Skocz do zawartości

Q Acoustics 3020 czy 3020i + jaki wzmacniacz?


Lucky

Recommended Posts

Witajcie 

Chciałbym zestaw stereo do sypialni o powierzchni 11 m2. Kwota jaką chcę przeznaczyć to max. 2000 zł. Myślałem o małych kolumnach i jakimś wzmacniaczu w klasie D. Mam trochę płyt i stary odtwarzacz DVD z wyjściem koaksjalnym więc mógłbym go wykorzystać.  W związku z tym mam pytanie o kolumny Q Acoustics z tematu posta ponieważ wpadły mi w oko pod względem wizualnym i gabarytowym. Czy jest między nimi znacząca różnica? Na OLX widziałem używane 3020 za 800 zł natomiast 3020i na tą chwilę używanych nie znalazłem a nowe widziałem na Allegro za 1300 zł. Pytanie czy warto dołożyć te 500 zł do 3020i? Wstępnie byłem zdecydowany na 3020i ale zobaczyłem ogłoszenie na OLX 3020 i stąd mój dylemat. A drugie pytanie dotyczy wzmacniacza. Myślałem o Aiyima D03 (nowa ok. 600 zł) ale na OLX widziałem używanego SMSL Q5 Pro za 400 zł. Który wybrać? Czy warto dokładać do Aiyima? A może macie inne propozycje w założonym budżecie. Zestaw na być uniwersalny, nie mam ulubionego gatunku muzycznego, ważne tylko żeby kolumny nie były zbyt duże. Coś w stylu tych Q Acoustics byłoby w sam raz.

 

 

Edytowano przez Lucky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, różnice pomiędzy 3020 a 3020i są bardzo subtelne z korzyścią na te nowsze  z dopiskiem i, ciut lepsza rozdzielczość. Co do wzmacniacza to niestety nie znam Aiyma, ale SMSL i Topping to bliźniacze konstrukcje o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny, grające lekko ocieplonym dźwiękiem co dobrze spasuje się z Q Acousticami. Pamiętaj tylko, że monitory to rozwiązania do niewielkich pomieszczeń (max 15/16 m2) i tutaj nie wykrzesasz z nich dużego basu. ;) Przy ograniczonym budżecie też warto zerknąć na nasze rodzime Pylony Pearl monitor. Bardzo przyzwoicie grające kolumienki.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lucky napisał:

A może macie inne propozycje w założonym budżecie. Zestaw na być uniwersalny, nie mam ulubionego gatunku muzycznego, ważne tylko żeby kolumny nie były zbyt duże.

Warto posłuchać np:

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/psb-imagine-xb.html

https://www.tophifi.pl/oferty-specjalne/outlet/alpha-p5-walnut-outlet.html

Nie wiem jak będzie z ich dostępnością i trzeba by zadzwonić do salonów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.09.2022 o 23:37, Lucky napisał:

Dziękuję bardzo za podpowiedzi. Z mniejszych kolumn zainteresowały mnie też Dali Spektor 2. Tylko ciekawe jak one wypadają w porównaniu z Q Acoustics i jak zagrałyby z wzmacniaczem typu SMSL?

Zdecydowanie QA gra lepiej. Ewentualnie ELAC B6.2 z promocji. Albo Magnat Signature 503 czy już droższe Monitor audio Bronze 100, ale tez wieksze.

Co do wzmacniaczy do nich to ja nie polecam tutaj tych w klasie D. Miekszy, pełniejszy na basie wzmacniacz jest lepszy.

W Dobrych cenach NAD 355/356, Denon PMA 560/860 nowszy 720AE, Xindak 06

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...