Skocz do zawartości

Problem z zanikiem napięcia Denon DRA-800H


Recommended Posts

Od kilku dni jestem posiadaczem amplitunera Denon DRA-800H. Zauważyłem pewną dziwną sytuację. Pod jedną fazą mam podłączony ww. sprzęt wraz z m.in. roletami okiennymi i oświetleniem w innym pomieszczeniu. Podczas włączania rolet czy oświetlenia pojawia się na ułamek sekundy zanik napięcia w Denonie. Co może być przyczyną? Czy do się coś z tym zrobić.

Na wcześniejszym wzmacniaczu Magnat MA700 było podobnie. Użytkowałem też wcześniej Pioneera SX-20DAB i tam nie było takiego problemu. Czy te nowe sprzęty są tak czułe? 

Czy każdy nowy wzmacniacz będzie tak reagował?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś , kilka lat temu miałem coś podobnego, ale w przypadku telewizora. Gdy żona brała prysznic a ja oglądałem TV gdy coś kliknęła w łazience (lampka przy lustrze lub wentylator sufitowy- nigdy tego nie ustaliłem) na chwilę znikał mi obraz, takie pół sekundy. Przy TV stał wzmacniacz i nigdy nic takiego się nie wydarzało, jedynie telewizor lub dekoder tak reagował na jakiś tzw. stan nieustalony, który pojawia się zawsze podczas włączania obwodu elektrycznego. Zdarzało się to sporadycznie, raz- dwa w miesiącu więc nie zawracałem sobie tym głowy. Potem potrzebowałem coś jeszcze podłączyć, potrzebowałem więcej gniazdek i kupiłem listwę przeciwprzepięciową (Acar XP Ultra) i temat ustąpił. Ta listwa to taka trochę lepsiejsza komputerowa, oprócz zabezpieczeń nadprądowych i nadnapięciowych ma jeszcze filtr EMI/RFI czyli to, na co audiofile wydają grube pieniąchy. Tak czy siak po zastosowaniu listwy zapomniałem o temacie. Oczywiście potem sobie zbudowałem swoje dwie listwy, typowo pod audio a to z filterem, a to z DC Blockerem, ale to już osobny temat.

Spróbuj może w tym kierunku. Nie pisałeś nic czy sprzęt masz włączony do listwy czy bezpośrednio do gniazdka. 

Jako ciekawostkę dodam, że ta listwa komputerowa Acar XP ma filtr o tłumienności 45dB czyli już bardzo przyzwoicie. Dla porównania audiofilska listwa Taga PF-1000 na którą trzeba wydać 6 stów, ma tłumienność zaledwie 10dB. Taki tam materiał do przemyśleń.

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...