Skocz do zawartości

Nowy amplituner zamiast Yamaha RX-V463


arbi

Recommended Posts

Dnia 13.11.2022 o 17:31, arbi napisał:

Dla uzupelnienia watku, w koncu kupilem Denon AVC-X2800H i jest super 😃 tylko teraz kusi mnie dokupic dwa glosniki na sufit zeby miec Dolby Atmos...

Hej, pierwszy raz pisze na forum. 

Ja z kolei planuje wymienic Yamahe RX-V661 na cos nowszego (kupiona w 2007 i czesto uzywana). Gra z frontami Heco Celan 700 a reszta to Heco Victa.
Po glowie chodzi mi wlasnie Denon X2800H lub Yamaha RX-V6A.

Mialbys jakies sugestie na podstawie ostatnich doswiadczen?
Z gory dziekuje.

Edytowano przez Jackon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Piekne porownanie, wieczorem sie wczytam.

Na szybko powiem, ze ogladalem w lokalnym sklepie oba i sprzedawca po wysluchaniu moich oczekiwan mocno wskazywal na Yamahe bo jego zdaniem:
- lepiej pasuje brzmieniem do moich glosnikow
- lepsza kontrola basow
- ocenia lepiej Musicast niz Heos (Yamaha zaczela duzo wczesniej) do odtwarzania Tidala. Heos oczywiscie tez dziala, ale takie dal mi wytyczne.
Byl na tyle przekonany, ze bronil sie przed mozliwoscia posluchania obu w jego sklepie.

Zarknalem teraz na ceny gdzie mieszkam (poza ojczyzna...) to Yamaha jest dostepna za 704€ a Denon blizej 900€

 

Edytowano przez Jackon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, wczytalem sie w porownanie. Jest troche "mechaniczne" ale szczegolowe.
O dziwo znalezli wersje tego Denona bez radia DAB. Zeby bylo jeszcze dziwniej, ocenili radio bez DAB Denona lepiej niz radio z DAB Yamahy.

Generalnie pomysl wymiany zrodzil sie z problemow ze stabilnoscia polaczenia sieciowego Google Chromecast jakiego wpialem w HDMI, zeby slychac Tidala.
Wlasnie znacznie poprawilem sytuacje tworzac tylko dla niego siec Wifi 5GHz i wylaczajac tryb Goscia (bo wtedy ustawia swoja siec na tym samym kanale).

Czy taka nowa Yamaha RX-V6A moze grac w Stereo z Pure Direct lepiej niz 17 letnia  RX-V661 ? Ktos ma porownanie?


W specyfikacji widze 10W wiecej na kanal przy tym samym THD+N, ale laczna maksymalna moc nominalna zasilania taka sama wiec nie spodziewam ze to sa jakies bardzo odmienne konstrukcje w obszarze wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Jackon napisał:

W specyfikacji widze 10W wiecej na kanal przy tym samym THD+N, ale laczna maksymalna moc nominalna zasilania taka sama wiec nie spodziewam ze to sa jakies bardzo odmienne konstrukcje w obszarze wzmacniacza.

nie będzie to odczuwalne.

 

7 godzin temu, Jackon napisał:

- lepiej pasuje brzmieniem do moich glosnikow
- lepsza kontrola basow
- ocenia lepiej Musicast niz Heos (Yamaha zaczela duzo wczesniej) do odtwarzania Tidala. Heos oczywiscie tez dziala, ale takie dal mi wytyczne.

hmm brzmieniem powiadasz

a czym ta kontrola basów ma się robić? Bo YPAO akurat sobie z tym dużo gorzej radzi niż Audyssey

Musicast lepszy niż Heos do odtwarzania Tidala? Tutaj mi brakuje wiedzy, czy Musicast nie jest tylko do sieciowego podpinania głośników?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lolekdrugi napisał:

a czym ta kontrola basów ma się robić? Bo YPAO akurat sobie z tym dużo gorzej radzi niż Audyssey

Do muzyki ZAWSZE uzywam Pure Direct wiec parametry YPAO nie sa brane pod uwage, tylko przy filmach.

Stad tez kontrola basow do muzyki jest kluczowa. A Heco Celan 700 troche tego basu produkuja. MIalem kiedys wlaczony Bi-Amping, bylo lepiej, ale wylaczylem zeby miec mniej kabli. Moze znowu sie pochyle nad tematem.
 

25 minut temu, lolekdrugi napisał:

nie będzie to odczuwalne.

Chyba tez tego sie spodziewam. Ale moze ktos slyszal V6A i ma porownanie do starszych z serii 6xx

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał Yamahe.

Cena nowego Denona 2800 jest absurdalna.

Yamaha zagra lżej, szerzej i lepiej kontroluje dół pasma. W Denonie jest on nieco miększy więc przu Celanach może delikatnie dudnić. Oczywiscie to także kwestia pomieszczenia.

Chyba że znajdziesz jeszcze X2700 to mozna tego rozważyc. Bo jest znacznie tańszy. To przy opcji gdybys chciał isc w inny dzwiek nic miałeś obecnie w 661

Piotrek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

To przy opcji gdybys chciał isc w inny dzwiek niz miałeś obecnie w 661

Dzieki za opinie.
... wiec jezeli moge spodziewac sie tego samego dzwieku, obecna Yamaha ciagle dobrze dziala (kiedys tylko jeden ceramik na zasilaniu padl), Chromecast zaczal stabilnie dzialac, Atmos's nie potrzebuje (najwazniejszy dla mnie centralny i subwoofer) to moze nie ma sensu, zebym ja wymienial....

Edytowano przez Jackon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jackon napisał:

Dzieki za opinie.
... wiec jezeli moge spodziewac sie tego samego dzwieku, obecna Yamaha ciagle dobrze dziala (kiedys tylko jeden ceramik na zasilaniu padl), Chromecast zaczal stabilnie dzialac, Atmos's nie potrzebuje (najwazniejszy dla mnie centralny i subwoofer) to moze nie ma sensu, zebym ja wymienial....

No to jesli nie potrzebujesz nowych funkcji w sensie eARC, HDMI 2.1 , obsługa sieci itp to wymiana nie jest Ci potrzebna. Ani na nową Yamahę ani na Denona.

Wymienisz dopiero ja padnie. Może do tego czasu sytuacja się ustabilizuje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mocno skompliwalem sytuacje bo.... pozyczylem od sasiada bardzo leciwy wzmacniacz Musical Fidelity Tempest. Brzydki jak noc, stary, prymitywny, bez pilota...

Dzwiek moze nie jest jakos szczegolnie precyzyjny ale ma niesamowita scene - muzyka gra na srodku pokoju. Wokale wyzej, bas nizej, w tle, instrumenty gdzies posrodku. Te same glosniki to samo ustawienie, to samo zrodlo, tylko wzmacniacz inny. Jak rozumiem to dosyc specyficzna konstrukcja, oparta na klasie B. Dzwiek jest raczej ocieplony, lagodny. Milo sie tego slucha.

Niestety moj amplituner Yamaha brzmi bardzo plasko. Precyzyjnie ale plasko. Czytalem, ze amplitunery tej klasy nie oferuja za duzo w stereo. Teraz to lepiej rozumiem.
Musze przemyslec koncepcje bo raczej chcialbym miec taka scene. Nie wiem czy wzmacniacze Yamahy oferuja taka scene (bo precyzja dzwieku mi sie podoba). Chyba zarzuce taki watek na innej podgrupie.

image.png.d5b7e728b0123585650bd37ac89300ee.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem mój dylemat na poniższy watek bo zagadnienie się zmieniło  :

 

Zanim jednak tutaj całkiem zamilknę muszę jednak oddać trochę sprawiedliwości dla Yamahy RX-V661.

Reaktywowałem po kilku latach Bi-Amping i jest inny poziom.  Precyzja, bas jeszcze niższy, nie głośniejszy, bardzo przejrzysta góra, pojawiła sie scena. Trąbka Milesa Davisa gra na środku. Wszystkim gorąco polecam Bi-Amping w tych modelach. Inna liga dźwięku. 
 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...