Skocz do zawartości

Onkyo tx-nr 696 please wait


Dedal

Recommended Posts

Właśnie Piotr chyba nie .

Reset pomógł ale mam cały czas problem z HDMI standby through 

Dziś wogole nie widział rano dekodera tv . Mrugalo HDMI na wyświetlaczu a później zgasło i już żaden sygnał do tv nie szedł oprócz menu .

Ustawiam non stop przepuszczanie w trybie standby   raz działa raz nie.

Słabe to . Pzdr 

Coś czuję że na serwis trafi niedługo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do nas, albo zadzwoń z tym jak to masz podłączone i jakie masz ustawienia, bo być może CEC płata figle itd. Raczej rzadko się zdarza, żeby od razu padło coś, ale oczywiście to tylko elektronika, więc może i tak się zdarzyć. Pytanie też czy od początku tak było, czy dopiero po jakimś czasie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dedal75 napisał:

U Twoich 😂

Eee to luz. To wsparcie masz :P

22 godziny temu, Dedal75 napisał:

Wczoraj reset i pogrzebałem jeszcze w ustawieniach ,dziś ok .

Poczekamy zobaczymy , żebym to ja z niego korzystał często 🤦jeszcze . Pzdr

No to właśnie teraz testuj. Sprawdzaj intensywnie żebyś wiedział.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jednak jest jakiś problem z komunikacją pomiędzy TV a ampli i tutaj właśnie CEC było pierwszym tropem, bo często się tak dzieje w sytuacji kiedy klucze komunikacyjne są wymieniane pomiędzy urządzeniami i na chwilę występują przerwy w obrazie, a mogą też i w dźwięku. Pytanie czy próbowałeś jakiś inny kabel, nie masz ustawionego jakiegoś skalowania? Spróbuj jeszcze odpiąć wszystkie inne urządzenia od amplitunera i włącz tylko jego i sprawdź proszę, czy problem nadal występuje. Ewentualnie EDID może być tutaj problemem, ewentualnie spróbuj jeszcze przepiąć się w inny obwód elektryczny (o ile masz taką możliwość). Pytanie, czy też wersja HDCP nie będzie robiła tutaj problemu, ale żeby Ci to sprawdzić musiałbyś mi podać tutaj model TV i wersję softu. 

Oczywiście nie wykluczam tego, że może również być problem z płytą HDMI, ale tak jak pisałem możesz się z nami skontaktować, to spróbujemy rozwikłać jakoś zagadkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa.

Z ciekawości odpaliłem Tidal z mini pc który podpięty jest po HDMI 

Odsłuch stereo i przy przeskoku na kolejny utwór gaśnie wszystko na 1 sekundę  i zapala się niebieska dioda pure audio . Po sekundzie wraca wszystko jak było 😳 nawet jak przewijam . O co kaman ? 

 

A jak ścianę pauzę to znika wszystko i pali się tylko niebieska dioda pure audio

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...