyne co znalazłem pasującego to AUNE x1s/Aune x1s pro.

Jest coś jeszcze innego wartego uwagi? Może osobne klocki DAC, wzmak?

Jeśli miał ktoś okazję porównania wspomnianego FX-Audio z Aune to proszę o opinię. Zastanawiam się czy ewentualna zamiana da mi zauważalną różnicę...

Edytowano przez Sylwester Sarota
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, rms.pl napisał:

A co Tobie na pasuje w graniu obecnego zestawu albo co chciałbyś poprawić?

Nie jestem pewien jak to dokładnie opisać... 

W wielu utworach bas jest jakiś taki dudniący, choć z kolei są też utwory w których w miarę dobrze wybrzmiewa.

Czasem mam wrażenie, brakuje jakby dynamiki i z połączenia różnych dźwięków wychodzi taki "hałas".

Ostatnio poszperałem w ustawieniach usb i zdecydowanie poprawiło brzmienie odznaczenie tych opcji:
image.png.15f921fb8418c9e885d9757632cc2c60.png

ale po pewnym czasie nadal czuję niedosyt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od aune x1s  uciekaj  jak  daleko  mozesz ----- fatalny techniczny dzwiek, ........x1pro nie sluchalem...... zainstaluj sobie koniecznie odtwarzacz   MediaMonkey to doskonała alternatywa  dla fooobara  , natywnie odtwarza  bitperfekt sygnał.

  jak masz tysiaka to poluj na uzywke  dac  tr-amp  firmy earmen . chodza po 700 zł  . jak posłuchasz to kupisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, desmodronik napisał:

...jak masz tysiaka to poluj na uzywke  dac  tr-amp  firmy earmen . chodza po 700 zł  . jak posłuchasz to kupisz.

Z tego co wyczytałem toten dac/amp jest zasilany bateryjnie i nie ma wejścia optycznego...
Mógłbyś zaproponować coś stacjonarnego co miałoby też wejście optyczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak niestety nie  ma optyka......  moze  topping d50s ktos kiedys mi go polecał ze wzgledu na dobra przestrzen . niestety  sa po ok 900zl  lub cos  od smsla  ---m8- nie sluchalem     niewiem  jak z z cena smsl m300 albo z dopiskiem  mk2  sa  na  akm-ach   ten bym  kupil i posłuchał niestety  tez chodza po  ok  tysiaka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz poprawić kontrolę niskich tonów i ich jakość oraz ogólną czystość dźwięki, poprawę budowania przestrzeni, to polecam wypróbowanie neutralnie grającego Toppinga DX3 PRO+. Natomiast jeżeli chcesz poprawy w dynamice i aby cały przekaż był żywszy, z podkreśloną górą to warto spojrzeć na FiiO K5 Pro.

Inna opcją jest wypróbowanie innego zestawu w okolicach tej kwoty, polecam sprawdzenie Hifiman HE-400 se + iFi Zen Air DAC. Planary te mają niezłą kontrolę niskich tonów, które też są zestrojone bez ich nadmiernego podbicia, względem reszty pasm i ich przykrycia. Grają lekkim stylem V, czy li podkreślone skraje pasm, z bardzo dobrą przestrzenią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...