Skocz do zawartości

Telewizor do kina domowego w salonie


mroofka

Recommended Posts

Cześć,

poczytałem, pomyślałem i dalej niewiele wiem.

Bardzo proszę o podpowiedzi:

posiadam od kilku lat ( jestem bardzo zadowolony) samsunga UE55MU7002. W związku z wszechobecną inflacją moje 55'' stało się za małe. Chciałbym więc przeskoczyć na 65(względnie 70)''.
Jest to TV w salonie który (nie)stety służy również do oglądania wiadomości. Raczej weekendami ale jednak "paski" potrafią lecieć po kilka godzin dziennie. Tutaj wiec chyba OLED odpada. Prawda czy nie :)? powinienem się tym martwić?

Przekonał mnie ten artykuł https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-qn91a-neo-qled-test-recenzja.html o Samsung Neo QLED QN91A. Wydawał by się wspaniały.

Problem jest taki że go już nie ma w sklepach. Jeśli nie ma to co wybrać?

wymogi:

4k nie 8k
wykorzystywany do filmy + wiadomości (boję się wypalenia)
platformy streamingowe 4k (to chyba już każdy TV robi :) ?)
obsługa atmos i dts: x bo to wspiera mój marantz.
powinien być obiektywnie lepszy od obecnego jeśli chodzi o obraz. Nie szukam ideału. Raczej postępu i jakiegoś kompromisu jakość/cena. Tak więc A95K i LZ2000 odpadają ze względu na cenę. Chętnie wydam 5000 czy 6000PLN o ile warto bo może wystarczy 3500 lub 4500PLN ?
fajnie gdyby fabrycznie był przyzwoicie skalibrowany ale to przełknę i wezwę kogoś do pomocy jak będzie trzeba.

 

wszelkie rady i komentarze przyjmę z wdzięcznością i pokorą

Edytowano przez mroofka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mroofka napisał:

wymogi:
...obsługa atmos i dts: x bo to wspiera mój marantz.

Samsung nie wspiera DTS. Jeśli jakiekolwiek źródło będzie podpięte bezpośrednio pod TV, bądź TV sam nim będzie np. VOD czy aplikacja, to przy DTS będzie cisza z adnotacją "nieobsługiwany format dźwięku".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mroofka napisał:

Przekonał mnie ten artykuł https://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/samsung-qn91a-neo-qled-test-recenzja.html o Samsung Neo QLED QN91A. Wydawał by się wspaniały.

Problem jest taki że go już nie ma w sklepach. Jeśli nie ma to co wybrać?

Tegoroczny odpowiednik  QN91A to QN91B

16 godzin temu, mroofka napisał:

powinien być obiektywnie lepszy od obecnego jeśli chodzi o obraz. Nie szukam ideału. Raczej postępu i jakiegoś kompromisu jakość/cena. Tak więc A95K i LZ2000 odpadają ze względu na cenę. Chętnie wydam 5000 czy 6000PLN o ile warto bo może wystarczy 3500 lub 4500PLN ?

Przy obecnych cenach to 3-4tys. wystarczy co najwyżej na podstawowe modele 65''. Na pewno warto dołożyć więcej.

Najlepiej pójdź sobie do najbliższego elektromarketu i sam porównaj obraz na różnych TV, będziesz miał wstępne rozeznanie.

Weź też pod uwagę pomieszczenie gdzie będzie stał TV - czy to jest jasne, dobrze doświetlone pomieszczenie - tu ma znaczenie jasność wyświetlacza, czy ma powłokę antyrefleksyją. Czy mają znaczenie kąty widzenia? Czy oglądasz głównie w dzień czy w nocy. Jeżeli w nocy to czy przy całkowitej ciemności, czy przy umiarkowanym oświetleniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

Samsung nie wspiera DTS. Jeśli jakiekolwiek źródło będzie podpięte bezpośrednio pod TV, bądź TV sam nim będzie np. VOD czy aplikacja, to przy DTS będzie cisza z adnotacją "nieobsługiwany format dźwięku".

a są jakieś które obsługują? bo jeśli nie ma to znaczy że moja zachcianka po prostu nie ma sensu i bez zewnętrznego playera się nie obędzie. Chciałem się go pozbyć.

1 godzinę temu, przemeklbn napisał:

Tegoroczny odpowiednik  QN91A to QN91B

Przy obecnych cenach to 3-4tys. wystarczy co najwyżej na podstawowe modele 65''. Na pewno warto dołożyć więcej.

Najlepiej pójdź sobie do najbliższego elektromarketu i sam porównaj obraz na różnych TV, będziesz miał wstępne rozeznanie.

Weź też pod uwagę pomieszczenie gdzie będzie stał TV - czy to jest jasne, dobrze doświetlone pomieszczenie - tu ma znaczenie jasność wyświetlacza, czy ma powłokę antyrefleksyją. Czy mają znaczenie kąty widzenia? Czy oglądasz głównie w dzień czy w nocy. Jeżeli w nocy to czy przy całkowitej ciemności, czy przy umiarkowanym oświetleniu.

 

No lekki wstyd bo się doszukałem tych QN91B ale one są znacznie droższe niż były wyceniane QN91A.
Filmy oglądam raczej po ciemku z lekkim światłem bocznym by nie było zupełnie ciemno. TV nie ma znaczenia byle by "głowy gadały" :)
To co mnie najbardziej irytuje w obecnym to rozjaśnienie pełnego ekranu gdy pojawiają się napisy.  Strasznie wkurza.

idę dzisiaj obejrzeć ale bez porównania ze starym to i tak nic nie będę wiedział.

Edytowano przez mroofka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mroofka napisał:

a są jakieś które obsługują? bo jeśli nie ma to znaczy że moja zachcianka po prostu nie ma sensu i bez zewnętrznego playera się nie obędzie. Chciałem się go pozbyć.

Sony obsługuje, Phillips także. Dla mnie to istotne bo odtwarzacze BD w formie konsol (PS5, Xbox-X) mam podłączone bezpośrednio pod TV i idzie wszystko przez e-ARC. Mam sporo filmów na płytach gdzie oryginalna (czyt. lepsza) ścieżka dźwiękowa posiada wyłącznie DTS.

Przemyśl co i jak chcesz oglądać i sam zdecyduj. Jeśli masz sporo źródeł DTS a chcesz odpalać je z TV to Samsunga i LG nie kupuj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...